Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van így? Vagy téged...

Miért van így? Vagy téged taposnak vagy te taposol?

Figyelt kérdés
Már a szerelemben is ez van. Sőt egyeseknél szülő-gyerek kapcsolatban is. Annyian mennek érdekekre. Ha szerelmes leszel valakibe, reménykedhetsz h ő is valóban szeret nem csak kihasznál vagy valamilyen érdekből van veled. A barátokról ne is beszéljünk. Sajnos azt vettem észre, hogy ha tiszta szívvel állsz valakihez annak csalódás lesz a vége. De ha megfordítom és én is érdekből foglalkozok valakivel, akkor lesz a másik őszinte velem. Miért van ez? Tudom, hogy vannak igaz, őszinte kapcsolatok, de olyan ritka mint a fehér holló. Miért lettünk ilyenek emberek? És lehet jönni azzal, hogy ne érdekeljen, hogy mások milyenek, én csak legyek jó ember. Ennek általában csalódás a vége. Az élet sosem volt igazságos. A rosszak kapják meg az őszinte kapcsolatokat. A jók meg mindig szenvednek, a rossztól. Talán ez egy törvény lett az életben, hogy mivel az élet igazságtalan fordítva megy minden. Rossznak kell lenni, hogy jót kapj..
márc. 16. 10:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Ettől el lehet határolódni.
márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell rossznak lenni, az kb középiskolában megy, a kis csajok, addig verik magunkat a rossz pasikra.

A rossz pasik szegények lesznek, alkalmi munkákból élnek, ergó kb a középsuli után leépülnek.

A normális céltudatos pasik mellett kötnek ki ezek a csajok, kb akik lúzerek voltak, és rájuk se néztek volna a csajok, de mivel befutottak, és nem épültek le, a csajok éretebben, őket választják.

márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem gondolom magamat rossz embernek, simán csak nem vagyok egy érzelgős, megfelelési komplexusos valaki, első sorban a saját érdekeimet nézem. Mondjuk a legtöbb kapcsolatomban nem csak én, de a másik fél sem szenved. Soha nem barátkoztam senkivel érdekből, minden barátomat azért szeretem, mert jó fejek, jól érezzük magunkat együtt, és senki nem keresi direkt a drámát és a szenvedést, illetve megfelelően tudunk komolyan is kommunikálni, ha esetleg nézeteltérés lenne. Utoljára gimiben volt olyan barátnőm, aki elkezdte ezt a besértődgetést, nem is maradtunk sokáig barátok utána.


Alapvető szabály, hogy magadat szeresd a legjobban és ne sorold magad mindenki után, csak így lehet egészséges kapcsolatokat kialakítani.

márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#3 A szerelem elvakít. Az emberek olyankor maguk elé helyezik akibe szerelmesek legtöbbször. Csak visszafele nem mindig van ugyanígy. Mindig az a fél nyer aki kevésbé szeretett, ha egyáltalán szeretett. Amibe érzelmet rak az ember annak legtöbbször csalódás a vége. És igenis vannak akik direkt kihasználják az embereket saját érdekükben, baráti vagy szerelmi kapcsolatról legyen szó. Nyilván nem mindenki.
márc. 16. 11:00
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Én mégis azt javasolnám neked, hogy csak legyél jó ember továbbra is. Én legalábbis így élek. Volt barátom aki mellett mindig ott voltam és segítettem neki mindenbe, majd végül közölte, hogy megunt és ennyi. Viszont nem érzek csalódottságot meg semmit és neked sem kell. Te megtetted amit kell. Az, hogy ő ilyen később neki lesz szar. Tudja, hogy mindenki csak kihasználja őt és majd elgondolkodik a dolgokon. Rájön te őszinte voltál vele és nem értékelte eléggé. Lehet ez csak egy álom és nem így van, de akkor is te csak jó voltál hozzá. Ha valaki nem értékeli azért kár sajnálkozni. Ha pedig azért nem lesznek barátaid mert túl kedves vagy és törődő az nem baj. Te megtetted amit tudtál. Előbb utóbb pedig csak megtalálod azt a személyt akivel össze illettek akar barátilag. Ne használj ki másokat csak azért mert veled is mindenki ezt teszi. Kereset meg már olyan személy engem is aki későn jött rá, hogy csak én voltam mellette.
márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
És aki nem tesz érzelmet a dolgokba csak elhiteti másokkal, hogy van benne azt én nem tartom jó embernek. Nekem az egy sunyi alak. És mégis ők nyernek. Őket nem éri csalódás, majd egyszer ha a karma dolgozik, de tudjuk az élet nem igazságos. Nem éri meg jónak lenni ebben az életben. Ez a generáció főleg ilyen lett. Érzelemmentesen ugrálgatnak egyik kapcsolatból a másikba, össze vissza törik egymás szívét. És mindig az halad, és nyer aki céltudatos és érzelemmentes.
márc. 16. 11:04
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

Kerüld el a rossz pasikat kérdező.

Egy lúzer később 10-szer annyit fog keresni,mint egy drogos, alkoholista rossz fiú, bárhogy is néz ki.

márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mit ér el az az ember aki jó mindenkihez? Csak a szíve fog gyengülni és fáradni a sok csalódástól. Abban reménykedik, hogy majd egyszer az élet igazságos lesz és vissza kap minden jót amit adott? Az élet sosem volt igazságos a jók nem kapják vissza a jót és a rosszak sem bűnhődnek. Maximum a túlvilágon, ha egyáltalán van olyan. Taposni kell, hogy elérj valamit vagy téged taposnak rommá. Ez a világ van.
márc. 16. 11:09
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

"Vagy téged taposnak vagy te taposol?"


Ez maximum a pszichopaták gondolatmenete. Nem értek egyet vele.

márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Neked simán csak áldozatkomplexusod van. Senki nem nyer egy sikertelen kapcsolaton, mind a két fél mögött elpazarolt idő van, ha úgy nézzük. Egy szakításban nincs nyertes, attól még, mert valakit kevésbé érint rosszul. Kivéve, ha házasság és viszi a fél vagyonod :DD
márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!