Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "Fat Acceptance" mozgalomnak...

A "Fat Acceptance" mozgalomnak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék.

Többször láttam már a mozgalommal kapcsolatos interjúkat, előadásokat, de szinte kivétel nélkül látni és hallani, hogy az egész egy nagy önbecsapás.

A legutolsó, közönséggel egybekötött kérdezz-felelek interjú pár nagyon túlsúlyos nővel is nem szólt másról, minthogy ők folyamatosan bizonygatták, hogy ők hiper-szuper-ultra boldogok így, ők simán megkérdőjelezték a kérdést feltevő, már lefogyott nők boldogságát, mert hát "mivel lettél boldogabb, hogy lefogytál", de ha ugyanezt a kérdést visszakapták, akkor már ment az áldozatpózban való tetszelgés, meg nekik "meg kell indokolni a létezésüket".


Arról nem is beszélve, hogy rendszeres a "Fat Acceptance"-ot hírdető emberektől a nevetséges hazudozás.

Az interjúban lévő 150+ kilós nő is azt mondta a közönségnek, hogy hát ő csak és kizárólag zöldséget és gyümölcsöt eszik, meg mindennap 1-2 kilométert úszik és mégis nagyon kövér. A kommentekben is írták, hogy nevetséges, mert még egy olimpiai sportolónak is kihívás 2 km-t úszni egy nap, nem hogy egy 150 kilós embernek.


De ennek mi értelme van? A folytonos "én 1000000%-ig elfogadtam magam és boldog vagyok" bizonygatás és hazudozás által mindenki látja, hogy nem boldogok, nagyon is tudják, hogy az extrém túlsúly kártékony és rossz, mégis pont az ellenkezőt akarják mindenkitől hallani, mert lefogyni nem hajlandóak.


Ne értsetek félre, engem nem érdekel, hogy ki hány kiló, csak azt nem értem, hogy ez nekik miért jó? A mozgalomban egyes kövérek már ott tartanak (youtube-n is vannak ilyenek szép számmal), hogy az edzőterembe járó embereket egytől egyig "kövérgyűlölőnek" meg "kövér fóbiásnak" nevezik, akik elvárják, hogy 1 ülőhelyért kelljen nekik csak fizetni akkor is, ha 2-3 kell nekik, és így tovább.


Nektek erről mi a véleményetek? Van ennek így valami haszna, vagy az egész egy nagy "illúzióban tartom magam, hogy minden szuper normális még akkor is, ha oxigénpalackra van szükségem".



márc. 21. 17:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldte, folytatom.


Ha nem úgy haladsz, ahogy elképzelik, megkérdezik, hogy na feladtad? Tanácsokat adnak olyan emberek, akik soha nem cipeltek ennyi plusz súlyt.


A legnehezebb dolog nem sírva fakadni, amikor 6 hete nem mozdul a súlyod, pedig egy olívabogyót nem kapsz be úgy, hogy előtte ne mérted volna le. Nagyon nehéz nem haragudni magadra. Nehéz nem abbahagyni az egészet, és rendelni egy (három) hatalmas pizzát.


A fat acceptance azt jelenti, hogy nem ér kevesebbet az, aki nehezebb. Bárki érezheti szexinek magát. Az nem jelenti azt, hogy szexi lesz mindenki szemében. Senki nem várja ezt el.


Azt jelenti, hogy minden apró pozitív változást ünnepeljek meg a testemen. Ha látsz az utcán, csak egy dagadt nő vagyok neked. De tavaly 14 kilóval dagadtabb voltam, úgyhogy elfogadom magam így is. Ez egy lassú folyamat. És minden egyes lépésnél szeretnem kell magamat, különben elveszítem a gyeplőt.

ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!