Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Haszonelvű? Minden beszélgetés...

Haszonelvű? Minden beszélgetésemet úgy folytatom, hogy arról beszélgetek, kérdezem az illetőt, ami nekem fontos, ami engem érdekel. Amikor valami érdekeset találok, belekérdezek, fontos, hogy mit tudok belőle a magam számára hasznosítani.

Figyelt kérdés

Önismeret szempontjából, a "hasznot" nem csak úgy lehet érteni, hogy pénzt szedek ki az illetőből. Biztos haszonelven működöm, én nem érzem, hogy ez problémás lenne. Az? Valakit megkárosítok?

Kiegészítés: persze vannak olyan beszélgetéseim is, amikből nem származik semmi hasznom, ott a másik jár jól. Benne maradok ilyenekben is, de ez inkább arról szól, hogy kerülöm a konfliktust. De magamban felismerem és ki akarok belőle lépni.


ápr. 16. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:
14%
Egészséges lelkű ember másokért él, mások hasznát tartja önmaga előtt. Erre lett teremtve minden ember. Minden más csak tévút. Ha csak haszonelven működsz akkor ideje levenni a jelmezed és a valóságodat megmutatni a környezetednek és elfogadni, hogy minden egészséges lelkű ember hanyatt homlok "menekül" nem csak tőled, hanem onnan is ahol te megjelensz. Akkor jársz jó úton ha felvállalod önmagad, nem színészkedsz-adod aki vagy-vagy nem vagy.
ápr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egészséges lelkű ember másokért él? Mások hasznát???? Van ilyen? Írjanak légyszi mások is, ti hogy éltek? Lehet, hogy csak én élek így, szívesen olvasnám mások véleményét is.

Szerintem minden ember elsősorban saját magának akar jót, ti máshogy látjátok? Ha mások is jól járnak, az csak bónusz.

ápr. 16. 07:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy olyan beszélgetés, ahol csak az egyik fél érzi benne jól magát, azért van, mert a személyiségek nem illenek össze, akik beszélgetnek. Nem egy az érdeklődési kör, nem ugyanazt akarják a beszélgetéssel elérni. Pl. ha valaki mesél nekem az autókról, üzletről vagy a lóversenyről, rövid reakció után terelem a témát mert nem értek hozzá, nem érdekel és uncsi. ÉS hallgatóságnak sem vagyok túl jó, mert önzetlenség helyett mártírságnak érzem a számomra kellemetlen sületlenségeket hallgatni. Ezért van inkább kevés, de szoros kapcsolatom, akikkel mindig arról tudunk beszélgetni, ami engem IS érdekel.
ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!