Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire határozza meg az...

Mennyire határozza meg az embert a saját múltja?

Figyelt kérdés

Teszem fel randizol valakivel aki nagyon szimpatikus számodra, de később kiderül, hogy már kétszer volt házas és mindig ő csalta meg a másikat. Mit teszel?


Hiszen a mondás szerint nem a múltad határoz meg. Ez alapján simán el kéne néznünk mindannyiunknak ezeket a másik félnek, hiszen mi még csak most ismerkedtünk meg.


Sok helyen olvasom ismerkedés során véleményként, hogy ''Engem nem érdekel a múltja, az a lényeg most hogy viselkedik velem.'' De mi lesz később ha valaki régen ilyen ember volt? Veled is meg fogja tenni. Csak az elején azt hiszed a rózsaszín felhő miatt, hogy te különleges vagy neki.


Szerintem mindenki olyan ember amiket régen megtett. Az is a te részed. Nem az vagy amit mondassz magadról(''Megváltoztam...''), hanem amiket megtettél. A tettek mindig hangosabbak a szavaknál.


Vélemények?



febr. 10. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kutyabol nem lesz szalonna. ;-)
febr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Nem az vagy amit mondasz magadról, hanem amit teszel. Tehát a jelen cselekedet a hangsúlyosabb.

Ezért nem számít mit tett a múltban és mit mond róla mert az bármit jelenthet. A szavak csak azt mutatják meg, hogy milyennek akarja magát láttatni.

Az az igaz amit a jelenben tesz.

febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szavai hanem a tettei határoznak meg valakit. Szerintem aki valaha hűtlen volt az hajlamos a hűtlenségre, ha pedig többször is akkor nincs is miről beszélni. El gondolkodnák azon, hogy hiányzik e az életembe egy olyan személy akiben nem tudok megbízni mert folyton az lebeg a szemem előtt, hogy előttem a Katát meg a Jucit is megcsalta engem is meg fog?! Sajnos vannak olyanok akik nem tudnak tisztességesen viselkedni. Szerintem nem baj ha valaki nincs megelégedve egy kapcsolattal és jobbra vágyik. De azt ne megcsalással szerezze meg.
febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyrészt meghatározza szerintem a múlt az embert. Ahhoz nagyon erős jellemnek kell lenni, hogy valaki felül tudja írni a múltbéli, negatív beidegződéseit.. Vagy a traumáit fel tudja dolgozni és előnyt tudjon kovácsolni belőle... Ehhez sziklaszilárd jellem kell.
febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is meghatarozza. Sokszor egész életre is
febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó téma, ez engem is foglalkoztat. Én részben egyet értek veled kérdező.


Nyilván a személyiség változik, de én személy szerint nem tudnék megbízni egy olyan nőben, aki annak idején megcsalta a párját... Sőt olyanban sem, aki a párja mellett mással ismerkedik pl. velem. Ez fura szituáció mert miért megy bele valaki egy ismerkedésbe ha nem bízik meg a lányban. Talán a vonzalom miatt...

febr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szinte csak a múltja határozza meg, minden lélegzetvételével együtt.

A múltad mindig veled van, de a jelenben hozhatsz új döntéseket, így formálhatod a jövődet.

febr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon meghatàroz a múltam egyszerűen nem tudok azok nélkül az emberek nélkül jó kedvel élni akik régen be aranyoztàk a mindennapjaimat.
febr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
off rotty gatya
febr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lényegében erről szól Eric Berne: Sorskönyv című műve.

A gyerek vagy azt az utat valósítja meg, amit a szülei kiköveztek neki, ebben az esetben a sorskönyvét teljesíti be, vagy totálisan az ellenkezőjét csinálja, mint amit a szülei csináltak, mondtak neki, ez az ellensorskönyv beteljesítése, ami gyakorlatilag egyfajta lázadás a szülők ellen.


Nekem ebből az a konklúzió, hogy így, vagy úgy, de a szüleink rabjai vagyunk...

febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!