Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban nem tekinthető nőnek,...

Filigrán Liba kérdése:

Valóban nem tekinthető nőnek, aki nem tud gyeret szülni?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganő akivel nem igazán találtam meg a közös hangot. Hovatovább az első perctől kezdve unszimpatikus vagyok neki, olyan szinten, hogy mindig tesz rám valami burkolt rosszindulatú megjegyzést.

A minap behozott egy fotót hogy a lánya megszült és a másik lányának is útban van a baba. Többen gratuláltak neki az unokához, amikor fennhangon megjegyezte, hogy szerinte ez a természetes egy nőnek, hogy feleség és anya legyen. Szerinte az olyat nem is szabad nőnek tekinteni, aki nem szül legalább egy gyereket a férjének. Miközben ezeket mondta, észrevettem, hogy gúnyosan végigmér engem.

Inkább nem mondtam semmit, mivel kötetlen a munkaidőm inkább hazajöttem. Nem érzem azt, hogy attól mert nem tudtam gyereket szülni nem lennék nő. Sajnos megvolt rá az ok, hogy nem jött össze a gyerek.



márc. 30. 06:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
36%
Troll kérdés sztem mindenestől.
márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol idiotakkal? Miért ne lenne nő, akinek nincs gyereke? És akinek X ideig nincs (szóval ez tulajdonképpen mindenkire igaz), aztán egyszer lesz neki, az csak onnantól kezdve nő, addig nem volt az?
márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezeken kellett keresztülmenned. De nem értem, hogy miért kellett hazamenned a munkából azért, mert szerinted a kolléganő végigmért, és mondott valamit, amit magadra vettél. 48 évesen az ember már érettebben kezel egy ilyen helyzetet. Meg lehet kérdezni, hogy ezt rám értetted? Egyébként valöszínűleg meglepődött volna, mert eszébe se jutottál, mikor mondta. Ha meg igen, akkor pár mondatban átbeszélitek.


Ha igazi a kérdés.

márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azért mentem haza, mert már elegem lett belőle. Nem ez volt már az első ilyen és ehhez hasonló megjegyzése. Az irodavezetőnek meg azért nem szólok, mert konkrétan nem említ engem, tehát nem tudom bizonyítani hogy rám teszi a megjegyzést, a másik ok hogy nem vagyok olyan személy, aki árulkodik. Szerencsére július elsejétől nyugdíjas lesz. Azt a kis időt meg kibírom valahogy.
márc. 30. 11:39
 15/23 anonim ***** válasza:
57%
A szülésre való alkalmasság az egészséges nők képessége, de nem minden nő egészséges és a szülés, mint olyan opcionális, - minden nő rendelkezik a saját teste, egészsége felett, mivel komoly egészségügyi kockázatot vállal azzal, hogy vállalja magzat kihordását.
márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy nyugdíjba megy, addig kibírod valahogy. Utána? Ha 1-2 éven belül jön egy betyár munkatárs aki ugyanilyen megjegyzéseket tesz vagy más miatt nem tetszik a modora?


A munkahelyről meg nem lépünk le csak úgy. Alapból el se engedhetnének kíséret nélkül, ha rosszullétre hivatkozol, a vészhelyzeti kontaktodat kéne, hogy hívják, hogy jöjjön érted, más eset meg tényleg SOS kell, hogy legyen. Az, hogy mondott valamit egy munkatársad aminél név szerint nem is említett pedig nem vészhelyzet.

márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Azt írta, kötetlen munkaidőben dolgozik. De nekem kötött munkaidős helyen se volt ilyen, hogy csak a vészhelyzeti kontakt kísérhet haza, nem is volt ilyen fogalom nálunk.
márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
aki gyereket nem tud szülni az anyának nem tekinthető(nincs kinek az annyának lenni), de attól még nőnek igen. szerintem
márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
11, nem hinném hogy troll a kérdező, mert túl konkrét a kérdés, de az is igaz, hogy túl részletes, ami miatt bárki aki jelen volt a fotó nézegetésnél, be tudja határolni a kérdező kilétét vagy maga a nagymama munkatársnő is magára ismerhet. Túl merész így kiírni egy aktuális esetet, ezért én arra tippelnék, hogy vagy a sztori igaz csak 1000 éves vagy a kérdező nagyon meggondolatlan. VISZONT, ez egy kérdezz-felelek oldal és nem feltétlenül kell, hogy igaz legyen a sztori, mert a válaszok segítségére lehetnek annak, aki majd a jövőben hadonló gonddal küzdenek.
márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nő teljes értékű nőnek számít attól, hogy nem tudott szülni.

Ennek sok oka lehet, pl egészségügyi is, amiről nem tehet.

Én pl most 50 plusszosan olyan hölgyekkel ismerkedek, akinek nincs gyereke.

Mert ha nincs gyereke, akkor unoka sincs.

Utálom azt, amikor minden a kis unokáról szól.

Vigyük a strandra, vigyük fagyizni, játszótérre, állatkertbe, stb.

A fenének sem hiányzik.

Nekem sincs, nemis lesz, mert mindkét gyerekem a saját nemét szereti, úgyhogy ez van.

Ezt dobta a gép.

márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!