Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves korotokban világosod...

Hány éves korotokban világosodtatok meg?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy hétvégén valami átfordult bennem és teljesen máhogy látom a világot, mint 3 nappal ezelőtt. 33 vagyok.

ápr. 8. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Úgy 16
ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

36 évesen találtam rá önmagamra.

Ha ezt érted a megvilágosodás alatt.

ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És mire jöttél rá kérdező?
ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz ez alatt?


Bennem volt egy ilyen öntudatra ébredés olyan 4-5 évesen. Aztán 27 évesen találtam rá az utamra, a boldogságra. Mégpedig úgy, hogy mindig külföldre vágytam, mindig azt gondoltam, hogy Magyarországon így szar úgy szar, semmi nem tett boldoggá, ilyen folyamatos elveszettség érzetem volt, kiköltöztem és ott rájöttem, hogy sokkal jobb nekem itthon. Barátok, család, anyanyelv, otthon érzete, ezt sehol máshol a világban nem kapom meg, hiába a magasabb fizu. Mikor hazajöttem, végre úgy éreztem, megtaláltam az utam és azóta is boldog vagyok.

ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igaz, nem fejtettem ki. Arra jöttem rá, hogy a világ úgy működik, hogy mindenkinek megvannak a saját hiedelmek, amik szerint él és cselekszik és nincsenek univerzális alapvetések és a senki sem szolgál magasabb rendű, elvont elveket, maximum ezt gondolja magáról, hanem valójában mindenki a saját benyomásai alapján kialakult személyisége szerint cselekszik.

Lehet, hogy ez nektek egyértelmű volt eddig is, én egész életemben azt gondoltam, hogy mások jobban eligazodnak nálam az életben, sokkal többet tudnak nálam az életről, a világ működéséről, de a hétvégén érett meg bennem a gondolat és esett le, hogy ez egyáltalán nincs így és semmivel sem tudok kevesebbet, pont annyit tudok.


2: igen, ez is benne van. Mostanra jutottam el arra a pontra, hogy felismertem, hogy mi fontos számomra és mi nem. Ki fontos és ki nem. Mivel szeretnék foglalkozni és mivel nem.

Sok évet töltöttem el úgy, hogy hagytam, hogy mások rendelkezzenek az időmmel, figyelmemmel, gondolataimmal, passzív módon hagytam őket átfolyni rajtam, most hétvégén jöttem rá, hogy minden azért történt, mert hagytam, vagyis nem vettem át saját magam felett az irányítást, nem rendelkeztem önmagammal.


Hát erre jutottam. Nagyon durva, ma úgy ébredtem, mintha kicseréltek volna, teljesen máshogy látom a környezetemet, az életemet, mindent.

ápr. 8. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Krisztusi korban vagy!
ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom, hogy te csak most jöttél rá erre, nekem gimi után egyből elmúlt ez a megfelelési kényszerem másokhoz, sőt, a legtöbb embert együgyű birkának látom, akik nem képesek úgy élni az életüket, ahogy nekik jó. Mindig másoknak akarnak megfelelni. Felszabadító érzés, mikor rájössz, hogy nyugodtan szarhatsz bele, ki mit gondol :D
ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5.

Nagyon szimpatikus vagy nekem.

Jól látod a dolgokat.

Utólagos engedelmeddel bemásoltam egy másik kérdés alá a válaszodat.

Ott nem értik mi az a hitrendszer.

Egy nagyon gázos, alja főnökről van szó benne, aki uralkodik, nem ad szabit, mellette karatézik, vagy mit csinál, a kérdező meg fél kiállni magáért.

ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 25 éves korban jött egy nagyon durva átkattanásom. Azóta nagyon máshogy látok mindent, a világot is, embereket is. Mondjuk úgy, addig "gyermeki" agyam volt, azután hirtelen lett felnőttes? Fogalmazhatunk így?!.
ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os! :-)


Kedves tőled, hehe, ha másnak segít, akkor csak örülök, 8-as :-)


7: igazából nem érzem úgy, hogy későn eszméltem fel, pedig ha az életkoromat nézem, akkor van X elvesztegetett évem, de nem élem meg veszteségként, hanem pont erre jöttem rá, hogy ez egyéni játék, mindenki más utat jár be.


Nem látom az embereket sem birkának, pont fordítva, útkeresőnek látom azokat, akiket korábban beavatottabbnak tartottam magamnál. Ez nem egyszerű megfelelési kényszer, sosem éreztem konkrét személynek elkötelezve magam, ez ráébredés arra, hogy én én vagyok.


Most arra jöttem rá, hogy miért (!!) gondolják mások rólam azt, amit. Mintha mindannyian ugyanazt az absztrakt festményt néznénk a falon, csak egy másik kis részletét és adott esetben pont ugyanazt a szegletet vagy két hasonlót nézünk, akkor jól megértjük a másikat, de ha eltérőket nézünk, akkor elbeszélünk egymás mellett. Én most arra eszméltem rá, hogy mindannyian ugyanazt a festményt bámuljuk és értelmezzük.

ápr. 8. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!