Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti megsértődnétek...

Férfiak! Ti megsértődnétek azon, ha a menyasszonyotok közölné veletek, hogy nem szeretné felvenni a ti családnevetek, hanem megtartaná a saját leánykori nevét?

Figyelt kérdés
Az én párom ha erre "utalok", hogy nem kötelező felvenni, akkor vérig van sértődve...

2013. márc. 23. 10:47
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%
Manapság már semmi nincs abból, hogy a nő megtartja a saját vezetéknevét. Nagyon gyakori. Legalább nem kell papírokat cserélgetni. Nem attól lesz tartós egy házasság, hogy a férjed nevét hordod. Különben sem vagy a férjed tulajdona. Ha egy pasi a tulajdonának tekint, az már régen rossz.
2013. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
38%

Hát, nem tudom megsértődne-e a párom, de én fel akarom venni. A név szerintem nem a tulajdonviszonyt fejezi ki és nem is tudom ki az aki ezt kitalálta. Nyilvánvaló baromság.

A házasság egyik jelképe, az összetartozást szimbolizálja.

Épp úgy, mint a gyűrű.


A gyerekem pedig az apja nevét fogja kapni, legalább ott szerepeljen szegény leendő férjem neve :) Úgyis mindenhol az anya leánykori nevét kérdezik.

2013. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, miért feminizmus az, hogy valaki ragaszkodik a saját nevéhez, amiről már mindenki ismeri, vagy nem akar hosszabb nevet, vagy éppen valakiné + leánykori név lenni? Sok jól működő házasságot látok, ahol a nő megtartotta a saját nevét, és nincs ebből semmi gond. Meg olyat is, ahol felvette a nő a férje nevét, és mégis egy csőd a házassága (sajnos én is így jártam). 2. voltam. N
2013. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
83%
Én sem venném fel a férjem nevét, jól van nekem a sajátom.
2013. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
36%
Jaj hagyjuk már ezt a dumát utolsó!
2013. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
56%

Ne hagyjuk, teljesen igaza van.

Mondom ezt nőként.


Vicc, amit egyesek művelnek.

2013. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
96%
Én szerintem meg teljesen mindegy, hogy felveszi-e vagy nem! Nem ezen múlik a házasság, ez csak egy név! Én nem értek vele egyet, mert szerintem nincsen igaza, egy önsajnáltató férfinak nézem, de bocsánat ha nem véletlenül nő lenne!
2013. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Szerintem attol, hogy valaki nem kivánja felvenni a férje nevét, attol nem elitélendő...nem gondolom, hogy rosszul müködne majd a házassága..és főleg nem arányos azzal, hogy szereti e a férjét, avagy sem..szeretheti anélkül is, hogy a nevét viselné.. a gyerekek pedig egyértelmüen a férj nevét vennék fel..
2013. márc. 23. 11:11
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy házasság akkor lesz jó, ha a nő is dönthet bizonyos dolgokról a saját hatáskörében. És mi másról döntene, ha a saját nevéről sem. Van, aki vágyik arra, hogy felvegye a férje nevét, van, aki nem. Attól még a gyűrűt hordhatja. 2. voltam.
2013. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értem ezen most mit kell fönnakadni! Hagy döntse már el a nő, mi legyen a neve!
2013. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!