Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól értelmezem ezt a szeretetr...

Jól értelmezem ezt a szeretetről szóló idézetet?

Figyelt kérdés

"Ami szeretetből lesz megtéve, mindig jón és rosszon túl történik." (Friedrich Nietzsche)


Forrás: [link]


Az emberek a szeretetet a jóhoz kötik. Sokan feltehetően így gondolkodnak: aki jó, az szeret, de aki rossz, az nem. Ez azonban korántsem így van. Aki rossz, az is képes lehet a szeretet valamilyen formájára. Például egy gengszter férfi is szeretheti a gyerekeit.

Aki pedig jó, az nem feltétlenül viselkedik mindig szeretetteljesen. Jó emberek is megtehetik azt, hogy szeretetlenül viselkednek az emberekkel. Pl. nem bocsátanak meg nekik akkor sem, ha azok kérik.

A szeretet tehát túlmegy ezeken az emberi elképzeléseken. Nem köthető sem a rosszhoz, sem a jóhoz.


Mit gondoltok?


ápr. 1. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek sokkal egyszerűbb jelentése van.


Amit/akit szeretsz, azt nem a jó/rossz körülményektől teszed függővé.


Ha szeretsz valakit, szereted akkor is ha milliomos és akkor is ha beteg.


Ha szeretsz futni, akkor szeretsz akkor is ha süt a nap, és akkor is ha esik az eső.

ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs benne semmi, túlgondolod.
ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak annyit jelent,hogy amit szeretetből teszel,azon nincs értelme gondolkodni,hogy jó vagy rossz-e. És másoknak meg nincs joga ítélkezni ilyen tett felett.
ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jót mondtak az előttem válaszolók. És a gengszteres példa sem igaz, mert az emberek nem csak jók vagy csak rosszak, mindenkinek vannak jó és kevésbé jó tulajdonságai csak mások az arányok. És mindenkiben van szeretet. Olyan csak a filmekben van, hogy a főgonosz egy velejéig romlott pszichopata, a főhős meg egy angyal.
ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!