Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 60-70 év körüliek, hogy...

60-70 év körüliek, hogy érzitek magatokat ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Tudva, hogy reálisan mondjuk már csak 10-20 év van vissza az életből?
márc. 20. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam. Negyvenes vagyok és már most érzem, hogy egyre kevesebb van hátra, de mégse kérdezem meg idős hozzátartozóimat, mert lehet, hogy őket is nyomasztja és rossz néven vennék.

Az időskori depresszió gyakori, ez is meghúzódhat a hátterében. Bár szerontem a többség hozzászokik a gondolathoz, ezért van sok kiegyensúlyozott idős ember is.

márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én még “csak” 27 vagyok, de idősek elmondása alapján tudom, hogy ennyi idős korukra az emberek már megbékélnek a halál gondolatával, hisz volt több évtizedük felkészülni rá. Ilyenkor már amúgy inkább várni is szokták, mert már nem olyan aktívak, fáj sokmindenük, betegeskednek, ilyen élet már csak nyűg.
márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, de nem sajnálgatom miatta magam. 62 vagyok. Most érzem igazán az értékét az időnek, mert nincs már sok belőle. Édesapám 92 évesen minden szál virágnak, minden lebbenő fecskének tudott örülni. A családnak meg főként. Ő a példaképem.
márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Neked még rosszabb kérdező, mert te még csak nem is sejted, hogy jövő héten már egy kis műanyag dobozban leszel....

Szívesen.

márc. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
58 éves vagyok. Anyukám 86. Azt gondolom még sok van hátra nekem is. De nem jó érzés az biztos, hogy már ennyi vagyok. Kevesebb van hátra mint amit már éltem.
márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Koszonom a jokivansagod!


40-fele kozeledve ez a kerdes fogalmazodott meg bennem, hogy mennyi lehet meg vissza. Egyre gyorsabban megy az ido es mar lehet a b oldal porog nalam is.

Teljesen felreertetted a kiirasomat.

márc. 21. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Én még "csak" 50-es nő vagyok, tehát nem 60-70 éves, de pl nekem már elmúlt, hogy 10-20 évre tervezzek valamit.

Röviden ennyi lenne

márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!