Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Hello"-val köszönni a pénztár...

"Hello"-val köszönni a pénztárosnak illetlenség?

Figyelt kérdés
Milyen esetben igen és mikor nem?
febr. 3. 20:23
1 2
 1/13 Kitana. ***** válasza:
100%
Gyakran köszönök így és ők is szoktak. Persze nem az 50 felettinek, de az ilyen 20-30-asoknak simán hellózok.
febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Helyzettől is függ. Jó napot, az csak egy szótaggal több, és biztosabb.

De ha kb. 18-20 éves vagy és a pénztáros is kb. annyi, akkor jó a hello.

febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem. Természetesen a nálam idősebb pénztárosnak nem így köszönök, de annak aki látszólag az én korosztályom (20-30 körüli), annak igen és többnyire ők is így köszönnek vissza. Nem láttam még soha, hogy bármelyikük illetlenségnek vette volna.
febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Bunkóság.
febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez kortól függ illetve hogy ő hogy köszön ha jó napottal akkor evidens hogy én is úgy köszönök vissza
febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát annál mindenképpen jobb, mintha sehogy sem köszönnél.
febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ő hogyan köszön. Ha jó napottal, akkor érdemes neked is úgy köszönni, de ha hellóval köszön, akkor te is köszönhetsz úgy.
febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha neki is oké,akkor jó.De ott alapból olyan hivatalos viszonyban vagytok,inkább jónapotoznék, kivéve, ha lehellóz előtte. Ott nem ismerkedni vagytok. Mondjuk én is tegezek pl a postások közül kettőt, egyiket általánosból ismerem,alattam járt egy évfolyammal, beszélőviszonyban is voltunk, egy másik, szintén fiatal postással pedig megbeszéltük, hogy tegeződni fogunk. Én meg a csajpostás ilyen 31-30, a másik postás meg ilyen 26 kb.
febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

"Helyzettől is függ. Jó napot, az csak egy szótaggal több, és biztosabb."


Na, aztán ha pont olyan emberbe botlasz bele, aki vérig sértve érzi magát, mert nem mondtad a "jó napot" mögé azt is, hogy "kívánok", akkor baj van. :)


Ha hasonló korosztályban vagytok, akkor szerintem egy kasszánál nem bunkóság kevésbé formális köszönést használni, bár szerintem a hellónál egy fokkal kedvesebb és kevésbé odaböfögős köszönés a szia.

febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ex-pénztárosként örültem, ha valaki egyáltalán embernek nézett annyira, hogy köszönt :)
febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!