Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire rosszindulatúak...

Miért ennyire rosszindulatúak az emberek?

Figyelt kérdés

Amatőr szinten focizok versenyszerűen, csak megyei bajnokságban. Tinédzserként nagyon béna voltam, sokan mondták hogy hagyjam abba, béna vagyok, felnőtt szinten nem is fogok játszani, vékony vagyok stb.

Aztán 12 év alatt feljebb léptem nagyon apránként egyre erősebb csapatokba. (volt hogy lakóhelytől 100 km-re kis vidéki csapatba utaztam, csak hogy játszak valahol). Aztán idővel ezek a rosszakaratú emberek lassacskán kihullottak. Sokan lezüllöttek elvitte őket a pia, a lustaság, az akaratgyengeség. Vannak akik 20 évesen nagy "sztárok" voltak most 120 kg felett vannak és nem bírnak néhány métert sem megtenni. Én 28 évesen kicsattanó erőben vagyok fizikálisan.

Viszont ami most is zavar, hogy én egyre jobb vagyok és régen mindig piszkáltak, most kerülik a foci témát teljesen. Vagy ha megosztok valamit nagyritkán közösségi médiában néhányan közülük vicces emojival reakcióznak. Amikor gyenge csapatban játszottam sok vereség volt és mindig írtak messengeren, hogy "na mi lett a meccs?" mintha nem tudnák megnézni. Most amikor szinte mindenkit verünk teljes csend... Sajnos nem tudom mi lenne a megfelelő reakció, a közösségi média nagyon gyerekes visszavágás, a pályán meg nem lehet mert ezek az emberek közül már nagyon kevesen játszanak és főleg olyan csapatokban akiket nem kihívás megverni.



2023. márc. 26. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre az a válaszom, hogy azért rosszindulatúak, mert tehetetlennek érzik magukat abban, hogy eljussanak oda, hogy olyan az életük, amivel elégedettek. Ez frusztrálja őket és inkább lehúzzák a náluk jobbat, minthogy felnőjenek a szintjére.


A tanácsom pedig: szard le ezeket, gondolj arra, hogy aki rendben van magával, az nem rombol másokat. Csak az rombol másokat, aki magával nincs rendben.

2023. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
28 éves férfi vagy és Fészbúkos hangulatjeleken rugózol vadidegeneknek. Beszéld meg vekük, mint egy felnőtt, ha ez neked ekkora dolog. De itt nekünk puffogni tök értelmetlen.
2023. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Régen? Nagyképű suttyók.

Most? Irigygcik.

A szint ugyanaz maradt. Az, meg, hogy közben ezek vágósúlyba kerültek, hát külön szánnivaló. Az ilyen csicskákat kinevetjük, értem?

2023. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a megfelelő reakció, hogy próbálod minél jobban kizárni, ignorálni az ilyen embereket az életedből.

Az első válaszoló leírta a lényeget, sajnos a magyar emberek többsége ilyen: alaktalan/elhízott, egyszerű kisember, aki sosem fog kitűnni, ezért igyekszik másokat lehúzni a szintjére. Ez szinte mindenben így van.

Amikor elkezdtem jobban odafigyelni az edzésre, kajálásra, a 110 kg-os ismerősöm kifejtette, hogy nem természetes, ha valaki izmos :D Amikor elhatároztam, hogy megtanulok folyékonyan angolul, mindenki csak beszólt, hogy „Angliában lehet se csak megtanulni, jajj mióta tanulsz már, nem fog sikerülni”. Aztán persze nem értik, miért nem érdekel a véleményüket.

2023. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na erről eszembe jutott: a nyelvizsga is ez volt, még akkoriban úgy volt (most nem tudom hogy van), hogy addig nem adják ki a diplomát és már meló mellett csináltam mondtam hogy készülök rá, hogy meg kapjam a diplomát.

Azt mondták, hogy már nem kéne ilyen idősen a tanulással foglalkozni, meg hogy úgy sem fog sikerülni.

2023. márc. 27. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!