Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszél sok anyuka...

Miért beszél sok anyuka többesszámban, ha a babáról van szó?

Figyelt kérdés

Vsak szerintem felesleges, gyerekes és idegesítő?


Pl:

Szobatiszták lettünk

Bekakiltunk

Még pelust hordunk

Még mindig cicizünk

Már nem cumizunk

Folyósat kakkantottunk


Stb.


Mit gondoltok? Tudom, nem a világ legnagyobb problémája. Voltak ilyen kolléganőim, némelyiknél már majdnem visszakérdeztem, hogy a többesszâm miatt ő se szobatiszta még?



márc. 9. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én mindig elröhögöm magam ilyenkor és megkérdezem, h te is, vagy csak a gyerek?
márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan azért, mert az elején mindent együtt csinálnak a babával, és benne ragadnak ebben. "Elmegyünk orvoshoz", "alszunk", "sétálunk", és innen már csak egy lépés a "jön a fogunk". Kisgyerekem van, volt már, aki megkérdezte, szobatiszták vagyunk e már, én meg néztem rá hülyén, hátha észreveszi magát, de nem.
márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Túlhájpolják ezt a gyerektémát sokan. Bezzeg, ha meg ha már serdülni fog, inni-randalírozni az utcán, stb., akkor meg megy majd, hogy: "Nem miattam, hanem az iskola-társadalom a hibás!".
márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok idegesítő dolog van szerintem. Ez engem is zavar 🥴

Meg az is amikor azt mondják, hogy pl 28, 32 stb hónapos. Olyan másfél-két éves korig oké, de utána elég hülye hangzik.

márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Mert káposztalé van az agyuk helyén.
márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A bekakiltunk, az mindent visz 🤣🤣🤣👌
márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert össze vannak nőve a gyerekkel
márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Agyukra ment a babázás. Sok nő elfeljti 2 év alatt, hogy van külön identitása is, volt élete a gyereke előtt is.
márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Idegesítő, az biztos, de azért a legtöbb nő leszokik erről idővel. Viszont amit tényleg nem tudok hova tenni, az az, amikor valaki más érdeklődik így, amit a 2-es is írt: "biliztek már?", "ti már esztek mindent?", "megkaptátok már a következő oltást?"

Mert még ha azt kérdezi, hogy jól vagyunk-e, vagy jól alszunk-e, az oké, de ami csak a babára vonatkozik, azt miért?

márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem rögtön az jutott eszembe, hogy annyira szereti a gyerekét, hogy magával azonosnak érzi. Ezért a gyerekre vonatkozó állapotot is saját magának érzi. (Amúgy nincs gyerekem, szóval csak tippeltem)

Engem nem zavar.

Most ez nem azt jelenti, hogy aki nem mondja többesszámba az nem szereti eléggé és azt sem igaz, hogy ezzel kisajátítja azt a babát, mint egy tárgyat.

De valószínű, amit a kettes írt, hogy elején mindent együtt csinál a szülő a gyerekkel, szóval összeszoknak.

márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!