Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tettem? Bajba került...

Mit tettem? Bajba került emberen nem segítettem. Furdal a lelkiismeret.

Figyelt kérdés

Inkább kicsit gyónnék. Ez az eset kb. 10 éve történt, de a mai napig lelkiismeretfurdalásom van miatta. Egyetemista voltam vidékről, aki épp akkoriban tanult bele abba, hogy itt pesten sok a kéregető. Egy ápolt külsejű nő jött oda hozzám és azt mondta,hogy cukorbeteg, de nincs nála pénz és ennie kellene. Azt mondtam, hogy nem tudok adni. Kérte, hogy csak 20 forintot adjak, hogy egy zsömlét tudjon venni, de azt mondtam, nincs nálam pénz. Ezt a sztorit elmeséltem otthon, ahol szintén rám pirítottak, hogy 20 forintot tényleg adhattam volna.

A mai napig sírhatnékom van, ha eszembe jut az a nő, aki cukorbetegként akkor egy zsömlét nem tudott venni magának. Bár ő valószínűleg nem emlékszik rám, én mégsem fogom ezt soha elfelejteni. Áldja meg az ég őt is és azt is, aki remélhetőleg kisegítette ebben a helyzetben.



márc. 18. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

"Egy ápolt külsejű nő jött oda hozzám "


Egy ápolt külsejű nőnek, miért ne lett volna 20 forintja, hogy zsemlét vegyen magának???


Gondolkozz már kicsit el.. látom neked is betett a vallás a logikus gondolkodásoba.


Az ilyenek mindig így próbálnak meg hatni.. jaj beteg vagyok, jaj a gyerekem beteg, jaj ez meg az... (persze nem mondom, hogy nincs ilyen) de az esetek 99%-ban így próbálnak meg a kéregetők manipulálni, hogy kapjanak pénzt amin utána véletlenül se azt vegyék amire kérték.


Ha igaz lett volna a sztori és bement volna a nő 100 pékségbe és elmondja, hogy épp sajnos nincs nála pénz, de cukorbeteg és kellene ennie.. akkor 99 helyen adtak volna neki egy zsemlét.

márc. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

És honnét tudod, hogy tényleg cukorbeteg volt?


De ha az is volt, miért nincs valakinek egy zsemlére való pénze? Csak nem azért, mert már mindet elitta?

De ha érthető okok miatt lenne ilyen szegény, akkor is miért a te kötelességed segíteni rajta? A dolgozó ember fizet adót, abból kell a kormánynak szociálpolitikát csinálnia és az önhibáján kívül nehéz helyzetben levőkön segítenie. Nem a te feladatod ez.


Úgyhogy semmi lelkiismeretfurdalásod ne legyen. Sajnálom, hogy a szüleid még rá is erősítettek. Én inkább mentségek tömegét találtam volna ki neked.

márc. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazuk volt. Diszkréten kért és habgsúlyozta hogy csak 20 forintot hadd kérjen. Emiatt érzem magam rosszul :( mert azt megtehettem volna, hogy adok. De nem tettem.
márc. 18. 23:31
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennél nagyobb hibát sose kövess el az életben.
márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

leírtak alapján jó embernek tűnsz. Hisz ennyivel később is van még lelkiismeret furdalásod. Hidd el más segített neki úgy is. Legközelebb meg ha tehetted, hogy ilyen aprósággal segíthetsz másnak, akkor tedd meg.

Én nem rég vettem egy könyvjelzőt. Azt mondták beteg gyerekeknek megy a pénz . Nagyon gyanús volt hogy kamu. De így is arra gondoltam, hogy az a pár forint nekem úgy se számít hátha jó helyre megy tényleg.

márc. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
hát ha valaki olyan hülye, hogy cukorbetegként nyakába veszi a világot kaja vagy legalább pénz nélkül, az már bocs, de magára vessen... te meg nőj már fel, menj el egyszer sétálni és számold tudatosan, hány cukorbeteg/rákos/árva/becsapott/alien/stb alakkal találkozol a sétád alatt, ha mindegyik hülyének csak egy százast adnék reggelente munkába menet, (mert ugye mindig csak egy százas kell, de ha nem ötszázast kap, akkor egyből hülye krva vagyok,) kétórányi munkabérem simán szétosztogathatnám ezeknek az ingyenélőknek...
márc. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem halt meg.
márc. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az csak náluk sosem csak. Ha adsz és látják, hogy van nálad több, akkor lehúznak még jobban. Múltkor a boltba jött hozzám oda egy nő, hogy nincs mit ennie. Amúgy egy tök drága süti volt nála a kosárba. Kért 500 ft-ot, adtam neki 1000 ft-ot , erre megkérdezi, hogy nem e tudnék adni még 500 ft-ot? És nem ez az első eset. Többet nem adok senkinek pénzt.
márc. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly a kérdés, akkor téged nagyon csúnyán ki fognak használni a hasonló emberek. Ilyen esetben megtörtént már, hogy a "szegény, éhező, jól öltözött cukorbeteg nő" kikapta a delikvens kezéből a pénztárcát, és elszaladt vele. Ha tényleg cukorbeteg lett volna, MINDIG van nála minimum egy csomag szőlőcukor, vagy keksz, és ahogy már írták előttem, 100 pékségből 99 adott volna neki egy zsemlét.

Valószínűbb, hogy nem volt semmi baja, csak bepróbálkozott, mint azok, akik a kisgyerekeiket küldik oda az emberekhez (ők meg figyelnek a kapualjból), hogy "jájjj, szívbeteg az anyám, az apám, meg még az aranyhörcsög is, aggyá' gyorsan pénztet".

márc. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanezzel jöttek, hogy 20 ftot buszjegyre 😅 a kéregetők minden hülyeséget kitalálnak, csak pénzhez jussanak. Gondolod, hogy egy cukorbeteg bárhova is megy etel/ital nékül? Pláne egy jólöltözött nő pénztárca nékül és 20 ftja sincs? Totál hihető.


Sajnálom, hogy emiatt nem volt nyugtod 10 éven át, de a gyakori népe feloldoz, te naív kis hős :D

márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!