Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az okos, értelmes, intelligens...

Az okos, értelmes, intelligens emberekkel kevesebb vagy egyáltalán semmilyen rossz dolog nem történik, ami nem baleset? Gondolok itt: rablás, molesztálás, verés, lopás, rágalmazás.

Figyelt kérdés

Előszó: sajnos kicsit hosszúra sikerült, de aki tudna mondani valami hasznosat kérem olvassa el.


Magyarul más emberek által okozott rossz dolgok

Annyira nyomaszt ez a téma, hogy muszáj megbeszélnem valakivel.


Pár éve volt egy idegösszeroppanásom(legalábbis tünetek alapján csak az lehetett)és akkor jöttem rá hogy velem mennyi rossz dolog is történt, amit más emberek okoztak és egyszerre a nyakamba zúdult minden ptsd formájában…


Elgondolkodtam hogy én vagyok-e ennyire hülye, ostoba vagy 80-as IQ-m van-e és azért történnek velem ezek.

Már nem tudom eldönteni hogy pl fiatal nőként hazajöhetek-e ha este 10 után ér be a busz és egyedül kell hazasétálnom…



Igazából az a gond, hogy szerintem az értelmes emberek tudják magukról, hogy nem ostobák és én eddig úgy éreztem hogy nem vagyok az, régebben az iskolában is azt kaptam hogy tanuljak tovább mert a “legjobb eszem van” az egész évfolyamon.


De akkor miért történt velem ennyi rossz dolog? Hiszen egy értelmes ember megfontolt, átgondolja a dolgokat és csak azután cselekszik.

Elmondom hogy mire gondolok:

Több évig külföldön dolgoztam, különböző kultúrájú országokban ami ugye eleve veszélyesebb mintha a dunántúli kisvárosban maradtam volna ahol születtem…


Volt hogy kiraboltak, utcai zaklatás többször ért, munkatársak hazudtak rólam, veszekedtek velem és én nem tudtam normálisan megvédeni magam…


Pl volt olyan hogy a telefonomat egy párizsi drága elit klubban az ölemből lopták ki a becipzarozott taskambol…

Ezek után is magamat hibáztattam és nem tudtam eldönteni hogy ez most a valóság e vagy sem.

Hogy létezik e ilyen hogy vki egy mp alatt kiveszi a telefonom a táskámból a tömegben, miközben az egyik pulttól megyek a másikig a kollégáim mellett… őszintén jó hangulatban egyáltalán nem volt veszélyérzetem, nem gondoltam hogy ez ott meg fog történni pláne egy elit helyen, egy mp alatt…


Volt olyan hogy kirendelt sofőr zaklatott külföldön…

Először el akarta kérni a számom, arra nem reagáltam, majd megsimogatta a hátam… én erre teljesen lefagytam, köpni nyelni nem tudtam, fogtam a bőröndöm es mentem tovább…

Most ezek után az a normális ha rettegek a taxisoktól, sofőröktől, vagy ha nem?

Ezt sem tudom eldönteni…

Ilyen is megtortenik okos emberekkel, vagy nem?

Erre egy fiatalabb csinosabb nőnek 0-24 számítania kell, vagy nem?


Azt hozzáteszem hogy sajnos arra is pár éve jottem rá, hogy nagyon sok pszichés gondom van, meg nagyon traumatizalt gyerekkorom.

Bántalmazó “apa” majd durva iskolai bántalmazás… (verbális)

Ezekre en sokáig nem is emlékeztem, biztos vagyok benne hogy ugy próbáltam megbirkózni vele, hogy tudat alatt kizárom… ahogy mondtam sokáig nem is emlékeztem ezekre meg nem érzetem fájdalmat, dühöt

Viszont ennek lehet az az eredménye hogy felnőttként sem érzem a veszélyt vagy ha történik is valami, nem fogom fel?


Ami még biztos hogy sokszor nagyon szórakozott vagyok es szociális fóbiás, néha totál egyszerű élethelyzetekben hülyén reagálok, mert annyira zavarban vagyok…. Ez sajnos biztos.


Ez nagyon rosszul érint, mert nyilván aki nem ismert egyből ráfogja hogy na hülye liba… pedig nem tartottam eddig annak magam, de most már nem vagyok benne biztos…


Talán bipoláris is vagyok, mert kamaszkorom óta nagyon erős hangulatingadozásaim vannak, amikor épp eufória van, akkor nem gondolok rossz dologra es merek pl inni 1-2 pohárral, pedig amúgy érzékeny vagyok az alkoholra…

Nyilván csak kollégák, ismerősök társaságában, ettől függetlenül így is előfordult hogy egy nálam idősebb ismerős férfi megfogdosott egy buliban, a barátok szedték le rólam, mert én nem tudtam reagálni… de még másnap sem… ez a rossz élmény is csak most jött elő nemrég.


Egyszerűen annyi ilyen dolog történt már velem hogy már képtelen vagyok elviselni, magamat hibáztatom es nem tudom hogy ez miért lehet… Ennyire ostoba lennék?

Vagy el vagyok átkozva es emiatt csak rossz emberekkel találkozom BÁRHOVA megyek?


Most már régóta itthon vagyok, mióta rájöttem erre nem merek tenni semmit, vagy menni sehova…


Nagyon hosszúra sikerült, de köszönöm ha elolvastad es írsz valami bíztatót külső szemlélőként


márc. 21. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Tarts magadnál paprikasprayt zsebben övön, aztán fújjd le a trógert . Más esetben feljelented .
márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, mert az értelmes emberek alapvetően kerülik az ilyen helyzeteket és társaságokat.
márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem veled van a baj, hanem a világgal. Úgy 80%-ban ugyanilyen volt az én fiatalkorom is: gyerekkori abúzus apámtól; iskolában kiközösítés, bántalmazás; utcán, nyilvános helyeket mindennapos szexuális zaklatás...


A különbség az, hogy bennem fel sem merült, hogy velem lenne a baj, mindig tudtam, hogy nem normális az, amit az emberek velem művelnek. Egy civilizált társadalomban a felsoroltak elfogadhatatlanok, az elkövetőknek börtönben kellene megrohadniuk. (A gyerekkorú iskolai bántalmazókat tudom csak felmenteni ezalól.)


Magyarország nagyon messze van a civilizálttól és jelenleg egyre távolodik is tőle. Itt a nők, gyerekek bántalmazása elfogadott, következménye erősen a nulla felé konvergál, egy normális, hatékony áldozatvédelmi rendszerről pedig álmodni sem lehet.


Nekem is idegösszeroppanás lett a vége, hosszú évekig tartó depresszió, önpusztítás, öngyilkossági hajlam. Végül pszichológushoz mentem, antidepresszánst szedtem, elhíztam, megöregedtem, most van az, hogy boldog vagyok és biztonságban érzem magam. Vonzó, fiatal nőként pokol az ember élete és ezt senki nem hiszi el.

márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig mert fölösleges. Történik velük ugyanúgy, csak mivel eszesebbek ezért felmérik a helyzetet és igyekeznek elkerülni a problémákat.
márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy furcsa kérdés.

Az, hogy jó tanuló voltál suliban, még nem jelenti azt, hogy szemfüles vagy, hogy van benned "túlélési ösztön". Ismerek olyat, akinek jól mentek a logaritmusok, meg tudott verset elemezni, de pl. nem veszi igazán észre a környezetében a veszélyeket.

Ez ugyan az, mint hogy PHD-je van, de egy levest nem tud megfőzni. Lehetsz te baromi jó egy adott területen, de valami másban meg totál nem jó.


Ha mindig, mindenhol te vagy az áldozat, minden országban, minden közegben, akkor ott kell lennie valaminek.

Légyszi, ne úgy vedd, hogy most megint bántanak és gonoszkodok veled, mert nem erről van szó. De ez nem normális. Ez nem átlag, fiatal nőnek sem.


Na pl. az, hogy szórakozott vagy már sok helyzetet sokkal rosszabbá tud tenni. Mert akkor nem figyelsz, nem tudod kiszúrni, hogy mi történik körülötted.

Így sokkal könnyebb ellopni a telefonodat, mint mondtad. Elit klub meg... figyelj, attól még, mert drága hely. Attól még nm Bill Gates jár oda, hanem az éppen aktuális újgazdag suttyó.


Amúgy meg az, hogy mentálisan ennyire labilis vagy szintén nem segít. Ez nem a csinosság eredménye, de ha látszik rajtad, hogy fejben nem ott jársz, nem nézel körül, észre se veszed magad körül a dolgokat, akkor tuti sokkal könnyebb áldozat vagy, mint akin látszik, hogy ott van és észreveszi, ha valaki ártó szándékkal közelít hozzá.

Semelyik bűnöző nem arra megy, hogy minél nehezebb legyen a dolga.

márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Az intelligenciának ehhez a jelenséghez nincs sok köze, áldozat típus lehetsz, vagy legalábbis ezt sugárzod magadról és emiatt áldozattá is válsz.

Ha a vállaid előreesnek, a testtartásod egy kicsit görbe, kerülöd a szemkontaktust másokkal, határozatlan a viselkedésed és a kommunikációd, már ezek valósággal vonzzák azokat akik a mások feletti könnyű győzelemre vágynak.

Az ilyen személyiség kialakulásának nyilvánvaló múltbeli okai vannak, érdemes lenne szakembert bevonni, hogy a segítségével azokat fel tudd dolgozni és a későbbiekben változtatni tudj a dolgon.

márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligensebb emberek sem tudnak mindent elkerülni.Az,hogy mennyi rossz éri őket,relatív.
márc. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!