Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem egyenesek?

Az emberek miért nem egyenesek?

Figyelt kérdés
Miért nem mondják meg ha nem akarnak foglalkozni a másikkal, miert mondják az ellenkezőjét, miért beszélnek félre miért nem mondanak ki mindent egyértelműen?
márc. 11. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Én egyenes vagyok. Te nem?
márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Biztos gerincferdülésük van.. 🤔🤔

Amúgy meg szerintem önbizalomhiányosak, vagy félnek a visszautasítástól. Vagy félelemből..

márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Mert félnek, hogy a másik mit fog gondolni. Frusztráltak, érzelmi analfabéták. Nem tudnak asszertívan, szükségletek mentén kommunikálni.

Félnek, hogy ha nemet mondanak egyenesen, akkor nem fogják már őket kedvelni, plusz nem vállalnak felelősséget.

Ezeket gyerekkori traumák okozzák.

márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

2-es vagyok, sajnos én sem voltam mindig egyenes másokkal. Én ezt nagyon bánom. Elvágtam másokat magamtól.. Nekem égő az egész..

Nagyon nehéz barátságot kialakítani, évekbe telhet ez, viszont elveszíteni valakit elég 1 másodperc is... 😟😕😕

márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez a világ sajnos már ilyen.

Meg kell tanulni átlátni az embereken, hogy mi is az igazi céljuk, vagy terveik, hozzáállásuk veled kapcsolatban.

Én mindig a rosszat feltételezem aztán, ha mégis jól alakulnak a dolgok akkor kellemes csalódás és nem egy nagy kopp az egész (értem ezalatt, hogy a haverkodó kolléga csak a segítségedet akarja a nehezebb feladatokban és csak teszi a szépet vagy tényleg haverkodni akar).

márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Imádom, hogy jön az általánosítás, de négyből négyen az "emberek nem egyenesek... no de persze nem én, én a kivétel vagyok!" kategória. :D
márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sok mindentől lehet.

nem teljes lista:

- félelem. Pl buliban lehet, hogy valaki nem akarja elküldeni a másikat, aki próbálja felszedni, mert fél tőle, hogy bepipul

- trauma. pl kis korában, amikor megmondta a szüleinek, hogy mondjuk egyedül akar lenni, vagy nem akar valamit csinálni vagy bármilyen határt szabni, akkor a szülei leüvöltötték a fejét, megverték, de csak simán az is lehet, hogy figyelmen kívül hagyták és "megtanulta", hogy semmit nem ér el azzal, hogy egyenesen megmondja, hogy mit akar

- könnyebb. Pl vannak olyanok, akik nem tudják megérteni, ha nemet mondanak nekik és könnyebb valami más kifogást találni vagy mást mondani, mint belekeveredni egy 20 perces magyarázkodásba

- társadalmi elvárás. Sok olyan elvárás van ránk rakva, ami gátolja azt, hogy valaki "egyenesen" kommunikáljon. Ezek a "nem illik blablabla" szabályok.

- ego. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy nem "érdemled meg" a választ. Ki vagy te, hogy kérdezz tőle valamit?

- empátia. Attól függ, hogy milyen empátiával ismerkedett meg, lehet, hogy úgy tanulta, hogy jobb, ha nem egyenesen adja meg a választ, hanem egy kicsit körkörösen, hogy ne fájjon annyira a másiknak.

stb


Aztán van olyan verzió is, ahol csak te gondolod, hogy van ott más is, és te vetíted ki a saját traumáidat vagy problémáidat, és valójában a válaszoló már megadta neked a válaszát, csak nem azt, amit te el akarsz fogadni vagy hallani akartál.

márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit OFF: Ha egyenes vagyok, akkor a másik elkezd "hadjáratot" indítani.


Elkezd zaklatni, hogy nekem mi bajom van vele, én vagyok a szar, hogy bennem van a hiba amiért nem értem meg őket, nem fogadom el őket. És elhordanak a hátam mögött mindennek. Kell ez bárkinek?

márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Én meg azt imádom, amikor egyből jön az érvénytelenítés, és a fejünkben lévő nézőpont alapján leugatjuk a másikat, hogy általánosít. Ez a téma, te gyökér 6-os, ezért van a kérdés, mert neki ez az általános. Ő most így látja. Miért nem a valóságot látod? Nem az a téma, hogy mi van a többi normális emberrel. De mindenhol megfigyelem ezt.

Van egy téma, egy kérdés, és nem arra reagálnak, hanem egyből az, hogy igen, oké, de mi van a másik oldallal. Abszolút nem tud az ember a másikra figyelni értő figyelemmel.

márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a dolog nem annyira egyszerű, amire te is rájöhetsz, ha hajlandó vagy mélyebben belegondolni. Az emberek többsége tudja, hogy a másikat mi bántja meg, mitől sértődnek meg, mitől kezdenek ellenszenvet érezni. Így aztán a konfliktus elkerülésére inkább hímeznek-hámoznak, mellébeszélnek, áltatják a másikat. Sokan meg tudják, hogyan lehet a felemás helyzeteket is a saját javukra fordítani, saját maguk számára kedvező helyzetet teremteni és akkor tudnak lyukat beszélni a másik hasába.
márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!