Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt az oldalon alkoholista...

Van itt az oldalon alkoholista/ex-alkoholista?

Figyelt kérdés

Miért vagy/voltál alkoholista?

Le akarsz szokni?

Mi vett rá, hogy leszokj?

Miért szoktál rá?

Volt valami konkrét esemény ami miatt bekövetkezett?

Hogy emlékszel arra az időszakra mikor túl sokat ittál?



márc. 5. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem lesz egyik napról a másikra alkoholista.Ez fokozatosan alakul ki.

Én kezdetben ittam esténként 1 pohár borz,hogy jobban aludjak.Majd az egyből kettő lett,majd egy üveg.Aztán szabad napokon 1-2 üveg.

Most is alkoholista vagyok,vsak nem bort iszom,hanem sört.Szeretnék leszokni,de nem tudok egyedül.Kértem segítséget,de nem kaptam.Az orvos csak legyintett,hogy à az csak sör,az nem baj…A pszichológus meg fel se vette a telefont,se nem válaszolt az emailemre.Egyszer sikerült felhívnom de dühösen mondta,hogy ne most hívjam,úgyhogy ilyen segítség nem kell.Próbáltam online (optima),de az fizetős és igazából olyan érzésem volt,hogy ott már mindenki elindult az úton…Várom hogy bekattanjom valami az agyamban és megszülessen az elhatározás,hogy önerőböl otthagyjam.

márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdek alkoholista lenni. Vagyis alakul.


40 éves koromig antialkesz voltam.

De 45 éves korban után, az életközép válság, a párkapcsolatok sikertelensége enyhe depi kezd lökni.


Pedig valójában nem is sz@r az életem. Egyáltalán nem...


De végre megtaláltam az italt. Ami most még alkalomszerűen, itthon egyedül, "rekreációs" célból használok.


Fizikai függőség nincs még, kis adagok is elegek, de a lelki az már alakul...


Ezt is most kicsit bezsibbadva írom.


(Férfi)

márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Az "ex alkoholista" és a "volt alkoholista" nem létező fogalmak sajnos, mert az azt jelentené, hogy ki lehet gyógyulni ebből...
márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sör volt a gyengém, 15 éves koromtól 20 éven át ittam hullámzó rendszerességgel és mennyiségben. A plafon a napi 4-5 doboz volt, amit sokszor akkor is megittam, amikor nem is kívántam.

Ekkor fújtam meg a riadót, önvizsgálatba kezdtem és beláttam, hogy ez komoly probléma. Kezdésnek letettem 9 hónapra a sört, aztán a túlzott magabiztosság miatt megint visszamászott az életembe hónapokra. Az a nagy problémám, hogy túlságosan végletesen akartam kezelni ezt a helyzetet (vagy mindennap vagy soha), ami szintén egy nehezítő faktor. Ezért pár hónapja eldöntöttem, hogy megpróbálok csak alkalmanként és mértékkel fogyasztani. Eddig bejött, és így leredukálódott havi 1-2 alkalomra. “Szerencsére” nem túl aktív a társasági életem, ellenben aktívan sportolok, úgyhogy egyelőre keretek között tartható a dolog. Fontos, hogy nem sóvárgok és nem keresem az alkalmat az ivásra (pedig van pia itthon is).

Tudom, hogy aki évekig napi szinten ivott, abból már nem lesz alkalmi ivó. Mindenesetre szeretném a saját bőrömön megtapasztalni, mielőtt végleg úgy döntök, hogy örökre elengedem a dolgot.

márc. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ex... mert valaki vagy aktív alkoholista, vagy felépülő alkoholista. Én az utóbbi vagyok. Absztinensen és egy felépülő program szerint élek két éve. A mélypontom vett rá a változtatásra, a többi kérdésedre pedig könyvet tudnék írni.


Nem tudom, miért érdekelnek téged ezek a dolgok, persze ha tanulni akarsz egy betegségről, az hasznos lehet - önsegítő csoportoknak szokott lenni úgynevezett nyitott gyűlése, amit meghallgathatsz, előtte-utána pedig felteheted a kérdéseidet a felépülő társaknak, valaki biztos válaszol. Ha hozzátartozó vagy, akkor meg annak megfelelő csoport még jobb a számodra.

tegnap 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!