Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van szüksége az emberek...

Miért van szüksége az emberek nagy részének alkoholra, hogy jól érezze magát, tudjon szórakozni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz társaság, megszokás, "mindenki más ezt csinálja", "gáz nem inni", ezt tolja a média is.


Én sem értem amúgy...

2018. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert az alkohol egy idegméreg, ami butává tesz és ezáltal közvetlenebb vagy
2018. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges, csak segít benne. De függ a programtól is. Én például nem tudom elképzelni hogy józanon tudnám élvezni hogy egy discoban arra a sz-r zenére rázzam a fenekemet.
2018. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Talán mert feloldja a gátlásokat? Nem kötelező hugyosra inni magad, létezik kultúrált alkoholfogyasztás is. Vagy csak az a két véglet létezik hogy ""No alkohol" és "Iszunk-hányunk-belefekszünk"?
2018. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Én például nem tudom elképzelni hogy józanon tudnám élvezni hogy egy discoban arra a sz-r zenére rázzam a fenekemet."


Akkor minek csinálod?

2018. febr. 17. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondom hogy józanon nem tudnám csinálni, ezért nem iszok alkoholt, és úgy csinálom.
2018. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kis hazánkban az alkoholfogyasztás társadalmi elvárás, tradicionális "szociális" tevékenység; továbbá hagyományos "szertartások" velejárója (ünnepek, felnőtté válás, stb). A fiatalabbak körében a szokásos pubertással együtt járó rivalizálás, versengés egyik eszköze.

A szórakozás és partnerkeresés kapcsán azért merül fel, mert a visszafogott (vagy mértéktelen) alkoholfogyasztással csökkennek a gátlások, bátrabbak lesznek, akik egyébként nehezen kezdeményeznek.

2018. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért mert az önkontroll első és legfontosabb eleme az értelem, és az emberek nem tudják azt polcra tenni, mert az értelműk uralja őket. Az értelem és a rengeteg beletáplált szabály, kontol, norma, etika, erkölcs guzsba köt minket és ezért nem vagyunk boldogok. Amikor iszol, akkor ez a kontrol lazul, elmosodik, szabadnak érzed magad. Persze írtod a saját agysejteidet vele és ahogy mondják, ha bepiállsz utána másnap a saját agyvelődet pisiled ki, ez fiziologiai tény!


A jogában azt tanítják, az értelem is olyan eszköz mint a test, ha nincs éppen rá szükség, akkor nem használod, persze ehhez kell egy belső tudat kifejlesztése amivel le tudod győzni a legnagyobb ellenségedet az értelmedet. Ez a meditáció a joga és a légzés által lehetséges. Az alkohol az egy gyors de rövidtávú eszköz az értelem legyőzésére, az emberek pedig szeretik a gyors megoldásokat.

2018. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!