Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek megérné külön...

Szerintetek megérné külön iskolában tanítani a gazdag gyerekeket, és külön a szegényeket?

Figyelt kérdés
Ez hatással lenne rájuk fejlődés terén?

#gazdag diák #szegény diák
márc. 21. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy nem lenne irigykedés, lenézés, de, lenne.
márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát nem is ismernék egymást, ezen rétegek.
márc. 21. 16:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
És utána két szeparált országot is, nehogy találkozzanak!
márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kivitelezhetetlen baromságokat beszélsz.


Mi a gazdag, mi a szegény? Melyik gyereknél húzod meg a határt? Mi van akkor, ha hirtelen változik a gyerek családjának a helyzete? Nem tudom, meghal a sokat kereső apa, nyernek a lottón, csődbe megy a cég, anya hirtelen jól jár egy befektetésen?

Akkor a gyereket átrakják a másik suliba? Kötelezően?


Amúgy iskolán kívül is találkoznak. Edzésen, játszótéren, parkban, zeneórán, akárhol. Vagy azt is szétszednéd? Csóri gyerek nem járhat úszni vagy zongorázni, csak x órákra? A parkokban 4-tól 5-ig a gazdagod, utána a szegények mehetnek be?


Komolyan, itt a gyakorin olyan szinten buta ötleteket lehet olvasi, hogy szinte fáj.

márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Egy gyerek hogy lehet gazdag? Max a szülei.

De ennek amúgy mi értelme lenne?

márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Az igazán gazdagok most sem közösködnek az átlagos földi halandókkal, hanem magánsuliba járatják a gyerekeiket.
márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2# Arra gondoltam, hogy a szegények között is lenne olyan, aki a legjobb, legszebb, legbunkóbb. :) ő ugyanúgy vegzálná a többieket. De nálunk pl sosem ilyen alapon ment a kiközösítés, állítom, hogy nekem voltak a leggazdagabbak a szüleim az általános sulis osztályomban, mi külföldre jártunk minden évben nyaralni meg minden, a többség nem, én mégis ilyen átlag szürke arc voltam, engem ugyan nem bsztattak de én se másokat, az ilyen nagy vagány arcok tök áltag családokból jöttek, a legnagyobb bully meg valami csóró kövér gyerek volt, szerencsére másik osztályba járt nem velünk. Gimiben volt olyan lány, akinek egy ismertebb cég CEOja volt az apja, ő picit lenéző volt másokkal, de nem volt kifejezetten gonosz, nem bunkózott csak látszott rajta, hogy nem barátkozik ám akárkivel😃 A bszogatós bunkó csajok közül az egyik valami csepeli panellakó volt, a barátnője nem tudom, de azt tudom, hogy diákmelózott minden nyáron, hogy legyen pénze, szóval gondolom ők se voltak gazdagok, ránézésre is ezt a turis “hippi” stílust nyomta, akkoriban meg még nem volt annyira divat a turizás, hogy azok is onnan öltözzenek, akinek van pénze. Ja, és soha senki nem azért cseszegette a másikat, mert jujj csóró, hanem az extrovertáltak szálltak rá arra, aki meg se mert mukkanni.

Szóval abszolút nem anyagi helyzettől függ.

márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kettéválasztós dolgok mindig kudarcba fuladdtak. A társadalomnak az a legjobb, ha össze van vegyítve.
márc. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Iszonyat undorítónak tartom már az alapötletet is.
márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy most is létező dolog.


Akinek van pénze (értsd tényleg van) az magániskolába adja a gyereket. Egyik munkatársam próbálta felvetetni a gyerekét olyan magániskolába ahova politikusok kölykei járnak. Eleve több millió forint volt a beugró, hogy egyáltalán elbírálják, megnézték kik a szülei, milyen kapcsolatai vannak és kellett már ott lévő szülő ajánlása is. Felvették és azt hiszem valami 150-200 ezres tandíja van HAVONTA. Konkrétan egy albérlet árát adják oda, hogy megfelelő közegben legyen a gyerek.

márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!