Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet meglàtni mi van az...

Hogy lehet meglàtni mi van az emberek személyisége mögött?

Figyelt kérdés
Pl.hogy lehet meglàtni hogy valaki nem olyan jó vagy nem az mint amilyennek mutatja magàt? Van aki ezt egyből kiszúrja.
febr. 13. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat kell hozzá. Nincs rá recept. És sokat kell "pletykálni", hogy halljál másokról sztorikat, és aztán meg kell vizsgálni hogy tényleg igaz-e.
febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, bizonyara a tapasztalat a mervado.Foleg sajat tapasztalat,a helyzet kiertekelese es a masoktol hallott tapasztalat is.
febr. 13. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg kell hozzá ismerni jobban, ez nagyon sok idő. Sajnos ez nem olyasmi, amit azonnal meg fogsz látni, nincs ilyen módszer. Csak túlságosan hozzá vagy szokva, hogy manapság mindent egy kattintásnyi idő alatt el lehet intézni, minden info egy google keresésnyi időre van előtted, de sajnos egy ember személyiségét nem lehet így felfedni. :D Vagy inkább szerencsére... Ismerkedni kell, szocializálódni, barátkozni, tapasztalatokat szerezni.
febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban is leírták: minden megérzés igazából emlékezés, mintaillesztés. A jó emberismerethez jó minta kell, amire rá tudod illeszteni az új ember viselkedéseit.


A jó mintához szerintem két dolog szükséges:


1: mennyiség. Ismerj meg sok, különböző(!) embert. Ha mindig csak egyfajta emberrel barátkozol, akkor elég szűken fogsz ítélni. Pl ha csak beszédes embereket ismersz, akkor minden csendben lévő emberről azt gondolod majd, hogy ő egy beszédes, aki éppen kussol, tehát valami baja van. Közben meg csak csendes, és szeret hallgatni.


2: valós megfigyelések. Ha nem ismered meg az illetőt, akkor a saját előítéleteidet fogod emlékként eltárolni, és az intuíciód hamis lesz. Ha nem érted meg, hogy van, aki hallgatni szeret, akkor bemagyarázhatod magadnak, hogy alamuszi macska nagyot ugrik, és kerülni fogod a csendes embereket.


Azért hogy ne legyen nesze semmi a válaszom: szerintem érdemes figyelni az olyan jelentéktelennek tűnő megnyilvánulásokat, amik másokkal szemben történnek, és valamilyen szinten kilógnak az imidzsből. Talán példákon keresztül könnyebb érzéketletni.


Egy képzésen együtt tanultam egy nővel, aki olyan cuki, kedves és jóindulatú volt, hogy egyszerűen meg kellett zabálni. Aztán egyszer egy másik csoporttag hosszas monológja alatt ő alig észrevehetően, vágott egy elkényeztetett sznob, fintorgós grimaszt, egy kis "blabla" szájmozgással körítve, amivel a sokat papoló felnőttet szokták parodizálni a kamasz gyerekek.


Egy pillanat töredéke volt az egész, szerintem egy pillanatra elfelejtkezett róla, hogy hol van. Ezzel együtt nekem ez egy árulkodó jel volt arra, hogy talán mégsem annyira habfehér a kisasszony, mint amilyennek elsőre tűnik.


Fontosnak tartom kiemelni, hogy az ilyen kibukkanó jelzések kérdőjelek, nem bizonyítékok. Az egész csoportból két-három embernek szúrt csak szemet a jelenetet, de ők úgy élték meg, mint az eltitkolt igazság felszínre kerülését, miszerint az egész kedvesség csak színjáték.


Szerintem ez a klasszikus példa az előítéletek tapasztalatként bevésésére. Nekem annyi derült ki a lányról, hogy a kedvesség ide vagy oda, érdemes észnél lenni, mert úgy látszik akad neki egy indulatosabb, érzékenyebb oldala is, amin keresztül lehet bajba kerülni. Sok hónap volt még hátra a képzésből, és ugyanolyan kedvesen és pozitívan töltöttük az egészet, miközben a fent említett két-három ember teljesen feleslegesen elkezdett távolságot tartani tőle, egy puszta grimasz miatt.

febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es jol irod sokszor valoban a reszletekben van az igazsag,ami ahogy irod kilog az imidzsbol.

A peldahoz kapcsolodva tenyleg az aprosagok arulnak el valakit es ha tobb van beloluk erdemes elgondolkodni az illeto jellemen.

Az eloitelet lehet pozitiv es negativ is.Pl.olykor csupa jot is feltetelhetunk valakirol es ezt a kepet nem tudjuk osszeegyeztetni azzal amit idovel mutat magabol pedig altalaban az az igazsag

febr. 13. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Külalakon, szem nézésen, hangsúlyon/hangszínen, cselekedeten, kivel barátkozik: nagyon sok pici összetevőből áll e téma. A lényeg: ha minimum egy pillanatban érzed, hogy az egyed gáz, máris igazad van, hiába írja felül egy jó cselekedete,
febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!