Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen "ölükbe hullott"...

Az ilyen "ölükbe hullott" lehetőségekkel általában élnek az emberek? Ha ellenükre van, akkor is?

Figyelt kérdés
Ha apuka ráhagyja jól menő cégét a fiára, akkor is átveszi örökségét, ha ő maga nem érdeklődik azon terület iránt, vagy nem is ért hozzá? Ha valaki betolja rokonát egy jó poziba, az illető ott marad akkor is, ha nem szereti azt? Ha valaki nagyon szép külső adottságokkal rendelkezik, megteszi azt is, ami esetleg ellenére van, azért, hogy ezzel elérje célját? (ez utóbbi esetben egyértelműen arra gondolok, hogy odaadja magát annak, akié a döntő szó lenne) És hasonló élethelyzetek, lehetne sorolni. Szóval a helyzet az, hogy az emberek inkább kihasználják ezen adódó alkalmakat?
febr. 7. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
most téged valaki meg akkar dugni vagy te akarsz valakit megdugni csak az nem akarja
febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Marhaság. Csak abból kiindulva, hogy ha én most megörökölném a férjem cégét, 1 hónap alatt csődbe vinném, mert maga az üzletág sem izgat, meg üzleti érzékem sincsen egy fikarcnyi sem.
febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es, egyik sem, nem az én példám. Azonban kíváncsi vagyok mások véleményére, bár nekem is van két sztorim a környezetemből, most még nem írom le az elején, ne menjen el feltétlenül abba az irányba a kérdés
febr. 7. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi értelme az ilyen általánosító kérdésnek? Vannak ilyen és olyan emberek, és vannak, akiknél van egy határ a kompromisszumra. Ez a kérdés azonban értelmetlen, mert úgy feltételez, mintha minden ember egyforma lenne.
febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Seila ***** válasza:

Én ismerek a környezetemben jó néhány ilyen esetet.

Mondjuk az egyik építkezési vállalkozó. Az apa meghalt és a fiára szállt a cég, akit egyáltalán nem érdekli, mert teljesen más a szakmája és az ország másik végében lakik, így felvett egy megbízható ügyintézőt a cég tovább működéséhez a fia pedig évente kétszer hazalátogat szétnézni, átnézeti könyvelővel a céget stb.


Aztán van egy másik eset ahol az apa orvos volt és több magán öregotthont vezetett, halála után a lányára szállt minden, aki külföldön él, családja van.

A cég tovább fut a lánya jóváhagyásával és ő is évente egyszer hazalátogat.


Olyanról nem hallottam hogy egy cég megszűnne mert nincs a családban aki átvenné, hiszen egy kincsesbánya, nem igényel nagy törődést, ha megvannak rá a megbízható ügyintézők.


Egyébként meg az ilyen apák amíg élnek és bírnak, addig nem adják ki a gyeplőt a kezükből.

febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyan esetet, hogy az apukának volt egy nagyon jól menő cége, de az apuka valahogy senkinek nem engedett igazán betekintést, mindent maga csinált. Aztán egyszer fogta magát, és meghalt, és a család nem tudott semmit se kezdeni, azt se tudták, hogy kihez forduljanak segítségért, mert tök élhetetlenek voltak, és senkit nem is ismertek. Gondolom, a vállalkozás egy-kettőre széthullt.


Olyanról is tudok, hogy a családtag szerette csinálni, és amikor a szülő meghalt, a gyerek lett az ügyvezető, és egyedül viszi a vállalkozást.


Harmadik, amiről tudok, hogy a lány az apa halála után be akart tanulni, bár nem ez volt a kedvenc meló, ment is neki valamennyire, de az ismerős, aki besegített, mert neki volt végzettsége és tapasztalata, lenyúlta az összes ügyfelet, pedig az apa barátja volt.

febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindegyikre tudok példát. Amikor jól megy a szekér, vagy büdös a munka, könnyű otthagyni a bonyodalmas örökséget. De akinek szüksége van a bevételre, vagy nem akar valamit bagóért elvesztegetni csak azért, mert úgy a kényelmes, az talál ezekre megoldást.
febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ez IQ és egyéb kérdése is. Ha totál csőd az ember, akkor nem talál rá megoldást, és vonzza a csalókat. De akit ismertem, és lelkesen beleállt a dologba, és tanulta a szakmát a papírért, meg csinálta is, azt konkrétan tönkretette a bizalmasa azzal, hogy lenyúlta az ügyfélkört, így már nem indította újra a vállalkozást.
febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!