Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen oknál fogva várják el...

Milyen oknál fogva várják el egyesek, hogy értsük a sok szleng-et amit leírnak?

Figyelt kérdés

Szóval, amennyiben megkérdezem az illetőt, és leírja, hogy mit jelent, rendben van, de sok olyan helyzet van, amikor szimplán ennyi a válasz: "Hogy hogy nem tudod? Tudni kéne".


Egy fenét kéne tudni, soha az életben nem fogom azt a Gamer Szleng-et beszélni, nem is akarom, igazából már nagyon elegem van belőle, mióta egy angol szerveren játszottam, és szembejött velem:


Tissue Bonding Cystostomy (TBC) Vagyis, szembejött velem egy játékon belüli mondatban, a Tuberkulózis. ---> De az illető erre gondolt:


To Be Continued vagy To Be Confirmed a google szerint.


De még egy példa:


"yo bro did ya get da enchant lmao xd"


Írom neki: No.


Válasz rá: lol


Tehát, ugye amikor az áramvezetékbe belevezetik az áramot, az zizegni kezd, na és amikor megkaptam válasznak, hogy "lol" nem tudom miért, de úgy éreztem magam mint egy villanyoszlop.


Szóval, ez a helyzet, nem tudom, hogy mások is vannak e így vele, de személy szerint nem bírom a szleng-et, ha nem írják le 1x, hogy mit jelent, mivel ha 1x leírja valaki, hogy az adott szövegkörnyezetben mit jelent a "lol" mondjuk, akkor onnantól fogva én tudni fogom és képes leszek rá reagálni, nem pedig egy olyan nyelvet beszélni, ami nem is létezik bennem.



márc. 15. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha kimêsz Olaszországba, jó eséllyel találkozol olyannal, aki olaszul beszél hozzád, és nem lesz türelme elmagyarázni neked, hogy mi mit jelent.
márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az teljesen rendben van, szimplán csak meg kell tanuljak olaszul, hogy értsem, ami a probléma a szleng-el, hogy nem egy stabil rendszer alapján jön létre, természetesen ennek is vannak kivételes helyzetei, de, a szleng szavai amik ugyanúgy hangzanak mint egy már létező szó, de mást jelent, az problémát fog okozni.
márc. 15. 08:00
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Minden táesadalomnak megvan a saját nyelve. A gamer táesadalomé a gamer szöveg. Ha nem értesz egy kifejezést, akkor kérdezz rá, különben sosem fogod megérteni. Ha nem akarod megérteni, akkor meg nem is értem, miért akarsz velük kommunikálni.
márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Talán minden társadalomnak megvan a nyelve, de ez nem azt jelenti, hogy tiszteletlennek kell lenniük. Az "Elvárás" alapú társadalom nem az a társadalom, ahol én szeretnék lenni.


Másrészt, ahogy írtam, rákérdezek, attól függ elmondják e, de személy szerint nem fogom ezeket a szlengeket használni.


Hogy miért akarok velük kommunikálni, mondjuk, mert, nem ismerhetem azt először, akivel beszélni akarok, másrészt pedig: Egy szinten rendben van, hogy valaki szleng-et használ, az a szint pedig az, amikor még tisztán beszél az illető.


Példa:


Leírod valakinek, hogy milyen napod volt, 6 válaszban, ő erre ír 6 választ, mindegyik válasz ez:


"lol"


Mondja már meg az illető akkor, hogy "Nem érdekelsz" pontosan ez itt a probléma, amiért nem vagyok képes ezt kezelni, mivel, soha sem lehet tudni, hogy mit jelent a szó, a szövegkörnyezetben, ráadásul biztos vagyok benne, hogy mivel rendszertelenek ezek a szlengek, jelenthetnek azt, amit az illető éppen gondol, de azt soha nem fogjuk kitalálni, még akkor sem, ha ismerjük az illetőt.


Mellékesen, ugyanez a bajom az angol-magyar nyelv keverésével is.


Mindenesetre, én próbálkozok. Majd lesz valami. Köszönöm a válaszokat.

márc. 15. 08:35
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

"Talán minden társadalomnak megvan a nyelve, de ez nem azt jelenti, hogy tiszteletlennek kell lenniük."

. Pontosan. Most már rájöttél, hol ment félre a kérdésed.


A szleng témán lovagolsz, miközben csak egy-két bunkóval találkoztál.

márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ez nem a szlenget beszélők hibája. Csak van néhány bunkó, aki nem veszi a fáradtságot, hogy leírja mit jelent. Bár sokszor ők se tudják. Vagy azért, mert csak random írogatják, vagy azért mert már magyarul eszükbe se jutna a szó, vagy csak szimplán nem tudják mit jelent.

A "lol" egyébként tudomásom szerint az, ha valami vicces szerinted. Nem értem hogy illet bele abba a szövegkörnyezetbe, szóval szerintem akivel beszéltél, az sem tudta mit jelent.

És minden nyelvben vannak rövidítések is például, mint a TBC. Nálunk is. És ha egy nyelvet pontosan megakarsz tanulni, tudnod kell a rövidítéseket is. A TBC nem szleng, hanem rövidítés. Pl. az IDK számomra nem bírtam rájönni hogy mit jelent az angolok számára, mert a magar jelentésére asszociáltam, hogy "időközben", de végül rájöttem, hogy az "I don't know" mondat rövidítése.

márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs. *magyar, és nem kell az IDK utáni számomra. Hogy miért nem lehet itt javítani?
márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Hogyhogy úgy érezted magad, mint egy villanyoszlop? A "Szleng-et" viszont "szlenget."
márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A lol a "laughing out loud". Szerintem is sokan már nem tudják, hogy ezt jelenti, csak úgy odaírják, nyugtázni az üzenetet.


Viszont ha a gamer közösséggel akarsz kapcsolatot tartani, akkor mindig szembejönnek ezek a rövidítések. Ha zavar, akkor másfajta emberek társaságát kell keresni. Vannak, akik hétvégén kirándulni mennek és út közben megbeszélik a könyvet, amit legutóbb elolvastak. Ott szerintem teljesen jól értenél mindent.

márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

10, mert szerinted azok az emberek akik könyveket olvasnak, nem használnak rövidítéseket, más nyelvekből átvett szavakat, vagy ne adj isten, még különböző eszközöket és alakzatokat is? szegény kérdező már attól is hisztirohamot kap, hogy egyedül kellett rájönnie, hogy a hatszor elismételt lol valószínűleg azt jelzi, hogy untatja a másikat...

vannak ilyen nappali játszóházak vagy mik, ahol értelmileg korlátozott emberek hasznosan és felügyelet alatt tölthetik a napjukat, szerintem ott biztosan találni fogsz valakit, aki szintén egy faék egyszerűségével és egy alapfokú szószedet kreativitásával fejezi ki magát.

márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!