Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban nem tekinthető nőnek,...

Filigrán Liba kérdése:

Valóban nem tekinthető nőnek, aki nem tud gyeret szülni?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganő akivel nem igazán találtam meg a közös hangot. Hovatovább az első perctől kezdve unszimpatikus vagyok neki, olyan szinten, hogy mindig tesz rám valami burkolt rosszindulatú megjegyzést.

A minap behozott egy fotót hogy a lánya megszült és a másik lányának is útban van a baba. Többen gratuláltak neki az unokához, amikor fennhangon megjegyezte, hogy szerinte ez a természetes egy nőnek, hogy feleség és anya legyen. Szerinte az olyat nem is szabad nőnek tekinteni, aki nem szül legalább egy gyereket a férjének. Miközben ezeket mondta, észrevettem, hogy gúnyosan végigmér engem.

Inkább nem mondtam semmit, mivel kötetlen a munkaidőm inkább hazajöttem. Nem érzem azt, hogy attól mert nem tudtam gyereket szülni nem lennék nő. Sajnos megvolt rá az ok, hogy nem jött össze a gyerek.



márc. 30. 06:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Szánalmas az ilyen ember. Inkább nem is éri meg vele foglalkozni.

Nem attól leszel nő, ha szülsz egy-két gyereket. Nő az, aki menstruál. Az is nő, aki valamilyen betegség miatt nem tud.

Ennyi.

Sajnálom, hogy ilyen rosszindulatú kollégád van.

márc. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az ment át, hogy gyerekgyűlölő vagyok? Akkor a tisztánlátás érdekében leírom az okokat! Voltam terhes. Három alkalommal is. De mind a három esetben elment tőlem a baba! Huszonkét éves voltam, amikor az első férjem (aki azóta meghalt) úgy elvert, hogy kilenc hetesen elvetéltem. A második alkalom két évvel később volt, akkor spontán vetélés történt. Vállásom után harminchét évesen próbálkoztam a második férjemmel, de a magzat elhalt bennem. két évvel később elváltunk, mert a volt férjemnek egy másik nőtől lett gyereke! Negyvennyolc évesen meg már nem hiszem hogy szülni fogok.
márc. 30. 06:33
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba, primitív gondolkozás. Akkor például egy nemzőképtelen (nem impotens!) férfi nem férfi? Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, és hogy ilyen emberekkel kell dolgoznod.
márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kozuk a te dontesedhez. A nevelt gyerek ugyanolanmintha te szulted volna vagy jobb.
márc. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

És ki nem sz**arja le?


Pont nem érdekelnek az ilyen emberek, tőlem legyen gyereke annak aki csak akar. Nekem nem kell és nem is lesz.


Ideje lenne végre lesz**arnod végre neked is kérdező.


Amit meg mondtak az kb. nagymamám korszakában volt aktuális...


Sokan nem szeretik a gyerekeket illetve nehezen viselik e, nekem kb. 30 perc után elegem van mindből.


Túl sokat foglalkozol mások véleményével.

márc. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván baromság ez a gondolkodás, szerintem ezt te is tudod. Én visszakérdeztem volna, hogy miért teljesítmény az, hogy gyereket tudott szülni, ugyanis bármilyen létforma (így a homo sapiens sapiens is) képes a szaporodásra, csak egy pár perces aktus kell hozzá, onnantól kezdve a természet intézi az egészet. Ez nem olyan teljesítmény, amihez gratulálni kellene, mert nem az ő érdemük.
márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Sajnálom kérdező. :(

Lehet, nem jó orvosok közelében voltál, manapság már aki szeretne, lehet gyereke sok problémával.

Nekem pasasként nincs, szomorú is vagyok miatta, mindig örülök annak, aki mutatja, hogy neki van, unokája, stb.

Maradnak nekem is a kutyák, macskák. :)

márc. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%
Ja bocs, az utolsó mondatodat nem olvastam el. Azt hittem a tipik proli, "kutyát tartok és körbeutazom a világot" lány vagy.
márc. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy más hogy tekinti vagy hogy sem. Én nem gondolom így.
márc. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
mi az a gyer?
márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!