Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek?

Figyelt kérdés

márc. 19. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert sok köztük a frusztrált, megkeseredett egyén. Akik a lelki bajaikat másokra vetítik ki. Sokaknak az okoz örömet, ha beszólhatnak a másiknak. Én vagyok a kivétel, én nem ilyen vagyok. Ha gondolod, írj. 😀😀
márc. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindenki rosszindulatú, bár ezt a fogalmat is tisztázni kellene, kinek mi számít annak. Pl. itt a gyakorin, ha valaki oltári böszmeséget kérdez, még ő van megsértődve, ha a válaszoló fogja rajta a fejét és a kérdező megbélyegzi a válaszolót rosszindulatúnak. Szóval mi a határ?
márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vagyok rosszindulatú, de gyűlölöm az ostobákat, a beszűkülteket, a prolikat, ezekből meg van bőven itt az oldalon.
márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés túl általános, Kérdező nem fejtette ki mire gondol.

A rosszindulat mögött lehet az a fajta lelki igény is, hogy míg másokat próbál önmaga előtt leértékelni, addig sajátmagát sokkal többnek érezheti.

márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek elégedetlenek, frusztráltak - a magyar emberek már csak történelmileg is azok. Igazságtalannak tartják a világot, és ha úgy érzi valaki, hogy másoknak igazságtalanul több jut, akkor azt ki akarja egyenlíteni. Erre két mód van: vagy nekem is legyen ugyanolyan jó, vagy neki is legyen ugyanolyan rossz, mint nekem.


Értelme csak az elsőnek van, csakhogy azzal magamra húzom a felelősséget. Ha azt mondom, nekem több jár, mint amit kapok, akkor én leszek a téma, rám irányul a figyelem. Ha viszont neki lesz ugyanolyan szar, mint nekem, akkor is helyreáll bennem az egyensúly, cserébe nem kellett változtatnom semmin sem.


A másik aspektus a büntető felfogás. Amikor úgy növünk fel, hogy ha valamit rosszul csinálunk, akkor haragudnak ránk, leszidnak, megszégyenítenek, akkor ilyenek leszünk felnőttként is. Ha valaki nem úgy csinálja, ahogy mi szeretnénk, akkor azt kívánjuk, őt is büntessék meg, fájjon neki, szégyellje csak magát érte.

márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Hetente többször feltesszük ezt a kérdést, de a válasz rém egyszerű:

Derék, bátor, erős, harcos, kipcsák nép vagyunk, akik fejlődni nem akarnak, így mindenki rossziindulatú...

márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Sokféle oka van, lehet:

elégedetlenség okozta, megfáradt az illető, frusztrált, mások így viselkednek vele, ezért az a megoldása, hogy akkor felveszi a kesztyűt és ő is elkezdi ezt.

Tudom, nem lenne szabad mindenhová politikát vinni, de ezt most itt nem lehet kihagyni; olyan fröcsögő kormánypropaganda van, amit esélytelen kikerülni, és aminek olyan a hangneme, megfogalmazása, amit egyszerűék is megértenek. És valljuk be... a magyarok nagy százaléka ebből a pár szavas, rosszindulatú akármiből ért igazán. Szóval eleve ez ömlik ránk mindenhonnan, a dagi is adja az emberek alá a lovat, úgyhogy, bármilyen szomorú is, nem csoda, hogy ilyen állapotok vannak.

De ez lehet egyfajta megküzdési mechanizmus is, a vírus, háborúk, bel-, és külpolitikai helyzetünkre fel; egyszerűen rosszabbnál rosszabb dolgok történnek, pedig még ezek mellett sem lenne szabad így viselkedni, mert ezzel csak romlik tovább minden.

márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Felteszel egy tök általános kérdést, amire képtelenség válaszolni. aztán ha erre felhívom a figyelmedet, akkor beigazolódni látod az emberek rosszindulatáról alkotott véleményedet.
márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!