Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hanyasra értékeled az érzelmi...

Hanyasra értékeled az érzelmi intelligenciádat?

Figyelt kérdés
Ezalatt az érzem, hogy empatikus vagy és együttérző, át tudod érezni a másik ember helyzetét, szociábilis vagy, "jól értesz az emberek nyelvén". Ügyelsz arra, hogy sose legyél bántó, ne sérts meg másokat. Kitűnő a konfliktuskezelésed, emberi kapcsolataidban egyenes vagy és őszinte. Képes vagy szeretni.

márc. 2. 13:31
A kérdező szavazást indított:
5
4
3
2
1
0
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Kommunikálni jól tudok, asszertívan, stb. (A barataimmal, párommal, családdal)


Viszont elég magasan van a léc nálam magammal szemben is, és mivel nekem sikerült, nem mindig tudom elfogadni, ha valaki, aki kb ugyanonnan indult mint én, nem jutott el oda, ahova akart.

Én ezt tudom, de néha kibukik belőlem, viszont fejlődök, ahogy egyre növök fel.


Valamikor szerintem tökéletes, valamikor szélsőségesen rossz az EQ-m

márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

"Ügyelsz arra, hogy sose legyél bántó, ne sérts meg másokat."

Ez nem a maximum szint, ne is haragudj! Próbáld ki, hogy válogatsz kicsit, és azokkal vagy jó fej, akik tényleg meg is érdemlik! Nyilván vannak kivételek, gyermekednek szándékosan remélhetőleg nem taposol bele a lelkébe, akármennyire tolja fullban, de random akárkikkel a napi smalltalkon túl miért lennél kedves, amíg nem tűnik fel, hogy na, ő tényleg jó ember, mellette lehet is és kell is ember módra üzemelni, ellentétben azokkal, akik ezzel legfeljebb visszaélni tudnak, vagy legalábbis totálisan félreérteni és lenézni a jóságodért. Egy fokkal vagy kettővel intelligensebb álláspont, mint simán konformizmusból vagy megfelelési kényszerből, mezei visszautasítástól való félelemből jópofizni az arra alkalmatlanokkal is, majd újra és újra befordulni, hogy milyen emberek vannak, mégis mivel érdemelted ki, hogy semmibe vegyen, stb-stb. Gondold újra a kifejtés ezen részét szerintem!

márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# Oké, de akkor azt ne nevezd szeretetnek. Ugyanis a szeretet nem személyválogató. Inkább hívnám rokonszenvnek, vagy szimpátiának, amit te leírtál, ugyanis egyes emberekhez kötődik. A szeretet szerintem valami egyetemes dolog..
márc. 2. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell különválasztani a kettőt. Ha magasabbak a vállalásaid, akkor megkaptad azt az áldást, hogy tudd, kit és mikor érdemes kicsit odacsípve nógatni, vagy épp nagyon. Előfordul, hogy nem akar reggel ébredni a gyerek. Egy jól kalibrált fülharapás után nagy kacajok közepette megtörténik a csoda, és ismét külön dolgoznotok kell azon, hogy mégis elkéssetek valahogy... Ilyesmi ez nagyban is, ugyanúgy megkapod az eszközeidet.
márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az érzelmi intelligenciába beletartozik az is, hogy a te saját érzelmeidet is tudod kezelni, pl, stresszkezelés. Jól tudom? Mert ha igen, akkor emiatt nekem csak 3.
márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom itt sokaknak nincs önkritikája, pedig a Gyakoris kommentek nem azt bizonyítják, hogy tele lenne ez az oldal empatikus emberekkel...
márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6


pontosan, akar menjunk at a magyar politika kategoriaba, na ott aztan van szeretet meg szivecske. szerintem azt az 5 pontot a szavazasnal vigyuk le a 0 - 2 koze.

márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az indulatok inkább a felnövés elmaradása miatt vannak, önmagukban csak ennyit adnak hozzá az érzelmi összképhez. Az okés, hogy meghatározó ez, szögesen eltérő sorsot ad a túlhaladása, de traumaalapú, csak látszólagos intelligenciahiányt ad, és eredendően túl lehet haladni, ahonnan már nincs visszaút a gyerekességbe.
márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hármast adtam magamnak, szerintem reális is.

Pár évvel ezelőtt lazán nagyobb értékre kattintottam volna, de sajnos azóta változtam, és nem feltétlenül csak jó irányba. Régen hihetetlenül empatikus és együttérző voltam, mellé naiv is, amit szépen ki is használtak. És bár az első kettő jellemző még rám, azért már korántsem annyira, mint évekkel ezelőtt. Viszont még ezek mellett is odafigyelek arra, hogy ne bántsak, ne sértsek meg másokat, ne legyek bunkó és alpári.

A stressz- és konfliktuskezelésem fejlődött az évek alatt, de még mindig nem az igazi. Az előbbi esetén nálam az első reakció a pánik volt, minden mást felülírva, ezen sikeredett javítanom, valamint már nem vagyok konfliktuskerülő sem. Még így sem állok bele mindbe, de határozottan jobb már a helyzet.

Szeretni is tudok, egyenesnek és őszintének tartom magam, meg becsületesnek, a hibáimmal is tisztában vagyok, és igyekszem rajtuk változtatni.

márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a legtöbb szavazatot az 5 kapta. Magát sokszor jobbra értékeli az ember, mint amilyen. Én sem vagyok 5.
márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!