Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki vasárnap este 7-kor hív...

Aki vasárnap este 7-kor hív munkaügyben, az hogy nem érzi, hogy nem illik?

Figyelt kérdés
Ti szoktatok ilyet csinálni?

jan. 28. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy. Az ilyen egy faragatlan fatuskó, már amennyiben az adott cégnél ez nem számít munkaidőnek.
jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Ismeretlen számot simán kinyomok hétvégén. Ha a családdal vagyok akkor le is némítom.

Ha netán beszélünk utána, és szóba kerül, akkor megmondom, hogy hétvégén nem vagyok. Ez nem ügyelet.

jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Attól függ, hogyan kezdi. Mert nyilván így is lehet indítani egy ilyen hívást: "tudom, hogy nagyon kellemetlen, és remélem, jól telt a szabadságod, de most derült ki hogy egy hete nem futott le a job, ami a napi tranakciókat tölti, mert a dátum rossz volt, rá tudnál nézni, és manuálisan elindítod, hogy reggelre lefusson"


Meg úgyis, mintha semmi nem lenne.


Egyébként nem szoktam ilyet csinálni, de nem is dolgoztam olyan helyen, hogy indokolt lenne. Ha ügyeletes sebész lennék, és rajtam múlna, valaki hány végtaggal éli le az élete hátralevő részét, nem is gondolkodnék, de az egészen más, mint amikor piszlicsáré baromságokkal keresnek (mint a "átküldöd lécci a prezit, hogy ne nézzen ránk csúnyán a klájent? köcce"), ami rengeteg munkahelyen előfordul.

jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Munkamániás, vagy egyedülálló, nem gondolkodik, csak csőlátással.
jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő, attól függ milyen munka, milyen okból hívnak.


Építőiparban dolgozom, volt már olyan, hogy beütött a szar és akár virtuálisan akár fizikailag meg kellett valamit oldani. Voltak munkatársaim akiknek szilveszter este kellett bemenni mert eldurrant valami fővezeték és úszott az átadás előtt álló ház.

jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én egy vállalkozásnál vagyok alkalmazott. Ezt az ügyfelet kerestem a héten 2x, hogy küldje el a szükséges adatokat a héten még. Nem reagált semmire. Ma hívott este.

De többször van, hogy 5 után hívnak ügyfelek, másnap meg számon is kérnek, hogy ők kerestek engem, de nem vettem fel. Mindig elmondom 4-ig dolgozok. Olyankor többször a válasz: jaaa, de azért elmondtam volna gyorsan.

De mintha nem tudnák. Kicsi cégnél vagyok.

Viszont vasárnap este szerintem bunkóság csörgetni az embert ilyen dologgal kapcsolatban.


Köszi a válaszokat!

jan. 28. 22:12
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Ezek szerint a saját telefonodat használod munkában?
jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy önmagában bunkóság, hiszen aki nem ér rá, az úgysem veszi fel a telefont.


Én eleve nem kötöm ezt ilyen szintű elvekhez, hogy én márpedig nem veszem fel, mert vasárnap van. Ha dolgom van, akkor némítom a hívást, vagy kinyomom és visszahívom hétfőn. Ha meg ráérek megkérdezem mit szeretne és legfeljebb megmondom neki, hogy térjünk rá vissza hétfőn.


A kulcsszó: kommunikáció. Fél percet kibírok amíg megmondom, hogy "Ne haragudj, családi összejövetelen vagyok, hétfőn felhívlak és megbeszéljük".

jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem. Egy telefonban van a saját és a céges kártya.

A telefon a sajátom.

jan. 28. 22:34
 10/16 A kérdező kommentje:

#8: Én már nem kommunikálok ilyenekkel kapcsolatban. Eleget csináltam ilyet. 5 éve dolgozom itt. Kezdőként lelkes voltam, nem akartam bunkó lenni. Nem egyszer még munka után vagy szabi alatt is felvettem a telefont. Már a páromnak tele volt a hócipője ezzel.

Így is szabi vagy betegség alatt a főnökeim is hivnak folyton.

Max úgy tudnám megoldani, hogy a kártyát kiveszem a telefonból mindig munkaidő után.

jan. 28. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!