Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lenne az élet facebook,...

Milyen lenne az élet facebook, messenger, insta és tiktok nélkül?

Figyelt kérdés
Emlékeim nem csalnak ugye a 2010- és évek elején kezdtek felbukkanni ezek a közösségi oldalak, teret nyerve ezáltal az online felületeknek. Eleinte főleg a facebook, aztán szép lassan jöttek a többiek. Ha ezek hirtelen egy csapással megszűnnének és nem lenne helyettük más közösségi platform, akkor az hogyan hatna a hétköznapokban az emberek életére?

márc. 25. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9# Ja, egy vállalkozónak nyilván más, én mezei felhasználó szemszögből írtam. :) (#2) Az bizonyított tény, hogy aki ráfügg ezekre, az szarabbul fog teljesíteni, mert figyelemzavart okoz, leülsz tanulni de folyton eszedbejut, mi folyik a neten, kell az inger, mert tanulni, alkotni unalmasabb az agynak, mint bámulni agyatlanul az új infókat.
márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mint a régi szép időkben.
márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

A netes függők attól félnek hogy lemaradnak valamiről a virtuális oldalakon.

De komolyan miről?

Hogy ki mit vacsorázott, vagy mi a fenéről maradnék le ha lenne face profilom?

A barátaimmal másnap mindent megbeszélünk, én simán elvagyok ezen oldalak nélkül.

Ha csajozni akarok, azt se neten teszem, így egyből eldől van e esélyem.

Szóval akkor mire is jó ezen oldalakra rákattanni kérdező?

Komolyan kérdezem, mert én nem értem miről maradnék le ha lenne Facebook, meg a többi baromság profilom.

Unalom űzésre tiktok?

Minek?

Akkor inkább filmezek, vagy olvasok, esetleg sorozatokat nézek. :)

márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
13# Izgalmas ingerekről, valójában nem az, hogy konkrétan lemaradsz a haverod vacsijáról. Inkább csak általánosságban vágysz arra, hogy valami vicceset, meghökkentőt, izgalmasat láss. Ha eleve nem függtél rá, akkor nem érted. Ez úgy működik, hogy folyamatosan tolja ki az ingerküszöböd, és már nincs az egy idő után, hogy inkább olvasol, mert az olvasás unalmas lesz. Nem azért, mert a haverod vacsorája izgalmasabb, hanem mert a haver után ott a cicás videó, aztán a politika, aztán a kedvenc sorozatodról valami hír, aztán random vicces videó, stb stb. A könyvben meg ez nincs, hogy kétmondatonként hasson rád érzelmileg, tehát unalmasabbnak érzed a tevékenységet.
márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem voltam függő, ezért nem értem az egészet.

Amúgy az olvasás nem haszontalan dolog, imádok olvasni pl.

Sose tartottam unalmasnak.

Ha vicceset akarok látni, akkor megnézek egy jó vígjátékot pl.

Szóval még számomra mindig nem világos, hogy miről maradnék le, ha fent lennék ezen oldalakon. :)

Ti tinik nem like-ok miatt csináltok hülyét magatokból inkább?

Igazából a számomra legutolsó közösségi oldal amit használtam, az az iWiW volt.

De akkor tini voltam, mint most ti. :)

márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szépen, lassan átszoknának másra. Pont ez volt a hi5-val és az iwiw-vel is. Én pl. nagyon szerettem a musical.lyt, de ez a mostani tiktok nagyon kezd egy másik irányba elmenni, amit lehet, hogy nem hiányolnék.
márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy emlékszem arra az időre is (még jó régen), amikor egy kis nokia telefonom volt, és rajta volt a whatsapp. Bárkit kérdeztem a környezetemben, senki nem értette mi az. Manapság már sokkal inkább azt használják messenger helyett.
márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az emberek szép lassan megszoknák hogy nincsenek ezen oldalak. Elkezdenének élőbe találkozni, tehát az emberi kapcsolatok komolyabb szintűek lennének bizonyos esetekbe. Miután teljesen átszoknánk addigra már nem is akarnánk többet ezeket az oldalakat. A kapcsolat tartás élőbe menne vagy telefonon. Eldölne hogy ki kit ismer valójába és nem a nagy lájkverseny menne. Pont annyit érnének a lájkok amit valójába is érnek.
márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%

Pl onnan szerzek be közösségi infókat.

Hogy milyen szervezett biciklitúra van (több csoport egy helyen, nem kell külön- külön keresgélni), a környéken élő magyarokkal programok, ismerkedések.

Nem kötelező senkinek, semmit se megosztania.

Pl a facebookról lett egy dzsekim, nagyon jó áron, ott ismertem meg közös érdeklődésű, a környéken lakó embereket, akikkel kb sose találkoztam volna.

ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!