Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol találok részletes leírást...

Hol találok részletes leírást az érzelmekről?

Figyelt kérdés

Google-n kerestem, de nem találtam egyértelmű ismertetőt.


Szeretném gyakorolni az EMK-t, az ehhez kapcsolódó szakkönyv felsorol rengeteg érzelmet szavakba listázni, de nem részletezi azokat, nem mond róluk egyenként példát. Eltökélten keresni kezdtem a Google-n egy olyan forrást, ami megmagyarázza az érzelmeket kifejező szavakat, de nem találtam ilyen jellegű oldalt.


Csalódottnak érzem magam, aggódom, kételkedem a saját képességemben, hogy megtanuljam ezt a fajta kommunikációt.


Szükségem van arra, hogy megtanuljam ezt a nyelvet, mert az életemben rengeteg konfliktushelyzetet nagyon rosszul kezeltem és nem akarok több hibát elkövetni.


febr. 3. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ne vidd túlzásba, eleinte elég, ha csak az érzések egy részét be tudod azonosítani, illetve lesznek olyanok, amiket soha nem fogsz érezni.

Csináld azt, hogy amikor valamilyen érzésed van, ránézel a listára és próbálod beazonosítani, hogy mit érzel és mit NEM. Sok gyakorlással egyre könnyebb lesz!

febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ez olyan mint a jelenben levés. Csak megfigyeled hogy mi van, vagy volt, és nem minősíted, se magadban, se neki.
márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sajat erzelmeid akarod beazonositani? Vagy masoket?


Az asszertiv kommunikaciora gondolsz? Hogy ertelmeket fejezel ki biralatok kimondasa helyett? Bantalmazo (lelkileg is ) emberekkel szemben nem mukodik.

márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Nem, hanem egy részletes leírást, hogy az összes létező érzelemnek mi a neve és pontosan mit jelentenek, példákkal.
márc. 25. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichológia, önismeret témakörökben találhatsz érzelmekről listákat, csoportosításokat, amik segíthetnek, hogy jobban megértsd és átlásd őket. Bocsi, hogy egész konkrétat nem tudok, de lehet jobb is, ha személyre szabottan keresel ehhez anyagot és elmerülsz benne.
márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!