Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szivességet teszek meg másokna...

Szivességet teszek meg másoknak, hogy kedveljenek. Ez jellemhiba?

Figyelt kérdés

Tudok és szoktam is nemet mondani, de gyakran előfordul, hogy azért teszek meg valamit szivességből, hogy kedveljenek. Nem nagy dolgokra gondolok csak pl.egy fárasztóbb munkanap után felajánlom a munkatársamnak, hogy szivesen haza viszem vagy a szomszéd néninek bevásárolok, mert jól esik, hogy hálás stb. Eddig nem gondoltam abba bele, hogy ez jellemhiba lenne, de valójában elég szánalmasnak érzem valahogy. Ez nem azt jelenti, hogy nem szoktam önzetlenül kedves lenni idegenekkel, de mikor szivességet ismerősök számításba veszem, hogy ezáltal fognak-e úgymond jobban kedvelni.

Egyébként tudom, hogy baromság, mert ezért senki sem fog jobban kedvelni, sőt lehet van olyan, aki baleknak néz, csak nem veszem észre.


febr. 4. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Igen.
febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ezt hívják talpnyalásnak de néha szükséges hacsaknem alattomos érdekből történik
febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az. Akkor gondolnám jellemhibának, ha ezeket a felajánlásokat a saját károdra tennéd. Pl. a szomszéd néninek a saját utolsó fillérjeidből vásárolnál be. Vagy ha a kollégádat hatalmas kerülővel vinnéd haza, mondjuk a szomszédos városba. De ugye nem így van?
febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hiba , csak megfelelési kényszer!

Ezt ki fogják használni idővel..

febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!