Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek beszélgetés...

Hogy legyek beszélgetés közben megfontoltabb, nyugodtabb?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogyha kérdeznek tőlem valamit, hirtelen azt sem tudom mit és hogyan feleljek. Elkezdek beszélni, de közben rengeteget "öö-zök", keresem a szavakat és ettől még inkább kizökkenek, mert nem arra fókuszálok már, hogy mit mondok, hanem a hibáimra. Sokszor úgy érzem nem tudom eléggé összeszedni a gondolataimat élő beszédben, furcsán is fogalmazok, nem tudok szép kerek történetként elmesélni semmit.

De a legrosszabb, hogy mikor megkérdezik hány éves vagyok arra is úgy felelek, hogy : ööööö 23". Mintha teljesen be lenne lassulva az agyam. Pedig nyilván tudom hány éves vagyok.

Hogy sajátíthatnám el a stresszmentesebb, spontánabb kommunikációt?


márc. 16. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj beszéd közben amit te akarsz közölni, ne arra, hogy szimpatikus legyél a másik embernek. Úgy nőttél fel, hogy "mit fog gondolni a marinéni"? Ha hibáztál szégyellned kellett magad?
márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Több írott szöveget olvass a szókincs fejlesztése miatt. Legyen több önbizalmad, figyelj oda arra amit mondanak és legyél ott fejben, hogy minőségben tudjál válaszolni. Lassan megy, apránként. Nem baj ha nem gyorsan mondasz végig egy-egy mondatot, de az Őőő-zést hanyagold. Nagyobb szókincs = gyorsabban jönnek a szavak megfelelő sorrendben.
márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menjél bunyózni.
márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy mindig csak téged kérdezzenek, ne te felelj mindig, mint az iskolában.

Menj elébe, kérdezz te másokat, közben figyelj, hogy tudj reagálni.

márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!