Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes lennél csirkét ölni...

Képes lennél csirkét ölni táplálkozás céljából?

Figyelt kérdés
Etikus cselekedet lenne, vagy ez nem erkölcsi kérdés?

2022. febr. 16. 14:08
A kérdező szavazást indított:
Természetesen igen. A csirke haszonállat, arra való, hogy megegyük, ez nem lelkiismereti kérdés. Ne legyünk álszentek!
Csak abban az esetben ölném meg a szárnyast, ha az éhenhalás szélén lennék. Akkor a túlélési ösztön mindent felülírna.
Semmiféleképp!! Ő egy érző, ártatlan élőlény, undorodom a vértől is, ez gyilkosság lenne. Megölne a bűntudat utána.
47 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Városban élsz? Mert vidéki ilyesmit nem igazán kérdez.
2022. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Gondolom a vegetáriánusok pl nem ölnének csirkét.
2022. febr. 16. 14:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a kérdés. Ölni táplálkozás céljából etikus-e? Mennyivel etikusabb kivenni a tesco hűtőjéből, felpucolva, szétválogatva?

Egyébként persze, igen. De nekem is kényelmesebb levenni a polcról, így csak akkor , ha rákényszerülök. De nem etikai okokból.

2022. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Te olyasvalaki vagy, aki a macskát is répával etetné?

Mert nem csak az ember öl állatot, hanem a cuki kis állatok is ölik egymást.


Már a kérdés felvetése is hülyeség...

2022. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Budapest melett egy erdőben van tanyám.

Sok baromfim volt :)

2022. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4: Hát más az, hogy te vágod le a fejét és fröcsög a vértől és más megvenni a Sparban kész állapotban.
2022. febr. 16. 14:47
 7/17 A kérdező kommentje:
Ilyen tekintetben van különbség szerintetek egy kutya és egy csirke között?
2022. febr. 16. 14:50
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

NEM.


Született falusi vagyok, a családom mindig is tartott haszonállatokat, én pontosan ezért undorodtam meg egy életre az ilyesmitől. Szerencsére a disznóvágást meg tudtam úszni és olyankor mindig elmentem valahova otthonról, de a csirkevágást muszáj volt végignéznem sokszor közelről.


Nem értem az előző kommenteket, hogy miért ne mondhatna olyat egy vidéki/falusi hogy neki bizony nem volt pozitív emlék a haldokló állatok és a kiömlő vér látványa, ez nem lakhelytől függ...


Egyébként érdekes kérdés a túlélés, nyilván ha az életem múlna rajta akkor képes lennék rá, bár szerintem a vadonban az éhezés szélén állva könnyebb lenne növényi táplálékhoz hozzájutni, nem nagyon látok olyan helyzetet, amikor csak a csirkék maradnak a környezetemben.


(A félreértés elkerülése végett: természetesen akkor sem eszek húst, ha valaki más vágta le az állatot.)

2022. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

7 válasz után előjött, amit igazán akarsz kérdező. Taps, taps.

Provokálni akarod az embereket. Hozom estére a popcornt és meglátjuk hány oldal lett ebből. A kutya és csirke hasonlatból.

2022. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Egerek vannk a házban épp és bűntudatom van attól, hogy megmérgeztük őket. Az egyik csapdába esett egy vödörben ma reggel és elképzelhetetlennek tartom, hogy közvetlen módon megöljem valahogy. Mindezek ellenére eszek húst, ami egyértelműen kétszínűség. Ha nekem kellene megölni a saját vacsorámat, akkor vega lennék és a túlélésért ölnék csak. Erkölcsi értelemben szerintem lényegtelen, hogy te ölted-e meg az állatot, ha végül eszel belőle.


"Városban élsz? Mert vidéki ilyesmit nem igazán kérdez."


Hagyjuk már ezeket a baromságokat. A vidékiek döntő többsége nem tart haszonállatokat. Attól, hogy van egy mini magánpark a házunk körül még nem lesz természetesebb számunkra az állatok levágása vagy bármilyen komolyabb mezőgazdasági munka.

2022. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!