Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embert alapvetően az...

Az embert alapvetően az érdekei, vagy az érzelmei irányítják? Te képes lennél aggályos, erkölcsileg kifogásolható döntéseket hozni azért, hogy az érdekeid érvényesítsd?

Figyelt kérdés
Az ember alapvetően egy érdekelvű lény?

febr. 10. 22:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, ha kell mindenkit eltaposok és tönkreteszek, ha az érdekeim úgy kívánják.
Igen, de csak apró stikliket, vagy kihágásokat követnék el, hogy az érdekeimet érvényesítsem.
Nem, becsületes vagyok, soha nem vetemednék aljas eszközökhöz, nyílt lapokkal játszom.
12 szavazat
 1/5 Kitana. ***** válasza:
62%
Képes lennék, ha úgy hozná a helyzet, mondjuk nem volt még ilyesmire szükség, meg nem mindegy, kinek a kárára kellene döntenem, nyilván vannak olyan személyek az életemben, akiknél más megoldást keresnék, de ha csak randomokról van szó, akkor simán. Ebben szerintem semmi gonoszság nincsen, mindenki a saját életéért felelős.
febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem, én nem vagyok ilyen, például ha a saját érdekemben el kéne rabolni valakit, nem tenném
febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Az ember alaptermészete ösztöni, tehát önző. Ha ezt meg tudja haladni, akkor beszélhetünk emberről.
febr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig igen, de nem mennék túl messzire. Persze attól is függ, hogy mennyire vagyok a valamire rákényszerülve.

Mindenki kísértésbe hozható valamivel, és mindenki el is bukik valahol, megvan a gyengéje, emberek vagyunk.


A kérdés, hogy meddig megyünk el.

febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huhh, szerintem ez a legnehezebb kérdés amivel valaha találkoztam. Mert itt akkor külön kellene választanom a két fogalmat és ez nem egyszerű, még akkor sem ha azt gondolom, engem az érzelmeim befolyásolnak inkább.

Igen ám, de mindig befigyel az érdek, hogy mi a jó nekem?

Tehát jön a lelkiismeret furdalás. Rossz ember lennék?

Nem hiszem. Vannak helyzetek amikor mérlegelnem kell, vagy egyszerűen csak ösztönösen választok két rossz közül. Van hogy az észérvek győznek, hiszen nem sérülhetek, meg kell őriznem emberi mívoltomat.

Azonban ha ezt úgy teszem, hogy a másik fél sérül, akkor iszonyat érzem magam. Ugyanakkor az önfenntartási ösztöneim azt súgják, muszáj.


A szavazás alatt felsoroltak, szerintem nem fedik jól a valóságot, de lehet én gondolom túl. Ott nem találtam számomra megfelelő opciót.

febr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!