Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "boomerezés" általában a...

A "boomerezés" általában a kevésbé értelmes fiatalok jellemzője?

Figyelt kérdés

márc. 30. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Eleve sem a gúnyolódás, sem az általánosítás nem épp az értelmesebb emberekre jellemző.
márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van.
márc. 30. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki beszélt általánosításról?
márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ostoba majmolás az egész, de az ilyen jelenségek a fiatalok körében mindig is jelen voltak, függetlenül az értelmi színvonaluktól, szóval kár is ebből bármire következtetni.
márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelműen
márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Akkor szokott ez előjönni, ha elfogytak a fiatalnak az érvei.
márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen. Én is ezt tapasztalom.
márc. 31. 09:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Az van hogy ez komplexebb téma. Az "ok boomer" egy olyan "beszólás" volt, ami ráhagyja az idősebbekre a generációs különbségből adódó nézeteltéréseket, mert azt megelőzően sokszor tapasztalni lehetett hogy a magyarázat és diszkurzus nem működik. Pont mint ahogy a kérdésedben elkönyvelted hogy aki boomerezik biztos buta, ahelyett hogy meggooglezted volna az okát.


Természetesen mint minden más inzultus ez is értelmét vesztette és egyszerű beszólásként is használják. Viszont eredetileg nem ez volt a lényege.


Viszont eredetileg ez egy válasz volt a fiatalabb generáció okolására minden rosszért, és jóhiszemű vagy rosszhiszemű olyan "tanácsok" és "életigazságok" ismételgetésére ami vala 30-50 éve talán működött, azonban mára vagy nem működik, vagy egyenesen kontraproduktív. Általában a "boomer mentalitású" emberek (akik közül nem mindenki idős, és nem minden idős boomer mentalitású, de hatalmas az átfedés) nem szeretnék tudomásul venni hogy a világ megváltozott. Ami neki annak idején működött, az nem feltétlen vagy nem olyan mértékben működik mint most. És amikor komplex témához ér a diszkurzus, általában mindent kidobnak az ablakon, csak azt értik meg hogy a fiatalság hülye.


Nem feltételezem hogy te is ezt csináltad. El tudom képzelni azt is, hogy valaki indokolatlan módon boomerezett le. Van ilyen, sajnos rengeteg. Megkaphatod jelenleg mellé hogy NPC, proli vagy hasonló is vagy, teljesen oktalan módon. Ugye mivel szitokszó lett, így mondják sajnos mindenkire. Viszont normál használat esetén ez jelentene valamit. Ha indokkal mondják, akkor azt jelenti, hogy az illető akire mondják nem képes elszakadni a múltban fejben felállított szabályrendszerétől, és még mindig azt hiszi úgy működik a világ mint régen, és ugyan azok szerint a szabályok szerint játszunk, mint amikor ő volt 20-30 éves, és nem tud ettől elszakadni.

Az "Ok boomer" ennek a felismerése, és mivel ilyen emberekkel felesleges köröket futni felesleges, így egyszerűen mondandójuk ráhagyását jelenti.


De meggooglezed, nálam ezerszer intelligensebb emberek is leírják mi is ez a jelenség. Persze ha könnyebb rávágni hogy mindenki hülye, akkor nyugodtan.

márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt szépen kifejtetted. Köszi! Szerencsére engem ritkán boomereznek, és kevés olyan van aki nálam jobban örül annak, hogy a világ megváltozott. Én csak azt nem szeretem ha valaki teljesen támadás mentesen leírja, hogy neki a régi filmek jobban bejöttek, egyből kap egy ok boomert. Na aki ilyet csinál, az nem valami értelmes. Szerintem nem is használják ezeket a címkéket az értelmesebb emberek, mert sértés.
márc. 31. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!