Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Srácok, nektek rosszul esne,...

Srácok, nektek rosszul esne, ha a menyasszonyotok úgy döntene, hogy nem veszi át a családneveteket?

Figyelt kérdés

Bejelentettük a házasság igényét és a menyasszonyom úgy döntött ott, hogy megtartja a saját nevét. Nem gondoltam volna, de engem nagyon elszomorított és rendkívül csalódott lettem.


Tudom, hogy egy modern, feminista világban élünk, de nagyon jól esett volna, ha átveszi legalább úgy, hogy az ő családneve mellett ott lesz az enyém.


jan. 28. 17:36
A kérdező szavazást indított:
Igen, csalódott lennék én is.
Nem, nem igazán érdekel.
Ilyen nincs, akkor nem házasodunk.
31 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
igen pedig az én családinevem és az asszony családneve is kiss
jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
És erről korábban nem beszéltetek? Mit mondott, amikor szóvátetted a csalódottságodat?
jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Seila ***** válasza:
54%
Váláskor már nem számít.
jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%
Legalább annnyira vegye át, hogy mindkét családnév ott legyen.
jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 -Belthazor- ***** válasza:
83%
Én úgy vagyok ezzel, hogy van saját nevünk, használja mindenki azt. Csomó bonyodalmas papír munka, esetleges válás esetén újra..
jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nagyon régen a kapcsolatunk elején azt mondta, hogy szívesen viselné a családnevemet. A bejelentés előtt mondtam neki, hogy ez az ő döntése, nem akaros semmit sem ráerőltetni, de természetesen nagyon jól esne és megmelengetné a szívemet, ha úgy döntene, hogy teljesen vagy részben átvenné a családnevemet.


Hát végül nem vette át és összetörte valamelyest a szívemet ezzel. Ne értsd félre, nem birtokolni akarom, de számomra ez egy romantikus kulturális kifejező eszköz arra, hogy összetartozunk.

jan. 28. 17:46
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Azt használja amelyiket akarja, engem nem érdekelne.
jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
42%
Azért király, hogy egy ilyen lényegesnek mondható dolgot nem sikerült megbeszélnetek egymással.
jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"Mit mondott, amikor szóvátetted a csalódottságodat?"

Elfelejettem válaszolni: túl sokat nem, csak hogy számára stresszes ebbe most melegondolni, hogy papírokkal kell vacakolni, stb.


Ezt az indokot azért nem értem, mert ha szeretek valakit és egy egész életen át tervezek vele lenni, akkor 1-2 nap ügyintézés semmi a következő 40 évhez képest.

jan. 28. 17:49
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Miert nem veszed fel te az o nevet? Ma mar ilyet is leget am csinalni.

S kifejezheted az osszetartozast akar ugy is.

jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!