Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erről a dologról mia véleménye...

Erről a dologról mia véleményetek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elkezdtem szimpatáziálni az antiszociális személyiségzavarral küzdő (pszichopata) emberekkel (de azokkal sosem tudok akik gyerekeket bántottak vagy állatot). Úgy érzem egy olyan emberrel sokkal jobban megtalálom a közös hangot mint egy átlagossal szinte vágyom rá hogy megismerkedjek egy olyan emberrel sokszor elképzelem hogy milyen jó barátság alakulna ki közöttem és egy olyan ember közt aki megtört és ugyanolyan traumatikus gyerekkora volt mint nekem. Ezt még senkinek nem mondtam el mert biztos hogy furának tartanának de erről ti mit gondoltok? /F16

márc. 20. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Azt, hogy minel elobb felejtsd el ezt a gondolatot, ha meg akarod tartani az ep eszedet. Az o vilaguk hamis, nincs, nem letezik, csak egy beteg illuzio a fejukben, amihez rogeszmesen ragaszkodnak. Az egesz story veluk egy szurrealis amokfutas, onsorsrontas.
márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Te olyan mértékű szimpátiát érzel irántuk, amire ők képtelenek.

Az tényleg szomorú hogy sokuk rengeteg traumán esett át, viszont ők nem olyanok lettek ezektől a traumáktól, mint te. Te vágysz mély emberi kapcsolatokra, meg hozzád hasonló emberekre, és képes vagy empátiára, ők viszont nem.


Egy antiszoc személyiségzavaros (pszichopata) könnyen el tudja játszani hogy ő a barátod aki megért, és akire mindig számíthatsz, aztán másnap megaláz a többi barátod előtt, vagy felhasználja ellened a gyengeségedet, kizárólag azért, mert unatkozik, és kell neki a szórakozás.

Vagy kihasznál éveken keresztül...


Egy pszichopata nagy valoszinséggel sosem lesz a barátod azért mert élvezi a társaságodat, hanem csak akkor, ha valami érdeke fűződik hozzád.

márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sok dolgot nem írtam még le de nyilván tudom hogy nem képesek empátiát érezni. De nekem is vannak olyan gondolataim amiket ti borzalmasnak találnátok (nyilván ezért sem írom le mert akkor menne az hogy fű te nem vagy normális meg stb stb. Sokan csodálkoznak hogy képes valaki embert ölni feldarabolni stb.. hát azért mert nekik ez az igényük és azok arra vannak hogy kielégítsük őket.
márc. 20. 19:02
 4/10 A kérdező kommentje:
És nyilván ismerek olyan embert akit sok éves barátság után megutáltam és legszívesebben megfojtanám olyan dühös vagyok rá. De nyilván nem teszem mert büntetendő...
márc. 20. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Éretlen kamasz vagy, különcködsz, edgelord dolgokat mondasz és gondolsz. Majd kinövöd. Mindenki megnemértett különleges hópihe 16 évesen.
márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
3, Kerdezo! Irod: "Sokan csodálkoznak hogy képes valaki embert ölni feldarabolni stb.. hát azért mert nekik ez az igényük és azok arra vannak hogy kielégítsük őket." - en ismertem egy olyat, aki akkor nyugodott meg, ha megolt egy allatot. Katonakoraban a hataron lelott egy csaladot: apa-anya-gyerek, azt mondta, ezt barmikor megismetelne. Azt is mondta, ha valaki meghalna a szeme elott, nem segitene neki. A jogositvanyat elvettek ittas vezetes, gyorshajtas es ov nem hasznalata miatt. Most probalta ujra, 3x bukott a Kresz-en - ez egy dolog. A masik, hogy rohogve mondta, megint csak gyorsan menne, mert ot NEM ERDEKLI! Ez a "nem erdekel" az egyik kedvenc szavajarasa. Es TITOK, mit mondott az alkalmassagarol a pszichologusno. A masik kedvenc szovege: o szabad ember. De az istennek nem kepes megerteni, hogy pedig vannak szabalyok, amiket muszaj betartani. Amiket nem azert hoztak, hogy ot korlatozzak barmiben. De nem erti... A pszichok felelosseget nem vallalnak, nem tanulnak semmibol, a kovetkezmenyekre tesznek magasrol. A hatarokat allandoan feszegetik, kovetkezetesen atlepik. Hazudoznak. Itt feljebb a 2-es hozzaszolo tokeletesen leirta, milyenek. Azzal egeszitenem csak ki, hogy nemcsak unatkozasbol szemetkednek, hanem bosszubol is.
márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Valamilyen szinten ez a korral jár sztem. Menj diákmelózni, keress rendes barátokat, tapasztald meg az életet aztán majd elmúlnak ezek a bizarr gondolataid 20 éves korodra. Egy pszichopata csak felhasználná ellened ezeket a dolgokat amiket ideírtál.
márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy nem tudod, milyen az, hogy antiszociális személyiségzavar. Ők nem igazán tudnak barátkozni. Ne úgy képzeld el, hogy ezek megtört, csalódott, kiüresedett, dühös (és emiatt agresszív, bűnös dolgokat gondoló) emberek. Mert azok éppenhogy a nagyon érzelmes emberekből lesznek. Egy pszichopatával való "barátságtól" (aki folyton csak kihasználna, manipulálna), csak még mélyebbre süllyednél.
márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem muszáj hogy pszichopata legyen egyébként. Csak legyen rossz a magatartása pl de legyen egy lelkizős oldala hogy megbeszélhessük a saját sérelmeink.
márc. 20. 22:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt dolgom pszichopatával és én is azt mondom ,ne akard. Két hét alatt kicsinált, de úgy,hogy hónapokig nem tértem magamhoz. Összezavarta az agyam. Azt se tudtam, hogy most én vagyok a rossz vagy ő. Borzalmas volt. És amúgy csak érdekből kötődik valakihez, ha nincs rád szüksége, mert nem vagy neki hasznos simán egy szó nélkül lelép.
márc. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!