Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "Fat Acceptance" mozgalomnak...

A "Fat Acceptance" mozgalomnak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék.

Többször láttam már a mozgalommal kapcsolatos interjúkat, előadásokat, de szinte kivétel nélkül látni és hallani, hogy az egész egy nagy önbecsapás.

A legutolsó, közönséggel egybekötött kérdezz-felelek interjú pár nagyon túlsúlyos nővel is nem szólt másról, minthogy ők folyamatosan bizonygatták, hogy ők hiper-szuper-ultra boldogok így, ők simán megkérdőjelezték a kérdést feltevő, már lefogyott nők boldogságát, mert hát "mivel lettél boldogabb, hogy lefogytál", de ha ugyanezt a kérdést visszakapták, akkor már ment az áldozatpózban való tetszelgés, meg nekik "meg kell indokolni a létezésüket".


Arról nem is beszélve, hogy rendszeres a "Fat Acceptance"-ot hírdető emberektől a nevetséges hazudozás.

Az interjúban lévő 150+ kilós nő is azt mondta a közönségnek, hogy hát ő csak és kizárólag zöldséget és gyümölcsöt eszik, meg mindennap 1-2 kilométert úszik és mégis nagyon kövér. A kommentekben is írták, hogy nevetséges, mert még egy olimpiai sportolónak is kihívás 2 km-t úszni egy nap, nem hogy egy 150 kilós embernek.


De ennek mi értelme van? A folytonos "én 1000000%-ig elfogadtam magam és boldog vagyok" bizonygatás és hazudozás által mindenki látja, hogy nem boldogok, nagyon is tudják, hogy az extrém túlsúly kártékony és rossz, mégis pont az ellenkezőt akarják mindenkitől hallani, mert lefogyni nem hajlandóak.


Ne értsetek félre, engem nem érdekel, hogy ki hány kiló, csak azt nem értem, hogy ez nekik miért jó? A mozgalomban egyes kövérek már ott tartanak (youtube-n is vannak ilyenek szép számmal), hogy az edzőterembe járó embereket egytől egyig "kövérgyűlölőnek" meg "kövér fóbiásnak" nevezik, akik elvárják, hogy 1 ülőhelyért kelljen nekik csak fizetni akkor is, ha 2-3 kell nekik, és így tovább.


Nektek erről mi a véleményetek? Van ennek így valami haszna, vagy az egész egy nagy "illúzióban tartom magam, hogy minden szuper normális még akkor is, ha oxigénpalackra van szükségem".



márc. 21. 17:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem magát a testalkatot kéne megítélni (kövér/lefogyott), hanem azt, hogy ki mennyire veszi/ nem veszi a fáradtságot arra, hogy leküzdje a démonait. Akár az anorexia démonát, akár a falászavarét. Ha egy kövér/sovány ember dolgozik a baján, elmegy orvoshoz, mindent megtesz a lelki és fizikai egészségéért, azt nem kell és nem is lehet miért bántani.
márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
A dagi nok irto rondak! Izzadnak sokat tehat budosek is. Es irritalo a viselkedesuk altalaban!
márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
12: rengeteg sovány büdös ember is van.
márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Az eredeti cél az lett volna, hogy csak mert valaki túlsúlyos/ elhízott=kövér, attól még emberi lény, és emberi mivoltában senkinek nincs joga a másikat megalázni. Márpedig azzal, ha egy kövér embert, csak mert épp ahhoz van kedve xy-nak, beszólogat, tehén, disznó, viziló, bálna, stb , ezt teszi az adott ember.

És nem kell az aggódó irgalmas szamaritánust játszani, mind tudjuk, hogy aki ilyen stílusban és így nyilvánul meg egy másik emberről, az NEM az egészsége miatt aggódik, pláne ha a verbálisan bàntalmazott szemèly még csak nem is a rokona/barátja, teljesen ismeretlen.

A mozgalomnak kb az a célja, hogy a már amúgy is komoly problémával küzdő embert ami a padlón van, ne akarjuk már még a földbe is taposni.

Érdekes, hogy a drogos, alkoholista függőket soha nem hallani annyit szídni, mint az evészavarral, falászavarral küzdő, ételfüggő, kövér embereket. Pedig egy drogos vagy alkesz még akár balesetet is okozhat, ha belőve/részegen vezet, az áldozat(ok) családjait tönkreteszik, mégsincsenek olyan közgyűlöletnek kitéve,mint akiknek csak az a bűne, hogy nagyon szeretnek enni.

Én 5 éve még kórosan elhízott, beteg ember voltam, testileg, lelkileg egyaránt. Az ég világon senkit nem érdekelt, hogy milyen érzelmi traumák vezettek oda, hogy az ételhez nyúltam akkor is ha nem kellett volna, ahogy más belövi az adagját, vagy az alkoholista leissza magát. Beszólogató utcai parasztot baromira nem az érdekelte hogy egészségre káros volt az állapotom, az érdekelte, hogy ha ő így nézne ki akkor öngyilkos lenne inkább. És ez gyakorlatilat minden rosszindulatból becsmérő emberrel így van. Maximum a közeli rokonok azok akik aggódhatnak az ember egészségéért, mást marhára nem érdekel, csak hogy hogy nézel ki, szégyellnek veled megjelenni stb stb.

Akik sose voltak elhízottak, soha nem fogják megérteni mi van a felhalmozott zsírréteg alatt, hogyan alakulhatnak ki màr kisgyerekkorban olyan rossz szokások, amik egyáltalán nem tudatosak, és mennyire borzasztóan nehéz ezeket megváltoztatni, és megérteni az elhízás lelki hátterét is, ami valójában ugyanolyan fontos mint egy diéta, vagy a rendszeres mozgás. Hisz ha a kényszeres evés mögött lelki okok állnak, akkor hosszútávon csak az fogja megoldani a problémát, ha ezekhez le tud ásni az ember, felismeri őket, és megtanulja tudatosan kezelni.

A kövérség elfogadása szimplán annyit jelentene általános szinten, hogy csak mert valaki elhízott, attól még ember, és nem kellene alantas lényekként kezelni őket. Plusz ex elhízottként, mára már lefogyottként, számomra sokkal könnyebb volt lelkileg úgy belevágni az életmódváltásba, hogy abszolut elfogadtam az aktuális állapotomat, megtanultam szeretni és becsülni magam kövéren is, mert jó ember vagyok és megérdemlem, és mert tudtam, hogy a gyógyulás sokáig fog tartani, jobb érzés volt és sok erőt adott, hogy nem egy utolsó gusztustalan szardarabnak érezni magam addig is, amíg el nem jutottam az egészséges testsúlyig.

Így hirtelen ezek jutottak most eszembe.

márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
11. Az a baj, hogy senkinek a homlokára nincs ráírva, hogy dolgozik önmagán. A fogyás időbe telik, főleg ilyen súlyú embereknél, akiknèl elhízásról beszélünk. Az ítélkezés és a beszólások pedig mindig pillanatnyi benyomásokból születnek, felszínességből.
márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
22%

Mert a kövér nőkkel jó igazán d00gni.

Change my mind. :)

(Egyébként a komoly válasz az hogy van egy csomó ember aki amúgy sem fogyna le, így legalább nem kell emiatt önmagát marcangolnia. Vannak akik ezzel visszaélnek, mint minden mással. Szerintem nem kell ebbe belefeszülni, nyugodtam lehetsz 48 kg, vagy 102 senki normális embert nem zavar.)

márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg semmi értelme nincs. Itt is látszik a kommentekből, hogy a jelenlegi fat-acceptance azt reklámozza, hogy: az igénytelen, brutálisan elhízott nők is nők, azoknak is szükségük van szexre, meg "kövér nővel sokkal jobb", a kövér férfiak (mondom ezt sovány férfiként) meg ugyanúgy le vannak mindenki által nézve, a kövér nők is csak köpködnek rájuk, mondván "ki akarna valamit az ilyen potrohos, ronda, dagadék zabagépektől, száradjanak csak meg egyedül".

Én fat-acceptance videót/interjút/reklámot/healthy in every size hülyeséget még SOHA nem láttam kövér férfival, csak hatalmas bálna nagyságú nőkkel, akiknél a hülye is látja, hogy majd szétrobbantja őket az irigység, mert bizony ők sem akarnának elefántok lenni, de egyszerűbb beverni egy tepsi süteményt és ócsárolni a vékonyakat meg "én milyen boldog vagyok kövéren is"baromságot skandálni, mint tenni a fogyásért. Saját magukat verik át ezzel, az érvelésükből is egyből hallani, hogy nagyon is tisztában vannak vele, hogy az extrém túlsúly egy nagyon rossz és kellemetlen dolog, mégsem akarnak tenni ellene semmit.


És mit kéne náluk mégis elfogadni? Kb senkit sem érdekel, hogy ők milyen kövérek, ők viszont non-stop azzal foglalkoznak, hogy XYZ miért akar(t) lefogyni, miért diétázik, miért járnak az emberek edzőterembe. Már rég megfordult ez az egész: a kövérek ócsárolják a vékonyakat/normális testalkatúakat és nem fordítva.

ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

Amikor arról van szó, hogy legyen valaki akármekkora, ne szóljanak be neki, ne bántsák, azt teljesen támogatom.

De amikor amiatt megy a hőbörgés és a segget-a-földhöz verés, mert nem mindenki találja az ultra-dagadt és ezáltal igénytelen nőket szexinek, az már szánalmas.


A jelenlegi fat acceptance meg pont a másodikról szól. Vannak igen olyan férfiak, akiknek a bálna nagyság a zsánerük, de ne én legyek már szemét dagadtfóbiásnak titulálva azért, mert nem izgulok fel egy teljesen amorf, szétfolyt, bepállott testre. Igazából a fat acceptance-osok a legfelszínesebb emberek, akiket valaha láttam/hallottam. Elvárják, hogy őket ne a külső alapján ítéljék meg, de ők viszont CSAK a külső alapján ítélkeznek.

ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Engem az zavar a témával kapcsolatban, hogy úgy van beállítva, hogy a kövér emberek többsége ezen az elven van, közben meg akárhány túlsúlyos embert ismerek, az mind küzd a súlyával, önbizalomhiányos, depressziós, eszükben nincsenek ilyen dolgok, hogy őket mennyire szexinek kéne látni. Ez esetleg külföldön lehet divat, de én (itt Magyarországon) a mindennapokban nem tapasztalok ilyet egyáltalán.
ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Van egy olyan mondás, hogy nem utálhatod magad sovánnyá.


Mikor elkezdtem életmódot változtatni, nagyon hosszú folyamat vezetett oda. Állandó falásrohamok, bulímia, több éves terápia feltárni, hogy mi az oka, megtanulni együtt élni a "food noise"-zal. ( Kajálást nem lehet abbahagyni cold turkey, mint minden más függőséget.)


Ha csak nyávogok, hogy kövér vagyok, mindenki forgatja a szemét. Mikor 2 soványabb kolléganőm lehívott a Mekibe, hogy együnk egy fagyit, és én megnéztem, hogy 469 kcal van egyben, ami a harmada a napi kalóriamennyiségemnek, és nemet mondtam, akkor is forgatták a szemüket. Sokan akarják a dagadtat etetni, akkor ők is fel vannak mentve. Vendégségben megaláznak, ha kövér vagy, de beszólnak, ha nem eszel valamit. Ha tudják, hogy fogyózol, de nem úgy halad, ahogy ők elk

ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!