Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tettem? Bajba került...

Mit tettem? Bajba került emberen nem segítettem. Furdal a lelkiismeret.

Figyelt kérdés

Inkább kicsit gyónnék. Ez az eset kb. 10 éve történt, de a mai napig lelkiismeretfurdalásom van miatta. Egyetemista voltam vidékről, aki épp akkoriban tanult bele abba, hogy itt pesten sok a kéregető. Egy ápolt külsejű nő jött oda hozzám és azt mondta,hogy cukorbeteg, de nincs nála pénz és ennie kellene. Azt mondtam, hogy nem tudok adni. Kérte, hogy csak 20 forintot adjak, hogy egy zsömlét tudjon venni, de azt mondtam, nincs nálam pénz. Ezt a sztorit elmeséltem otthon, ahol szintén rám pirítottak, hogy 20 forintot tényleg adhattam volna.

A mai napig sírhatnékom van, ha eszembe jut az a nő, aki cukorbetegként akkor egy zsömlét nem tudott venni magának. Bár ő valószínűleg nem emlékszik rám, én mégsem fogom ezt soha elfelejteni. Áldja meg az ég őt is és azt is, aki remélhetőleg kisegítette ebben a helyzetben.



márc. 18. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Hozzám egy idős bácsi jött oda, hogy nagyon éhes, és kiflire kért pénzt. Persze elhajtottam, hogy biztos piára kell. Valaki adhatott neki pénzt, mert pár perc múlva láttam, ahogy papirzacskóból eszi a kiflit. Nagyon szégyelltem magam.
márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én is így érzem magam. Köszönöm, hogy nyugtatni akartok, de ezen a nőn lehetett látni, hogy nem egy iszákos hajléktalan. Persze, vessen magára, hogy miért nincs nála pénz és kaja, de nem részletezte a sztorit. Legalábbis nem emlékszem, de lehet, hogy elveszett a holmija vagy bármi. Arra gondolok, hogy persze sajnos a rossz tapasztalatok miatt, de kihalt belőlünk az emberség. Járhatnék én is így, és szégyellhetném magam hogy alkoholista hajléktalannak néznek, mert bajba kerültem?
márc. 19. 14:03
 13/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg őszintén remélem, hogy a pékségben dolgozók tényleg adnak egy-egy zsemlét legalább annak, aki rászorul.
márc. 19. 14:04
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen dolgon elérzékenyülsz, nagyon nehéz dolgod lehet az életben. Hidd el, tapasztalatból mondom, morális kényszerbetegséggel élek.


Ami segít megnyugtatni az az, hogyha belegondolsz nagyon sokat tulajdonítunk a saját felelősségünknek. Arra gondolok, hogy valójában mindig azon rugózunk, hogy jaj, ÉN nem segítettem, ez az ÉN hibám volt stb. Amíg azon gondolkozunk, hogy mi mit rontottunk el, belefeledkezünk, hogy valójában a cél nem az lenne, hogy mi legyünk azok akik segítenek, hanem csak annyi, hogy azon az emberen, aki segítségre szorul, segítve legyen. Gondolj bele, ha megtudnád, hogy valaki más segített neki és nem kellett éheznie, mit gondolnál? Lehet szomorú lennél, hogy nem segítettél neki, de valójában örülnöd kéne, hogy valaki más segített. Mert az számít, hogy végül evett, nem pedig az hogy ki adott neki enni.


Egyébként tényleg érdemes hidegszívűbben hozzáállni az ilyen szituációkhoz. Lehet jól szituáltnak nézett ki, de a kéregetők többsége gátlástalan manipulátor. Tudják azt, hogy hogyan hogyan hathatnak a lelkiismeretes emberekre és pont ezt használják ki. Lehet vannak közöttük, akik tényleg éheznek, de abba is bele kell gondolni, hogyha piát vásárol belőle, lehetséges hogy a segítségeddel többet ártasz nekik. Ezt akkor tanultam meg legjobban, amikor megismertem a Jutka-Merci párost a Youtuberól. Sokszor kértek pénzt és volt, hogy azt gondoltam, hogy basszus ezek tényleg itt fognak megfagyni vagy éhen halni az utakon, ha valaki nem szánja meg őket. Aztán ha valahogy pénzhez jutottak gyakran detox közeli állapotba kerültek, ami még rosszabb. Szerencsére legalább úgy tűnik, hogy a Jutka kezd kilábalni az egész történetből valahogy, ezt viszont egyáltalán nem a pénznek köszönheti.

márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Más esetben vegyél egy ilyen személynek te egy zsemlét: ha megeszi előtted, akkor nem kamu a dolog, így nem félhetsz, hogy bajt okozol.
márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!