Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ápolnátok egy családtagotokat,...

Ápolnátok egy családtagotokat, neki szentelve az életeteket?

Figyelt kérdés
jan. 28. 06:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem ennyire egyszerű.

Milyen az adott családtaggal a kapcsolat ?

Milyen szintű ápolást igényel?


Erre a kérdésre bárni lehet ezek alapján a válasz.

jan. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1: a gyerekedet, ha betegen születne, gondoznád önfeláldozva? Valamelyik szülődet nem? Ha az az ápolás azt jelentené, hogy napi egyszer ránézel, pelenkát cserélsz, letörölgeted a homlokát, igen, de ha ott kellene hagyni az ápolásáért a munkahelyed és nem lenne saját életed a haláláig, akkor nem? Ha az utóbbi módon, de meg tudjátok osztani egy vagy két testvéreddel egyenlően a feladatokat, akkor igen, és nem? Ha a testvéredet kellene ápolni, de sose volt közöttetek bensőséges kapcsolat, akkor se? Ha igen, akkor igen?
jan. 28. 06:56
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Segítenék amiben tudok egy józan határon belül, de az életemet nem tenném fel rá.
jan. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Sem a gyerekem, sem szülőmet, sem partnereket nem ápolnám az életem felaldozva. Egy dologra lenne jo: meggyűlölni azt, akit anno szerettél. Keresnék egy megfelelő otthont, szakápolással és ennyit latogatnam, amennyit csak lehet, és próbálnám az eredeti kapcsolatot tartani vele.
jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem áldoznám fel az egész életemet ezért.

Egy bizonyos szintig segítenék de a saját életemet/munkámat/ jövőmet nem adnám fel.

Szülőként az egyik legnagyobb önzőség ha azért vállalsz gyereket, hogy majd az gondoskodjon rólad ha öreg és beteg leszel. Ebben az esetben neked kell megteremtened a feltételeket, hogy legyen elég pénzed öreg korodra az ápolásod költségeit fizetni.


Ha a gyerekem születne betegen akkor ápolnám és vigyáznék rá örökké mert a megszületése az én döntésem volt.


Ez az egy eset amikor lemondanék mindenről.

jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM, SOHA!

Aki ápolásra szorul, annak az a jó, ha szakember van mellette, egy családtag/rokon erre nem alkalmas.

Másrészt ha feladod az életedet, akkor rövid idön belül hajléktalan leszel, mert nem lesz jövedelmed, nem lesz kapcsolatod, illetve kiégsz, mert egy beteget ápolni lelkileg nagyon megterhelö.

Az ápolásra szoruló valakinek sokkal jobb helye van egy megfelelö otthonban, ahol annyit látogatod, amennyiszer akarod vagy tudod, de ott rendesen ellátják, meg te sem egy tönkre.

jan. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Biztos nem, van saját életem.
jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Nem választás kérdése, törvények szabályozzák a dolgot, és ha valaki ilyen helyzetbe kerül, és elmulasztja a dolgot, akkor börtönbe kerül.
jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem egy gondozásra szoruló jobban örülne a családtagjának, azt csak a családtag mondja, hogy jobb helye van egy otthonban. Persze ez csak egy vélemény, az enyém.
jan. 28. 08:36
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Csak és kizárólag édesanyámat ápolnám, akár az egész életemet feláldozva.

Többi családtagom nem.

(Gyerekem nincs.)

jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!