Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érhető el hogy kevésbé...

Hogyan érhető el hogy kevésbé hasonlítsak szüleimre, megtörjek bizonyos mintákat?

Figyelt kérdés
Belső tulajdonságok, megszokott reakciókrók megváltoztatásáról lenne szó, szeretném elhatárolni magam a családtól amennyire lehetséges. Gondolom hogy nem könnyű, de mégis, hogy kell elindulni ezen az úton a gyógyulás felé?

márc. 20. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elköltőztem a szüleimtől. Olvashattam pszichológia témában. Nem volt minden nap a sok szemét megjegyzés. Több sport. Más ruhák. Más haj. Új becenév. Új élettér. Új emberek vettek körül. Lecseréltem a régi barátokat újakra. A személyiségfejlődésnek megfelelően.


Az új emberek semmit se tudtak a régi énemről. Először szerepet játszottam,de rövidesen tényleg az lettem,akire én irigykedtem régen.

márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felismered. Szembenezel. Onismeret. Elhatarolodni a regi, rossz mintaktol es berogzodesektol. Azt kovetni, amit jonak erzel es ugy gondolod, az a helyes. ;-)
márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 Fantasztikus! Én is ilyesmi úton vagyok most.
márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudod, mi a gond, mi az, ami neked nem tetszik, akkor az ellenkezője a megoldás.
márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég nehéz lépés úgy, hogy ne bántsd magad vele, akár tudatalattiban. Pszichológiai könyveket olvashatsz esetleg s jobban fel tudnád vezetni hogy mit szeretnél igazából és ezt kivitelezni is tudnád anélkúl, hogy felemészd magad belülről. Mert ha ténylegesen ezt szeretnéd tenni, akkor egy előrelépés kell, túlesni az egészen és újrakezdeni a leges legelejéről. Ez lehet hosszabb időszak is akár, de egy új kezdettel, egy fehér, üres lappal rengeteg mindent lehet kezdeni. Úgy alakíthatod ahogy te szeretnéd és elkerülheted azokat a dolgokat melyekben most benne vagy pl.
márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem onnan kell megközelíteni a dolgot hogy elkülönülj, elhatárolodj, mert ez önmagában nem fontos. Egyszerűen csak legyél tudatos, legyen önnáló megalapozott véleményed a dolgokról, legyél kritikus jozan, értelmes, empatikus. Ha ilyen tudsz lenni, és közben még kb jól is érzed magad, akkor igazából az se számítana ha hasonlítanál a szülökre.
márc. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!