Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért beszélnek az alsós...

Miért beszélnek az alsós tanítók többes szám első személyben?

Figyelt kérdés

"Az úton megyünk!"

"Fogjuk egymás kezét!"

"Evés közben nem beszélgetünk!"



#tanító #alsó tagozat #többesszám első személy
2021. febr. 24. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Látom ráérsz....
2021. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Látom, te is! Ha nincs értelmes válaszod, akkor menj a Humorba szórakozni, engem ez komolyan érdekel, köszönöm.
2021. febr. 24. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Én se értem..többes szám 3.személyben kéne..így lenne logikus!
2021. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Mert nyilván nem te vagy egyedül az egész osztály, bazze, azért.

Tessék, komoly válasz.

2021. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Picikkel szoktak így beszélgetni a felnőttek. "Na most megyünk fürdeni" például, de az anya nyilván nem ül be a kiskádba. Így közelebbinek érződik és kedvesebb is a kommunikáció, mintha parancsokat osztana. Plusz ezzel erősíti a gyerekben bizonyos tevékenységeknél "a járdán megyünk/nem húzzuk a lányok haját", hogy mi a helyes viselkedés, mert a T/1 miatt érződik, hogy a tanárral együtt mindenki így csinálja.
2021. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azért, amiért az anyukák szoktak többes szám első személyben beszélni.

Ma piskótát ebédeltünk.

Már van 3 fogunk, stb.

Az alsós tanítónénik még inkább pótanyák, főleg a kicsiknél.

2021. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as válaszoló.
2021. febr. 24. 12:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert példát mutat. Ő is a gyerekekkel megy, ő is fogja valamelyik kezét (és ezt várja a többitől is), és ő sem beszélget akkor, amikor a gyerekekkel együtt eszik.
2021. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha hiszed, ha nem, az A betűt is "megtanultuk leírni", vagy "írásban szoroztunk az órán", mert EGYÜTT csinálják. A jó tanítónéni az osztályközösség része.
2021. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így jobban internalodik a gyerekekben az utasítás. Mivel ilyenkor utanzassal tanulnak az együtt végzett cselekvések és az így megfogalmazott utasítások jobban motivalnak. A gyerekkel beszélve szerintem nem modoros így fogalmazni.

Jujj viszont azt nagyon utálom, mikor más anyukák azt mondják hogy "nő a fogunk" de az ilyenek mondják azt is h "bekakiltunk" ... De azt általában más felnőtteknek cimezik.

2021. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!