Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szabálysértés, garázdaság...

Szabálysértés, garázdaság szemtanúi miért próbálnak inkább elfordulni, vagy menekülőre fogni a dolgot?

Figyelt kérdés

Pl. tömegközlekedésen egy lopási, verési szituációnál inkább elfordul mindenki, de inkább el is mennének a közelből.

Ha garázdaság történik valahol, akkor is inkább eltűnnek a közelből.

Régebben is így volt?



febr. 26. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer voltam tanú. Megfogadtam, hogy többé nem leszek. A hatóság elvette a kedvemet.
febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert rendörségre, bíróságra járni nem jó dolog, sok idö és adott esetben anyagi veszteség is.
febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akarnak a rendőrségre / bíróságra járkálni.


Ugyanez ez az állatkínzás is. Szemtanú , vagy pl egy állatmenhely próbálja megmenteni az állatot ha még lehet. Hiába tudják ki a tettes, a rendőrséget nem értesítik. Ezért van annyi eset mert nincs következménye.

febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell messzire menni: a kék fényben esténként 2-5-10 éves ügyekkel összefüggésben kihirdetett bírói ítéleteket nyomatnak. Mászkáljon a kaszás ennyi időn keresztül rendőrségre/ügyészségre/ügyvédi irodába - és még arra sincs garancia, hogy menet közben nem találják vagy fenyegetik meg a tanút.

Egy olyan országban, ahol az önvédelmi/szolgálati fegyver használatát követően alapkoncepció lehet, hogy a fegyvert használó csak hunyó lehet és ez csak cáfolhatatlan esetben minősülhet jogszerűnek, nincs miről beszélni.

febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Az meg már csak a hab a tortán, ha egy agyba-főbe kamerázott környezetben elkövetett cselekmény bizonyításához kellenek még tanúk is!

Közröhej a magyar jogszolgáltatás! -Szándékosan nem igazságot írtam, - mert ha van rá kereted, bármit el lehet maszatolni itt!

febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy cserbenhagyásos gázolást. Többen odafutottak segíteni a sérültnek, volt köztük eü dolgozó is, éreztem, hogy nem kellek én oda +1 főnek, viszont beleégett az agyamba az autó rendszámtáblája, mondom akkor én ezzel tudok segíteni, hogy besétálok a rendőrségre ezzel az inforációval. Ez pár órát elvett az életemből, a balesetet még senki nem jelentette, az áldozat nyilván nem tett még feljelentést (gondolom, kórházban volt), elég sokat kellett várni, majd elmondtam, hogy hol történt, mi történt, ilyen színű, olyan márkájú autó, és ez volt a rendszámtáblája. Azt hittem, hogy ez így ennyi.

Hetekkel később hív anyám őrjöngve, hogy mégis mit csináltam, miért levelezik velem a rendőrség. Nekem akkor ez a régen látott dolog nem ugrott be, kértem, hogy bontsa ki a levelem, olvassa fel, szerencsétlen ott kapta a második szívrohamát, hogy engem beidéztek a bíróságra, akkor esett le, hogy ja, gondolom újra el kell ezt mondtani, ne aggódjon, nem csináltam semmi rosszat, csak láttam valamit és bejelentettem.

A tárgyalás után az ürge, aki elütötte csórómat aztán elhajtott, megtalált, és életveszélyesen megfenyegetett, mert hogy "én felnyomtam". Akkor mentem be másodjára a rendőrségre, mikor én otthon se voltam, szerencsétlen akkori lakótársamat találta be, aki ajtót nyitott neki, vele is agresszív volt, be akart menni a lakásba, mert hogy én biztos otthon vagyok, csak nem jövök elő, mert félek tőle (nem, nem félte tőle :D a rendőrségre is azért mentem el, hogy legyen nyoma, hogy ez történt).

Na most így értem, hogy nem jelentkeznek az emberek önként ilyen helyzetekben.


A másik meg, hogy én olyan helyen dolgozom, ahol évente van háttérellenőrzés, illetve küzdősportban versenyzem. Ha valaki bekóstol, és én megütöm, még akkor is, ha jogos önvédelemről van szó, nagy eséllyel buktam a munkám és a hobbim is. Viszont szóban közbe szoktam avatkozni, elég határozottan, ilyenkor általában akad pár férfi, aki beleáll a konfliktusba. Nem tudom, hogy azért van-e, mert elszégyellik magukat, hogy egy fiatal, vékony nő beleállt, ők meg nem, vagy azért, mert nem vagyok csúnya és le akarnak nyűgözni, mindenesetre én ezzekkel a tulajdonságaimmal előszeretettel élek vissza, ha azt látom, hogy már megint dörgöli valaki a f.szát egy kislánynak a villamoson, vagy el akarják venni egy srác telefonját.

febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ott van az a jelenség is, hogy ha te mondjuk egyedül sétáltatod a kutyád az erdőben, és találsz egy ájult embert, akkor egyértelműen a te felelősséged, mert te vagy ott. Ha 300 ember talál egy ájult embert a buszmegállóban, akkor 300 ember gondolja azt, hogy majd a másik 299 megoldja.
febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az eddig közölt sorokat olvasva félelmetes ez a társadalom.
febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkatársnőm sztorija:


Egy parkban látott egy nyilvánosan maszturbáló férfit aki konkrétan őt nézve maszturbált. Rendőrt hívott, eleve nem erőltették meg magukat, hogy kijöjjenek.


EGY AUTÓBAN bevitték őket a rendőrőrsre. Ott megállapították, hogy a férfinak papírja van róla, hogy szellemileg sérült és konkrétan hamarabb elmehetett mint munkatársnőm akinek vallomást kellett tennie.


Kiverte a balhét, hogy közzéteszi ahol lehet az illető arcképét, mire a rendőrök jelezték neki, hogy a személyiségi jogok megsértése bűncselekmény és akkor eljárás indul ellene...


Innentől miről beszélünk?

febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben laktam, mellettünk egy drogdíler drogos élt.


Terjesztette az anyagot, a barátnője mindig be volt lőve, naponta jártak oda a ki nem fizetett kuncsaftok törni-zúzni. Volt egy kutyája ami embereket harapott meg, más kutyákat szedett szét.


Eleve a srác a nagyanyjánál lakott, akinek nem adták oda a gyógyszereit, meg is halt. Többször kiabált segítségért, többször az utcáról jöttek fel emberek. Nem történt semmi.


Eleinte NAPONTA jártak a srácnál rendőrök, soha nem történt semmi. Leszámítva, hogy a srác mindenkit megfenyegetett és több autónak kiszúrta a kerekét, összekarcolta őket.


A rendőrök SEMMIT nem tettek soha.


Akkor költözött el asrác, amikor az egyik szomszéd közölte vele, hogy meg fogja ölni.

febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!