Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változtassak azon, hogy...

Hogy változtassak azon, hogy mások véleménye határozza meg a saját magamról alkotott képet?

Figyelt kérdés

Amit sokat/sokan mondanak rám, azt elhiszem. Legyen az jó, vagy rossz. Olyan gyakran változik magamról a véleményem, amilyen gyakran mondanak rám különböző dolgokat.


Az iskolában sokszor mondtak rám csúnyákat, pl hogy ronda vagyok, dagadt vagyok, stb. Tényként kezeltem ezt, amíg meg nem ismertem az akkori barátomat. Ő naponta elmondta, hogy milyen gyönyörű vagyok. Tényleg volt rajtam súlyfelesleg és nem törekedtem arra, hogy szépen nézzek ki, mégis elhittem, hogy vonzó vagyok és onnantól kezdve semmi bajom nem volt a külsőmmel, egészen addig, amíg valaki újra nem szólt le. A barátaim szerint jól beszéltem angolul, de amikor a suliban a "béna" csoportba raktak, már nem mertem használni mások előtt, ha nem volt muszáj, azóta is úgy érzem, borzalmas az angolom. A munkahelyemen még új vagyok, aki betanít, ő jó visszajelzéseket ad, de a főnök szerint semmit nem tudok megcsinálni és amióta ezt mondogatja, tényleg mindent elrontok és félve járok dolgozni, mert úgy gondolom, nem vagyok jó munkaerő. Régen telefonos ügyfélszolgálatos voltam és azt az információt adtam az ügyfeleknek, amit megtanultam. Az is volt a jó, ez tény, de néhányan bepróbálkoztak azzal, hogy "tegnap is telefonáltam és a másik ügyintéző mást mondott". Ez nem volt igaz, de én akkor elhittem, hogy én tudom rosszul, pedig hónapok óta ez alapján válaszolok a kérdésekre.


Hogyan tudom ezt leküzdeni? Felismertem a problémát és változtatni szeretnék, mert ez így nagyon nem jó. Olvastam egy könyvet, amiben leírták pontosan ezt, hogy vannak emberek, akik tényként kezelik mindazt, amit gyerekkoruk óta mondanak nekik róluk, és ezért nincs önbizalmuk. Velem is ez van.


2020. máj. 2. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Velem még nem volt ilyen, legalább is nem emlékszem, ezért sajnálom ha esetleg nem tudtam ezzel a válasszal segíteni.


Szóval a problémád az, hogy nem vagy független mások szavaitól. Ha azt mondják rád hogy nem vagy okos, elhiszed. Ha azt mondják, hogy nem vagy jó angolból, elhiszed. Ez nem jó, ezt felismerted és ez már egy nagyon nagy lépés. Büszke lehetsz magadra.


Erre a problémára kell egy megoldás. Először is, kellene egy kis önismeret, amit, ha nincs, úgy érhetsz el, hogy sok ideig figyeled a reakcióid bizonyos szituációkban. Vonj le következtetéseket, elemezd, ismered meg magad, kezeld magad úgy mintha egy másik embert, objektíven. Írd le a jó tulajdonságaidat, és a rosszakat is. Kérdezd meg magad minden esetben mikor elhiszi és azonosul a személyiséged valaki szavaival, hogy tényleg ilyen vagy? Ha most nem mondott volna senki semmit, ilyen lennél?


Most úgy néz ki mintha nem lenne személyiséged, csak egy ahhoz hasonló dolog ami mások szavára módosul. De ez ne tévesszen meg, van személyiséged valahol ott mélyen, vannak erősségeid és gyengeségeid egyaránt. Amiért nem kell szégyenkezned, azok mindenkinek vannak, még ha néha nem is úgy tűnik.


Ha az önismereten túl vagy, válaszd ki a legjobb tulajdonságaidat, amit nagyon szeretsz magadban, sőt, olyakat is lejegyezhetsz amik nem hiszed hogy a személyiséged részei. Jegyezd le őket és mondd el minden reggel magadnak őket. Ha akarod még magaddal is vihetsz egy cetlit, hogy napközben is emlékeztesd magad.


Ha napközben valaki mondana neked valamit, akkor jegyezd meg, de ne koncentrálj rá túl sokat, ne kezeld tényként, jegyezd meg magadnak hogy xy ezt gondolja rólad. Ezek személyes vélemények és gondolatok, nem tények, nem valóság. Ha amit mondanak mások, könnyen elhiszel, akkor talán azt is elhiszed amit magadnak mondasz, ezért ezt is ismételd el magadnak néha.


Ennyit tudtam egyelőre összeszedni a gondolataimból. Remélem valahogy segíteni fog a válaszom. Nyugodtan kérdezz, talán még eszembe jut valami, ami segíthet. Kitartást!

2020. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm! :) Megfogadom a tanácsodat! :)
2020. máj. 3. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!