Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki akar gyereket, miért?

Aki akar gyereket, miért?

Figyelt kérdés

Tudom így vagyunk genetikailag kódolva, de őszintén érdekel, hogy mi vezet arra egy nőt, hogy kockáztassa a terhességgel és szüléssel az egészségét vagy akár az életét, a terhesség és szülés egyértelmű 'esztétikai' hátrányain túl, mondjon le évekig a jó alvásról, adja fel gyakorlatilag az egész életét azért, hogy a gyereke 20-30 év múlva ugyanúgy ott üljön a pszichológusnál az anyjára panaszkodva.

Nekem ez a 'feltétlen szeretet' duma annyira kamu, a 'ki nyitja rád az ajtót' borzasztóan önző. Ezeken kívûl még azt szoktam hallani hogy 'ideje volt már'.

Te tudnál adni értelmes indokot arra,hogy miért szültél?


márc. 24. 18:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%

"Tudom így vagyunk genetikailag kódolva"

. Ezért.


"adja fel gyakorlatilag az egész életét"

. Mármint egy gyerektelen életet adjon fel.


"a gyereke 20-30 év múlva ugyanúgy ott üljön a pszichológusnál az anyjára panaszkodva"

. Ez itt Te vagy?

márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
18%
Nyilván pusztán csak racionálisan nehéz megmagyarázni..De hát az embert a puszta racionalitásnál magasabb rendű "programok" is vezérlik...
márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván aki hozzád hasonlóan szélsőségekben gondolkozik, miszerint a gyerek csupa lemondás és szenvedés aki majd rád se néz annak nem fogja tudni úgysem senki megmagyarázni, hogy van az éremnek másik oldala is.
márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk ha azt nézzük mennyi mindent csinálnak, alkotnak, dolgoznak, vásárolnak, birtokolnak az emberek akkor még mindig a gyerek számít a leginkább racionálisnak.
márc. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
34%

Amúgy a mai világban megfelelő körülmények között a szülésnek elég minimális veszélye van, azért alapvetően nem az szokott lenni a kérdés, hogy meghal-e bárki közben vagy károsodást szerez-e.


Cserébe lesz az embernek családja. Lesz kivel eljárni programokra, lesz kihez szólni esténként és alapvetően ők lesznek azok akikre lehet számítani bármiben.


Én egyedül vagyok, nem mondom, hogy feltétlenül vágyom egy gyerekre, családra. De alapvetően eléggé üres nélkülük az életem. Gyakorlatilag csak dolgozom és vagyok. Mellette marad egy vagon szabadidőm amit igyekszem hasznosan kitölteni.

márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

"De hát az embert a puszta racionalitásnál magasabb rendű "programok" is vezérlik..."


Magasabb? Én primitívebbnek mondanám.

márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%

Nekem nagyon jó családom van, nagy szeretetben nőttem fel.

Mióta az eszemet tudom, szerettem volna gyereket.

Ezt a szeretet, amit a gyerekeim iránt érzek, semmihez nem tudom hasonlítani. Onnantól, hogy anya lettem, ők lettek a minden, mindennél fontosabbak. Ezt szerintem minden anya így érzi.

Nem gondolom, hogy felnőtt korukban pszichológusra lesz szükségük miattam, szép életünk van, boldog gyerekek :)


Nekem borzasztó üres lenne az életem gyerekek nélkül. Nem vonz az utazás, a szórakozás. Munka után olyan jó együtt lenni, van kiért dolgozni.


Én meg azt nem értem, hogy egy nő, hogy nem akarhat anyává válni.

márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

Le fognak pontozni emiatt, de a feltétel nélküli szeretet a gyerekeknél ugyanaz, mint mikor valaki az állatokat azért szereti, mert feltétel nélkül szeretik.


Azért tudnak az állatok, és eleinte a babák és kisgyerekek feltétel nélkül szeretni, mert nincs fogalmuk jóról és rosszról. Meg amúgy semmiről.


Ha szülök egy gyereket, és mellette sorozatgyilkos lennék, a babám ugyanúgy mosolyogna rám, ha gügyögök neki. Ha lenne kutyám, az is csóválná a farkát, ha hazaérek. Lehetsz egy erkölcsi nulla, a baba és az állat szeretni fog, ha rendesen gondozod.


A babák viszont felnőnek, rájönnek, hogy nem vagy isten, és sokan ilyenkor ábrándulnak ki a szüleikből. Néhányan a gyerekeikből.

márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%
#8: érsekes, de tök irreleváns gondolatmenet, tehát a kérdés szempontjából haszontalan, így jogosan pontozza le bárki.
márc. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%
Elsősorban lakásért probálnak gyereket csinálni, mert másképp sohasem lesz saját lakásuk.
márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!