Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gond ha nem hiszek a babonákba...

Gond ha nem hiszek a babonákban? Nem akarom a mamámat megbántani

Figyelt kérdés

Nagyim 80 éves még igen jó mozgása van és imád sütni főzni. A hétvégén nála voltunk át a párommal és szóba került a húsvét. Párom mondta, hogy nagypénteken és húsvéthétfőn sajnos dolgoznia kell és szombaton pedig egyik haverjával elmennek maszekolni. Én erre rögtön azt mondtam hogy hú akkor bizony hozzád haza a munkásruháidat mert mosnom kell.

A mama pedig totál kiakadt, hogy húsvét napján és nagypénteken bizony nem szabad mosni mert kimossuk a szerencsénket.

Inkább nem keveredtem vele vitába, de nem fogok szombatra besűríteni 2 napi adagot.


márc. 25. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem baj, ha ne hiszel a babonákban, de a mamád nem fog tudni leszokni erröl. Ö ebben nött fel, tudomásul kell venni, ez neki fontos.

Egyszerüen ilyenkor ne vitatkozz vele, ha szükséges, mossál, de ne mondd el neki.

márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Talán majd átmegy ellenőrizni aznap hozzátok, hogy mostál-e? Na ugye. Nem kell neki megmondani, és kész.
márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Én ezt most hallom először, de ne is foglalkozz vele.
márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Újév napján hallottam már mosási tilalomról, de húsvétkor még nem. Amúgy is a húsvét egy mozgó ünnep, honnan tudja a szerencse, hogy mikor van húsvét?
márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ellenőrizni fogja, mi? :D

Tán nem lak veletek néha? :D

márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem is hallottam hogy ez a fajta babona húsvétkor is létezik.

Engedd el a dolgot és ne hallgass a nagyira. Látni úgysem fogja hogy mosol vagy valami.


Meg ezekben a babonákban vagy hiszel vagy nem, ez ilyen, jelentősége a valóságra nézve nincs.

márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 1# jót ír.
márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!