Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért van erre a dologra...

Vajon miért van erre a dologra szüksége az emberek egy részének?

Figyelt kérdés

Megosztó téma egy ideje a világban a sex és a gender különválasztása. Noha, elég sok nyelv egyáltalán nem tesz különbséget a kettő között, de ezen most ne akadjunk fent.


Számomra az a kérdés, hogy miért lehet valakinek szüksége arra, hogy nőként, férfi legyen? Illetve miért lehet szüksége egy férfinak arra, hogy nő legyen? Ráadásul mindkettő fél tudván azt, hogy soha nem lehetnek fizikailag is teljesen a másik nem?


Mert, mint különböző szexuális irányzatok abszolút elfogadhatóak, elvégre, mióta világ a világ vannak heterók, homoszexuálisok. és úgy 70 éve még ki tudja mennyi variációjuk. Amik persze ez elnevezésük előtt is léteztek csupán pár éve kezdték el mint billog használni magukon az emberek.


De ami újra fontos, miért kell nemet váltani?(ami sosem fog sikerülni maradéktalanul.) Miért nem tudnak az emberek abban a testben lenni amibe születtek? Transz emberek, ha vannak itt! Mindenképpen írjátok le kérlek, hogy nektek miben gyökerezik a nemváltásotokkal kapcsolatos vágyak, érzelmek? Miért érzitek, hogy szükséges? Illetve, ha már megtörtént akkor kíváncsi vagyok a pozitív tapasztalataitokra ezzel kapcsolatban. Hogyan látjátok a testeteket, milyen pozitív dolgokat hozott az életben? Illetve, ha vannak akkor a negatív dolgok is érdekelnének.



febr. 3. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Sokminden lehet pl apaminta sincs ekeve mikor kicsi a gyetek. Igy anyukára akar hasonlitani ha felnő. A zavarok már itt kezdodnek.

Aztán tinin keresik önmagukat ilyenkor a legképlékenyebb a szexualis orientacio de a csapbol is az folyik hogy legyél b.zi ez a trendi.


Kb ilyen komplex halmazokbol aztán megszuletik a felnott egyed aki azt se tudja ő fiu e vagy lány.

febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

A "biológiai nem", a nemi öntudat, a társadalmi nem szétválasztása nem nyelv kérdése. Ezek különböző entítások, és kész.


A transzneműség nem választás, döntés kérdése. A nemi öntudat a fejben dől el, agyi folyamat eredménye, az pedig, hogy téged milyen neműnek lát a társadalom (amire a politikusok a semmitmondó "biológiai nem" kifejezéssel utalnak), elsősorban a nemi szerveken, küslő nemi jellegeken múlik.


Korrelál a kettő? Nagyrészt. De sokaknál a kettő disszonanciában van, és diszkomfort érzetet okoz, ami nemi (szerep) diszfóriában mutatkozik meg. Ennek a kezelésére a jelenlegi tudomány szerint az eszköz a pszichológiai/ pszichiátriai tanácsadás, illetve hormonterápia és műtét.

febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2-es. Magyarul pusztán pszichológiai okok azok amik miatt egy ember a saját teste átalakításához nyúl? Nekem ez nagyon olyan dolognak tűnik, ami pszichológiai befolyásolással orvosolható lenne.


Illetve arra, hogy a nemi öntudat fejben dől el, tudnál konkrét tanulmányt linkelni, vagy kutatókat akik ezt bizonyították?


Viszont, ha fejben dől el a neműség, akkor azt jelenti, hogy egy férfi, ha nőnek érzi magát, akkor 3 lehetősége van.

1. Férfi testeben marad(amúgy is csak abban tud.) és férfiakkal jön össze, így homoszexuális lehet.

2. Nőkkel jön össze. Így pedig, kívülről heterónak fog tűnni míg Ő önmagát valószínűleg Leszbikusnak tartja majd, mivel nő belül.

3. Átműteti magát és vagy nővel vagy férfival ismerkedik, mint egy kvázi, nemtelen ember, mivel megtagadja a született nemét, de teljesen meg soha nem tud más nemű lenni.


Érdekes dolgok ezek. S egyébként, van kutatás arról, hogy mennyivel lettek boldogabbak ezek az emberek? Mert annó mikor utána néztem, akkor csak azt találtam, hogy közel 19-szer nagyobb az öngyilkossági arány ezen emberek körében mint a sima embereknél.

febr. 3. 14:11
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, tényleg érdekel-e az igazság, de tessék:

[link]

"Evidence that gender identity and sexual orientation are masculinised by prenatal exposure to testosterone and feminised in it absence is drawn from basic research in animals, correlations of biometric indices of androgen exposure and studies of clinical conditions associated with disorders in sexual development."


"Nekem ez nagyon olyan dolognak tűnik, ami pszichológiai befolyásolással orvosolható lenne."

. Na, akkor ess neki, bzionyíts be, és meghodítod a világot.

Jelenleg rengeteg más dolog nem orvosolható pusztán pszichológiai tanácsadással (pl. skizofrénia), de lehet, hogy Te hozod el a forradalmat.


"Viszont, ha fejben dől el a neműség, akkor azt jelenti, hogy egy férfi, ha nőnek érzi magát, akkor 3 lehetősége van."

. Hogyne. Csak három.


"S egyébként, van kutatás arról, hogy mennyivel lettek boldogabbak ezek az emberek?"

. Van több is.

Ezek az emberek sok nehézségen vannak túl, így érthető, hogy traumatizáltak, illetve az életkorral együtt mindenkinél csökken az életminőség, de a terápia alapvetően segít javítani rajta. Ellenben terápia nélkül is sokan öngyilkosok lesznek.

De értem, hogy arra apellász, hogy a többség megbánja, csak nem ez az igazság.


Nézd, lenne értelme a kérdésnek, ha tényleg lenne itt kérdés.

febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"miért lehet valakinek szüksége arra, hogy nőként, férfi legyen?"

Mégis milyen nő akar férfi lenni? Aki transz férfi, az azért tartja transz férfinak tartani magát, mert nőnek nem. Így nem nőként, hanem férfiként akar férfi lenni.

febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Én ezt úgy tudtam le magamban, hogy én nem váltok nemet, műtétileg, de viszont, mivel tetszenek nekem a női ruhák, azokat viszont viselem. De azt már elfogadtam, hogy ez elég is nekem és csak emiatt nem kell nekem átoperáltatnom magam. Csak sokan vannak, gondolom, akik inkább szeretnének még inkább nőiesen kinézni és "legálisan" is női ruhát viselni úgy, hogy közben a testük is nőiesebb...
febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6

A transznemű és a crossdresser nem ugyanaz.

febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Transz emberek, ha vannak itt! Mindenképpen írjátok le kérlek, hogy nektek miben gyökerezik a nemváltásotokkal kapcsolatos vágyak, érzelmek? "


Sokat gondolkodtam anno és feszegettem a határokat, hogy valyon miképp lehetne a legjobban ezt az érzést leírni, körbeírni, elmagyarázni. Aztán arra jutottam, hogy sehogy. Aki érzi, az érzi, aki nem az pedig nem. Kicsit olyan, mintha egy vakak született embernek próbálnád elmagyarázni mi az a kék autó. Lehet mondani, hogy 4 kereke van és gurul meg olyan színe van mint az ég, de ő ezt nem fogja úgy megtapasztalni/érezni/érzékelni, mint mi akik látunk.

febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7- tudom, csak gondoltam, megmutatom azt a fázist is, ahol még nem transz az ember. Mert sok crossdresser egy idő után inkább továbblép és transz lesz... Itt még meg lehet állni...
febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként, gyakran jönnek fel a transzok a "Hány gender van?" témában is. De ugye, mindig oda jut ki a történet, hogy összesen csak kettő van. Mert, hiába hozzák be a transzokat, Ők is csak transz NŐK vagy transz FÉRFIAK tudnak lenni. Nincs harmadik opíció. Szerintetek akkor mi miatt téma mégis, hogy mennyi van, ha úgyis csak kettő?
febr. 5. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!