Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen jelei vannak annak,...

Milyen jelei vannak annak, hogy akivel interneten ismerkedek, egy magasan funkcionáló autista személy?

Figyelt kérdés
Vannak tipikus autista személyiségjegyek, tipikus internetes kommunikációs szokások, vagy bármi tipikus jel?

febr. 8. 21:57
 1/8 Kitana. ***** válasza:
74%
Nem biztos, mindenki más, az autistáknak is van saját személyisége és interneten pláne nem biztos, hogy feltűnően az valaki, és egy nem autistának is lehetnek olyan megmozdulásai, mintha az lenne.
febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Részben: szűk területen kimagaslóan jól funkcionál; nem mutatja ki az érzéseit, így nem érdeklődik felőled, nem feltétlen kérdez; nincs meg az oda-vissza érdeklődés egymás iránt részéről.
febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Én képtelen vagyok megnyílni írásban ismeretleneknek. Sajnos csak ülök és így fogalmam sincs mit írjak. Személyesen könnyebb már. Nekem nem teljesen az van, amit a #2 ír. Nekem inkább az okoz gondot, hogy magamról beszéljek, de kérdezni kérdezek, és édekel is a válasz. De ez én vagyok, minden autistánál másképpen van ez.
febr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

Nem mindegy? Találkozzatok minél előbb,ha szimpatikus.

Az autistákhoz nem értek,de miből vághatod le,ha valaki nem százas?

- Furán ír. Vagy sok hibával,vagy NAGYON választékosan.

- Túl érzelgős. Ha egy ismeretlennel ilyen, valoszínűleg minden baja van.

- Húzza-halasztja a személyes találkozót. Normális ember szinte rögtön találkozni akar,ha úgy érzi,hogy lehet valami a dologból.

febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Például minden kifejezésében benne van a tipikus szó.
febr. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezer és egy féle autista személy létezik, internetes írásos kommunikációban lehetetlen kiszűrni.

Mert ugyan lehet, hogy nem érdeklődik felőled, de lehet pont az ellenkezője is, hogy magàról alig beszél, de téged kérdezget, de ezeket egy nem autista is csinálhatja.

Mi alapján gyanítod, hogy az illető autista?

febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként kérdező, tényleg jobb lenne ha kicsit írnál pár példát hogy mi alapján gondolod. Mert az asperger, de főleg az autizmus is spektrum, és nagyon sokféle változata van. Hát még ha más kísérőtünetek is vannak mellette. Most ha itt többen elkezdik a tipikus kliséket sorolni, azzal csak tévútra vihetnek, mert lehet pont az adott ismerősöd azt nem csinálja vagy nem úgy. Ellenben van pár olyan tulajdonság amit meg az átlagos neurotipikus ember is csinálhat, ezáltal tévesen "diagnosztizálhatnád" autistának, csupán 1-1 kiragadott tulajdonság alapján, ami mondjuk épp igaz rá.

Ha nem szeretnéd itt kiadni őt a példákkal, akkor privátban is szívesen válaszolok neked.

febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A saját példámat tudom csak elmondani:

Online ismerkedés közben feltűnően választékosan és helyesen írok, inkább a témák intellektuális részéhez tudok könnyen kapcsolódni. Az átvitt értelmű dolgokat és az iróniát akkor értem, ha már az adott szövegkörnyezetben találkoztam vele (ez tényleg így van, és szó szerint semmit nem tudok benne fejlődni). Illetve kénytelen vagyok könyveket olvasni és filmeket nézni, hogy legyen egy minimális humorom.

Élőben gyakran vagyok szótlan, illetve viszem olyan irányba a beszélgetést, ami esetleg nem odaillő. Pl beleveszek valamilyen részletbe, és elkezdek róla "előadni".

Ha kellemetlenül érzem magam vagy zavarban vagyok, ez főleg igaz, így próbálok kívül maradni a helyzeten.

Ha megkedvelek valakit, akkor viszont úgy is kedvelem, ha épp egyáltalán nem beszélünk egy szót sem. Elég a közelsége, ha érzem, hogy ott van velem.

Illetve akit kedvelek vagy tetszik, azzal pl nem szívesen vitatkozom.

febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!