Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nyugdíjasok egy jó része...

A nyugdíjasok egy jó része miért szeret fojton a BKV járatain lógni? És miért mindig akkor, amikór mások dolgozni és iskolába utaznak?

Figyelt kérdés
Most itt NEM bántani akarom a nyugdíjas idős embereket, és nem provokatív szándékkal írok. Csak azt figyeltem meg hogy rengeteg nyugdíjas céltalanúl utazik a BKV járművei. Nem tudom, mi ebben a jó. A koszos zsúfolt tömegben ülni a benzingőzös dugóban a Buszon. Miért nem inkább Vonatra szállnak és mennek inkább Sopronba, vagy valami szép városba? Egyszerűen nem értem a nyugdíjasokat, annyira élhetetlenek a többségük. Pedig nekem is van nagypapám, nagymamám, és mégis tudnak élni. Elutaznak Sopronba, vagy Győrbe. Fel keresik a régi barátaikat kollégáikat. Nyugdíjas klubba járnak Táncolni, sütögetni, sakkozni. Annyi szép dolog van az időskorban, annyi idő. Miért mindig csak panaszkodni kell, meg fojton másokkal foglalkozni, meg megszólni a fiatalokat? Vagy csak nekem tűnik ez fel?
márc. 22. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Honnan lehet tudni, hogy céltalanul közlekedik bárki is?
márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

A szüleim nyugdíjasok. Reggelente járnak még dolgozni (hetente 3-szor). Többször mennek reggel orvoshoz, laborvizsgálatra, piacra... Te azt látod hogy céltalanul utazhatnak, de hidd el hogy ez nincs így.


Szerinted ez csak lógás a BKK-n, szerintem meg nem az.

márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
A piacra mennek, ahol reggel van friss áru, amikor ti munkába mentek.
márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Vuk-91 ***** válasza:
89%
Külső szemlélőként te nem tudhatod, hova mennek, ha nem kérdezed meg őket, vagy ők nem említik telefonon vagy ismerősüknek. Ez ellen nincs mit tenni.
márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
A postára mennek, meg az orvosi váróterembe gyógyszerokról beszélgetni.
márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
A nyugdíjasok jó részének rengeteg mindent kell elvégezni naponta, másrészt meg a BKV (ami már évek óta BKK!) járatai foylamatosan tele vannak valakikkel
márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
"Nyakamon, az igazgyöngy. Ajkamon a rúzs... Az Aldiba megyek, mert ott olcsó a hús!" Minden reggel, ezt hajtogatja egy idős néni, a 159-es Buszon.
márc. 22. 11:59
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
És az mennyire élhetetlen, aki nyugdíjasok megfigyelésével foglalkozik?
márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik különféle okok miatt még mindig dolgoznak, vagy épp ügyintézés miatt utaznak, akár orvoshoz mennek, vérvételre, laborba, hasonló dolguk van. De az is lehet, hogy a piacra mennek, hogy kifogják a normálisabb termékeket, vagy boltba igyekeznek.
márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!