Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Elfajult a világ! " "bezzeg...

"Elfajult a világ! " "bezzeg régen" "rossz irányba tartunk" Hol élnek az ilyen feleslegesen aggályosdokó egyének?

Figyelt kérdés

Hiszen, ha a földön élnének valamennyire tisztában lennének a történelemmel :D

Próbálok felidézni pár felkapott dolgot, amik visszatérő elemei az ilyesféle prédikációknak.

Vegyük az LMBT (leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek) dolgot. Az én álláspontom, hogy senkit sem szabad elítélni a nemi identitása miatt! Ez egy olyan dolog amit nem lehet és nem is kell befolyásolni, esetleg ráerőszakolni másokra.

Viszont rendszeresen hallom, hogy elfajult a világ, mert mennyi meleg van! Meg a mocskos libsi média is promotálja ezt!

1. Az ókori mitológia szerint ajándékként kapták az emberek a saját nemük iránt érzett szerelem lehetőségét. Ez nyilvánvalóan legitimálja a homoszexualitást. Zeusz és Ganümédész történetéről nem is beszélve.

2. Az ókorban ismeretes volt az úgynevezett beavatási homoszexualitás (egyértelműen negatív szokásnak tartom, ezen szerintem nem fogunk összeveszni).


Az első pont egyezik a mai társadalommal, mi is az elfogadás felé haladunk.

A második pontban leírt krétai szokás (aki ismeri vagy rákeresett láthatta, hogy elrablással indul az "eljárás...") szerencsére nincs jelen nálunk.

Úgy gondolom pozitívan jött ki a mi korszakunk ebben a kérdéskörben.


Jöjjön a házasság és a válás témaköre.

Nekem dédim mesélt arról, hogy még az ő korában sem sokat számított a szerelemből való házasodás teljesülése. Ő is a kijelölt útra kellett, hogy lépjen.. Neki szerencséje volt, mert megszerették egymást. Nyilvánvalóan nem ez volt a jellemző. Érdekházasságok, "föld a földdel".. Ezeket a csodálatos dolgokat nyakon öntve megemlíthetjük, hogy a válás pedig társadalmi megbélyegzést és kemény ellenszenvet váltott ki. Már ha volt válás... Ezt biztosan a kereszténység népszerűsége váltotta ki, mint ismeretes amit Isten összeköt ember el nem választhatja. Nem egy olyan történetet olvastam vagy ismertem meg hallomásból, ahol a nő boldogtalan volt a kijelölt urával és ez még a jobbik eset volt. A családon belüli erőszak ugyanolyan elterjedt volt akkoriban is. Manapság "könnyedén" elválhat az asszony ilyen esetben. Ha igazán akarja kap segítséget. Persze sokszor ez komplikáltabb ennél, de legalább a lehetőséget sokkalta jobbak, mint régen.

Más kérdés, hogy a házasság felbonthatóságát nem tudjuk valami jól kezelni, az emberek felelőtlenek és válást válásra halmoznak. Ésszerűtlen döntéseket hoznak és jön a sok patchwork family...

Ajjaj, nem tudom itt mit vonjak le az egészből. Szar volt régen és szar most is. A lényeg, hogy nem haladtunk negatívabb irányba. Itt nincs győztes.


Az egészség és az életkörülmények.

Itt vitának helye nincs. 1900 körül Magyarországon a születéskor várható élettartam siralmas volt. Tessék nézni: [link]

És gondolom az orvostudomány fejlettségi szintjét senki sem szeretné megtapasztalni a saját bőrén mondjuk Szent István idejéből...

Nem is beszélve a középkori városok szarban úszó utcáiról. Mindenki ismeri a sztorit, ezt már nem fejtem ki, ugyanis felesleg. Szerencsés aki a mi korunkban élhet. Én hálát adok, hogy 1992-ben születtem.


Van itt még 1000 és egy dolog. Magadnak választhatod a vallásod! Szavazhatsz nő létedre! Nem égetnek mert nem vagy bigott keresztény! Vagy éppen szállnak rád azért mert az vagy... Azt tanulhatsz amit akarsz, annak leszel a házastársa akinek akarsz...

Ez a lehetőségek kora.


Tény, hogy vannak bajok manapság is. Viszont nem lehet tökéletes a világ, hiszen mi emberek is tökéletlenek vagyunk.



#meleg #házasság #régen #ókor #leszbikus #LMBT #transz #elfajul a világ #mocskos világ
2015. jún. 13. 19:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Egy cikket olvasok éppen:

"A római jogban kétféle házasság volt, egyikre jellemző volt a férj abszolút uralma. Ezt tetézte a prostitúció és a rabszolgákhoz való ’szexuális hozzáférés’ szabadsága, így a keresztény házassági eszményhez képest igencsak mást jelentett."

Hű de jó volt régen igaz?:D

2015. jún. 13. 19:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Idő és a hely nem mindegy.pl afrikábol mért jönek az emberek el ??.....
2015. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket a fejlettebb országok emberei írják. Úgy is kezeltem a dolgot.
2015. jún. 13. 21:50
 4/6 anonim válasza:

"annak leszel a házastársa akinek akarsz..."-ez sajnos hazánkban nem igy van,ha én leendő barátommal úgy döntünk összeházasodunk,nem tehetjük meg(hacsak nem jönne addig egy baloldali kormány,dehát erre nem sok esély van)

csak ezt akartam kijavítani meleg f

[link]

2015. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát igen, bevallom, én is irigykedem olykor a régi rómaiakra, mikor olyat olvasok hogy a szép rabszolga fiúk meztelenül felszolgáltak az esti partyn stb, aztán ha valaki kedvet kapott hozzá, akkor nem hagyta érintetlenül. azért ezek tudtak vmit na ... ma meg divat az elfojtás, ugye állítólag akkor vagyunk erkölcsösek, ha mindent magunkba fojtunk.
2015. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tisztelet kérdező! Teljesen egyetértek!
2016. nov. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!