Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik az a haszonállat, ami...

Melyik az a haszonállat, ami nálunk legálisan fogyasztható, mégsem ennél soha?

Figyelt kérdés

Én konkrétan egy ilyenről nem tudok, viszont a családom nem enne soha nyuszit, én viszont imádom a nyúlpaprikást. Ami azért érdekes, mert háziállatként is tartom és már gyerekkoromban is az egyik legkedveltebb állatom volt, mégis ha kapok egy konyhakész nyulat már megy is a serpenyőbe, jó hagymásan, paprikásan, paradicsomosan, tejfölösen, nokedlivel.


Akármilyen állatot ettem, mind ízlett. Bárányt eddig nem kóstoltam, de az egyik legbarbárabb dolognak tartom…


márc. 13. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyúl, ló.
márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Nyúl, azt soha! Húszas éveim elején a barátnőimtől kaptam egy nyulat és imádtam, egyszer azonban, mire hazamentem, az apám megnyúzta. Előtte sem ettem nyulat, de ezután pláne!


Lókolbászt egyszer-kétszer vettem a hentesnél, de valahogy nem fogott meg.

Bárányt és semmilyen vadhúst nem ettem még soha, nem is igazán vágyom rá.

márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Falun éltem 20 évig, mielőtt a fővárosba költöztem. Gyerekkoromban mi otthon bármit megettünk, ami mozgott (a kutyán és a macskán kívül). A kis bárány meg a szilveszteri fiatal malac valóban nagyon barbár dolog, de hát ez van. Étteremben is kínálnak báránybordát vagy malac sültet. Mondjuk lovat meg szamarat magamtól sosem ettem volna, de volt olyan, hogy füstölt kolbászt kaptunk ismerősöktől, rokonoktól kóstolóba, aztán később derült ki, utólag mondták meg, hogy ló vagy szamárhús van benne. Ettől függetlenül finom volt, jó volt a fűszerezése és a füstölése. A nyúllal nekünk semmi lelkiismereti problémánk nem volt. Sokan voltak, szaporodtak. A birkahús (juh) nekem nem a kedvencem, nem annyira jön be az íze, én érzem rajta azt a tipikus jellegzetes birkás, faggyús ízt. A heréletlen kan disznónak van még tipikus jellegzetes "erős" íze (negatív értelemben), "kandisznó" íze. De ettünk otthon szarvasmarhát, fiatal bikát (nem birkát, hanem bikát, de birkát is), kecskét, gyöngytyúkot, kakast, jércét, tyúkot, kacsát, libát, pulykát, törpetyúkot (nálunk krédlinek hívják), sertést is. Gyakorlatilag tényleg majdnem mindent, ami mozgott. Falun nem csináltak akkoriban annyira lelkiismereti kérdést a haszonállatok elfogyasztásából (pláne 20-30 évvel ezelőtt), mint manapság, főleg a nagyobb városokban élők. Teljesen más vidéken a haszonállatokhoz való hozzáállás és szemléletmód, mint a városokban, ahol csak a feldolgozott kész "terméket" látják a boltok hűtőpolcain becsomagolva a vásárlók. Szerintem nincs olyan haszonállat, amit ne ennék vagy ne kóstolnék meg. (A bárány és a kismalac tényleg necces, azokat nem szívesen.) Ja, galambot is kóstoltam már levesnek. Semmi extra nem volt ízre. Meg vadakat is ettünk anno (csak sokkal ritkábban), ha pl. valaki szerzett vaddisznóhúst a helyi vadásztól, vagy fácánt, foglyot, fürjet, őzet, mezei nyulat, ilyesmit. A szomszéd meg nagy pecás volt, ő meg mindenféle halat hozott állandóan, főképp pontyot, keszeget meg törpeharcsát. Rengeteg törpeharcsát ettünk anno paprikás lisztbe forgatva, kisütve.
márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Simán megeszek mindent.
márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
Amire volt lehetőségem de nem ízlett, az a nyúl, pulyka és a birka. Amíg a szüleimmel laktam, nálunk is megfordult minden, rengetegféle hal, baromfi, mi nyulat tenyésztettünk és így ment a cserebere is. Vadat is sokszor kaptunk, abból is a mezei nyúl volt, ami nem ízlett de ettem pl rénszarvashúst is. Így magamtól nem vágyom ilyesmikre különösebben, jó nekem a csirke, disznó meg a hal de anno nem csináltunk ebből lelkiismereti kérdést és nem is kötődtünk a kifejezetten erre tenyésztett haszonállatokhoz.
márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ló, mert szeretek lovagolni és nem lennék képes megenni inkább házi kedvencként tekintek rá úgy mint egy macskára mondjuk.
márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Nincs olyan.


Mondjuk én a kutyát is ugyanúgy enném, mint a nyulat vagy a disznót, ha árulnának nálunk is.


Nem attól lesz valami háziállat számomra, hogy annak lett nevezve, hanem, hogy AZ ÉN háziállatom. Nem a faj érdekel, hanem maga az egyed.

márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sem házi-, sem vadnyúlat nem eszem. Nem azért, mert "cuki", hanem, mert nem szeretem az ízét. Illetve azt sem ennék, ami nem nagyon jellemző Európában, pl. tengeri malacot.
márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját emumat(vagy akármit) nem enném meg, de amúgy meg gond népkül megenném az emuhúst. A nyúl ugyan ez. Én azt nem eszem meg amit házikedvencként tartok, mivel az nem azért van. Egyébként nem válogatok az emlősök között. Polipot, bogarat nem ennék.
márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Békacomb,galambhús,ezektől undorodom.
márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!