Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám ezt megoldani?

Hogy tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok, és szinte minden miatt aggódok. Nem bántanak se itthon se az iskolában, de minden nap félek hogy bántani fognak aztán emiatt görcsölök, és rágódok hogy biztos ez lesz, vagy éppen az, de aztán minden jól telik, és mindig aggódok mi lesz a jövőben, vagy azon mi van ha rossz gyereke vagyok a szüleimnek nem vagyok elég jó, olyan akit elképzeltek, vagy hogy nem felelek meg a társadalomnak, és folyton félek hogy kiderülnek az érzelmeim,vagy hogy azonos neműek iránt érdeklődöm, egyszerűen folyton rágódok azon mi van akkor ha nem vagyok elég jó a szüleimnek, nem nézek ki úgy amilyennek ők elképzeltek, vagy mi lesz ha másnap a suliban bántanak, de egyáltalán nem bántanak. Nem értem mi a baj, de tudom hogy baj van. Kissé elfárad az agyam a sok gondolatban. Nehéz ez számomra. Meg hogy a szüleim rengeteget dolgoznak, mi van ha én lusta vagyok a szemükben? Pedig sokat segítek de lustának hiszem magam, és nem elég jó lànygyermeknek, vagy mi van akkor ha nem érdemlem meg hogy vegyenek nekem enni, és egyek sokat, és úgy gondolom luxus hogy vesznek nekem ruhákat és nem akarom lehúzni őket pedig nem húzom le de félek, és attól is mi van ha nem vagyok jó nővér? Nem akarom hogy a kishúgom utáljon pedig nem utál. Tele vagyok félelemmel nem tudom hogy csillapítsam.

jan. 29. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nem te vagy a szüleidnek rossz gyereke, hanem a szüleid rossz szülők neked, gyereknek. Normális nevelés mellett nem alakulna ki ilyen erőteljes önbizalomhiány. Nem dicsértek, maximalisták, soha nem voltál nekik elég jó. Egy normális szülő természetesen és hitelesen biztosítja a gyerekét arról, hogy elégedett vele, örül neki, szépnek-jónak-ügyesnek-okosnak tartja. A súlyos szorongáson pszichológus tud segíteni, addig meg - mivel a szüleid úgyse visznek el - vedd számba a sikereidet, eredményeidet, örülj annak, amit épp sikeresen teljesítettél, kis dolgoknak is, mint egy jegy vagy egy rajz vagy egy étel, süti. Keresd a téged építő emberek társaságát, akik elismernek. Gondold végig a jótulajdonságaidat, képességeidet, 20-ig meg se állj. Lesz annyi! Az is számít, hogy mondjuk rendben tartod a cuccaidat, megbízható vagy, segítőkész vagy, pontos vagy, tudsz helyesen írni ...
jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Próbálj meg tudatosan jelen lenni, például légzéstechnikákkal vagy meditációval.

Fontos lenne beszélned valakivel a gondjaidról, és ha szükséges, keresni egy szakembert, például pszichológust.

jan. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!