Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz arról a véleményr...

Mit gondolsz arról a véleményről, hogy nem szabad túl jó szívűnek lenni, mert akkor kihasználnak?

Figyelt kérdés
Ezt egy 21 éves egykori kolléganőm mondta nekem.
febr. 28. 07:03
A kérdező szavazást indított:
Igaz.
Nem igaz.
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. Az, hogy valaki jószívű, ebből nem következik az, hogy akkor ki is használják.
febr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Nem a jó szívűekről szól a kérdés. Hanem a túl jó szívűekről.

Vagyis nem azt mondta, hogy a jó embereket kihasználják, hanem azt, hogy a nagyon jó embereket kihasználják. Figyelj a túlzó fokra.

febr. 28. 07:17
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

A világ nem csak fekete vagy fehér. Simán lehet valaki jószívű és lehetetlen kihasználni. Simán ki lehet használni egy nem jószívű embert is.


Minden ember más és más így a jószívűség és a kihasználhatóság viszonyát egyéni kontextusokban kell vizsgálni. Nincs olyan kontextus ami minden emberre egyformán igaz lenne.

febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevezném kimondottan jószívűnek magam, inkább csak nem tanultam meg nemet mondani. És igen, többen is csúnyán kihasználtak, a legutolsót még most is nyögöm. Soha többet nem engedek senkit közel magamhoz.
febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

#2

Kérdező, megismétlem a legelső mondatomat: Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát.


Érthető?

febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy határt húzni kell, azon a ponton, ahol neked még kényelmes. Kellemetlen jótékonykodásba nem szabad belemenni, az 1) nem őszinte, 2) csak súrládosokhoz vezet a feszültséged miatt.
febr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5


Érteni értehető, bár nekem ezek a nagyon jó lelkű, cuki emberek, akiket szinte kenyérre lehetne kenni, inkább baleknek tűnnek az életben. Bocsánat, de így gondolom.

Na, de most inkább az a kérdés, hogy TI mit gondoltok. :)

febr. 28. 07:54
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Én pontosan ilyen voltam. Egy balek. Azt hittem, hogy ez erény, hogy mindenkinek segítek, többet melózok a munkahelyen mások helyett is és majd szeretni és tisztelni fog mindenki. Nos pont az ellenkezője történt. Mindenki a csicskájának tartott, ha esetleg közbejött nekem valami és nem tudtam odamenni segíteni, akkor én voltam a legutolsó söpredék a bolygón, egy lusta ğeći, kiabáltak velem stb. Azóta már nem ilyen vagyok. Persze segítek másokon alkalomadtán, de már tudom hol a határ. Nehéz volt eljutni erre a szintre, eleinte még én éreztem magam szarul, hogy nem hagytam magam lábtörlőnek használni...
febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen igaz, főleg úgy, ha tré "emberek" társaságában is van az ember.
febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Ha valakiről megtudják kevésbé megbízható emberek, hogy nagylelkű, akkor odamennek bepróbálkozni és kihasználni a nagyvonalúságát.
febr. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!